Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 stycznia 2007

Powstanie gra uświadamiająca o zagrożeniach związanych z AIDS
Powstanie gra uświadamiająca o zagrożeniach związanych z AIDS

Louvette, 26 stycznia 2007, 16:50

mtvU, amerykański kanał telewizyjny przeznaczony dla społeczności akademickiej, który odbierany jest przez ponad 700 kampusów i 6 milionów studentów na terenie Stanów Zjednoczonych, ogłosił ciekawy konkurs dla zaangażowanych społecznie młodych osób, które są jednocześnie fanami gier.

Premiera gry Two Worlds dopiero w maju
Premiera gry Two Worlds dopiero w maju

Metatron, 26 stycznia 2007, 16:09

Gracze czekający na premierę gry Two Worlds, cRPG tworzonego przez krakowską ekipę Reality Pump, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Według ostatnich informacji ogłoszonych przez jej europejskiego wydawcę Zuxxez Entertainment AG, tytuł ukaże się nieco później. Dodatkowy czas potrzebny jest na doszlifowanie trybu multiplayer.

Hour of Victory groźną konkurencją dla Call of Duty 3 i Medal of Honor: Airborne?
Hour of Victory groźną konkurencją dla Call of Duty 3 i Medal of Honor: Airborne?

eLKaeR, 26 stycznia 2007, 14:44

Po raz pierwszy o nowej grze typu FPS z katalogu Midway, zatytułowanej Hour of Victory i nawiązującej do czasów II Wojny Światowej, pisaliśmy dwanaście dni temu. Teraz możemy wreszcie zaserwować Wam o wiele bardziej szczegółowe informacje tekstowe na niniejszy temat, a także pierwsze promocyjne obrazki w wysokiej rozdzielczości. Gotowy produkt ma trafić na platformę Xbox 360 jeszcze w 2007 roku.

Papież Benedykt XVI o grach

Metatron, 26 stycznia 2007, 13:56

Do dyskusji na temat przemocy w grach, która ostatnio rozgorzała w Europie, przyłączył się papież Benedykt XVI. Z okazji 41. Światowego Dnia Komunikacji wypowiedział się wczoraj na temat wpływu mediów na dzieci i związanego z tym wyzwania edukacyjnego.

Dark Water Studios rozpoczyna działalność i od razu zapowiada dwie tajemnicze gry

eLKaeR, 26 stycznia 2007, 13:32

Blisko stutysięczne miasto w Irlandii Północnej, noszące nazwę Derry, jest teraz siedzibą nowo powstałej firmy developerskiej Dark Water Studios. Członkowie tej grupy mają w zanadrzu dwa tajemnicze przedsięwzięcia, z których pierwsze zaowocuje komputerową grą multiplayerową (projekt dofinansowuje brytyjski rząd), a drugie dość oryginalną pozycją dla PeCetów i konsol nowej generacji.

Pomyłka Sony: obrazek z Project Gotham Racing 3 reklamuje Gran Turismo HD
Pomyłka Sony: obrazek z Project Gotham Racing 3 reklamuje Gran Turismo HD

Metatron, 26 stycznia 2007, 13:13

Do dość interesującej pomyłki doszło wczoraj na prowadzonej przez Sony stronie PSP Connect. Wszyscy, którzy weszli na nią w godzinach popołudniowych mogli podziwiać reklamę gry Gran Turismo HD mającą za tło zdjęcie pochodzące z produkcji na X360, Project Gotham Racing 3.

Znamy datę premiery Myst Online: Uru Live
Znamy datę premiery Myst Online: Uru Live

Khornel, 26 stycznia 2007, 12:43

GameTap ogłosiło, że długo oczekiwana kontynuacja znanej serii przygodówek ujrzy światło dzienne już 15 lutego 2007 roku. Cyan World, producent Myst Online, zapowiada, że gra będzie dostępna dla subskrybentów GameTap w USA i Kanadzie.

Już jutro startuje nowy kanał informacyjny na konsoli Wii

Metatron, 26 stycznia 2007, 12:41

Już jutro startuje nowa usługa online Nintendo przeznaczona dla użytkowników konsoli Wii. Będzie to kolejny po Wii Weather kanał informacyjny udostępniony przez japońskiego producenta. Tym razem gracze w przerwach pomiędzy kolejnymi rozgrywkami będą mogli zapoznać się z wiadomościami ze świata.

Prawie 3.2 miliona sprzedanych konsol Wii

Khornel, 26 stycznia 2007, 12:13

Jak donosi Nintendo, do końca 2006 roku sprzedano 3.19 miliona sztuk konsoli Wii, w tym 1.25 mln w Ameryce, 1.14 mln w Japonii i 800 tys. w Europie. Niestety plan nie został wykonany, gdyż zapowiadano sprzedaż 4 mln sztuk w tym samym czasie.

Left Behind: Eternal Forces Gold, czyli więcej, lepiej etc.

eLKaeR, 26 stycznia 2007, 11:55

Znajdzie się zapewne spore grono ludzi, którym podobała się strategia typu RTS pt. Left Behind: Eternal Forces, wydana niewiele ponad dwa miesiące temu. Takie osoby z otwartymi ramionami powitają zapowiedzianą właśnie "złotą" edycję owej gry, mającą ujrzeć światło dzienne 1 października 2007. W ten sposób firma Left Behind Games chce zrealizować wcześniejsze plany, dotyczące przyszłości serii LB.

Danielle Bunten Berry dołączy do Hali Sław
Danielle Bunten Berry dołączy do Hali Sław

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2007, 10:34

Wiemy już kto dołączy do prestiżowej Hali Sław twórców gier komputerowych, której powstanie zawdzięczamy organizacji AIAS (Academy of Interactive Arts & Science). Dziesiątą, jubileuszową nagrodę za całokształt otrzyma pośmiertnie Danielle Bunten Berry, twórczyni legendarnej gry M.U.L.E., opublikowanej na rynku dwadzieścia cztery lata temu.

Gears of War siódmy w japońskim TOP10

Łosiu, 26 stycznia 2007, 10:08

Kiedy trzy dni temu świat obiegła wieść, iż do bólu zachodni i amerykański tytuł z gatunku gier akcji/FPS jakim jest Gears of War został wysprzedany w Japonii, wielu żartowało sobie, że z pewnością przyczyną tego była znikoma ilość egzemplarzy gry rzucona na ten rynek. Jak pokazuje najnowszy raport sprzedaży Media Create, osoby te myliły się - Gears of War możemy już rozpatrywać w kategorii sukcesu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Age of Conan: Hyborian Adventures zalicza opóźnienie
Age of Conan: Hyborian Adventures zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2007, 09:26

Nie mamy dobrych wieści dla fanów produkcji z gatunku MMORPG, którzy oczekiwali rychłego wydania nowej gry firmy FunCom, zatytułowanej Age of Conan: Hyborian Adventures. Norweska agencja informacyjna TDS Titans doniosła wczoraj, że program ten zadebiutuje na rynku dopiero 30 października bieżącego roku.

Broken Sword: Anioł Śmierci debiutuje w Polsce
Broken Sword: Anioł Śmierci debiutuje w Polsce

Łukasz Malik, 26 stycznia 2007, 08:34

Dzisiaj do polskich sklepów trafiła czwarta cześć znanej serii gier przygodowych zatytułowana Broken Sword: Anioł Śmierci. Gra dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej w cenie 99,90 PLN.

Koniec marzeń o grze na podstawie filmowej serii Ghostbusters? Jeszcze nie!
Koniec marzeń o grze na podstawie filmowej serii Ghostbusters? Jeszcze nie!

eLKaeR, 26 stycznia 2007, 08:32

Gdy tydzień temu wspominaliśmy po raz pierwszy o grze TimeO ze słoweńskiej stajni ZootFly, na sieciowej stronie tej firmy widoczne były jeszcze odniesienia do projektu, nawiązującego do filmowego cyklu Ghostbusters. Z powodu braku licencji przedsięwzięcie utknęło w martwym punkcie, a teraz na prośbę wytwórni Sony Pictures Entertainment developerzy z Lublany oficjalnie zerwali z Pogromcami duchów.

Infernal w lutym, demo w drodze?
Infernal w lutym, demo w drodze?

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2007, 08:16

Firma Playlogic nie kwapi się do ogłoszenia dokładnej daty premiery gry Infernal, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że produkt warszawskiego studia Metropolis Software zadebiutuje w pierwszym kwartale bieżącego roku. Mimo to możemy podejrzewać, że ta bardzo obiecująca strzelanina pojawi się w sklepach pod koniec przyszłego miesiąca.

Unreal Tournament 3 już oficjalnie - również w wersji dla Xboxa 360
Unreal Tournament 3 już oficjalnie - również w wersji dla Xboxa 360

eLKaeR, 26 stycznia 2007, 08:08

Istotnie stało się to, co napisaliśmy wczoraj o grze, znanej dotychczas pod tytułem Unreal Tournament 2007. Mianowicie korporacja Midway dokonała modyfikacji nazwy owego znakomicie zapowiadającego się produktu z gatunku FPS. Teraz czekamy więc na Unreal Tournament 3, a przy okazji oficjalnie potwierdzono to, o czym mówiło się zakulisowo od dłuższego czasu – chodzi o wersję dla Xboxa 360.

Amerykański line-up Nintendo DS na najbliższe dwa miesiące

Metatron, 26 stycznia 2007, 07:30

Informując o wynikach sprzedaży, Nintendo opublikowało jednocześnie listę gier, które ukażą się w Ameryce w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Znalazło się na niej szesnaście pozycji.

10 milionów Nintendo DS w rękach amerykańskich graczy

Metatron, 26 stycznia 2007, 07:15

Nintendo DS bije rekordy popularności nie tylko w Japonii, ale również w Europie i Ameryce. Niedawno informowaliśmy was o tym, że na Starym Kontynencie dwuekranową konsolę nabyło już dziesięć milionów osób. Według informacji podanych przez producenta, drugie tyle znalazło się w rękach amerykańskich graczy.

Ogłoszono datę europejskiej premiery gry Phoenix Wright: Ace Attorney Justice For All
Ogłoszono datę europejskiej premiery gry Phoenix Wright: Ace Attorney Justice For All

Metatron, 26 stycznia 2007, 07:00

Druga część znakomitej gry przygodowej na Nintendo DS, Phoenix Wright: Ace Attorney Justice For All trafi na europejskie półki sklepowe szesnastego marca bieżącego roku. Gra, podobnie jak jej poprzedniczka, powstała w studiach japońskiej firmy Capcom.