Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 stycznia 2007, 16:50

autor: Louvette

Powstanie gra uświadamiająca o zagrożeniach związanych z AIDS

mtvU, amerykański kanał telewizyjny przeznaczony dla społeczności akademickiej, który odbierany jest przez ponad 700 kampusów i 6 milionów studentów na terenie Stanów Zjednoczonych, ogłosił ciekawy konkurs dla zaangażowanych społecznie młodych osób, które są jednocześnie fanami gier.

mtvU, amerykański kanał telewizyjny przeznaczony dla społeczności akademickiej, który odbierany jest przez ponad 700 kampusów i 6 milionów studentów na terenie Stanów Zjednoczonych, ogłosił ciekawy konkurs dla zaangażowanych społecznie młodych ludzi, którzy są jednocześnie miłośnikami gier.

Akcja opracowana została w celu redukcji rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród Amerykanów w wieku 15-24 lat. Chętni zgłaszać mogą projekty gier sieciowych, które promować mają sposoby na uniknięcie zarażenia się, a także łamać społeczne tabu związane z chorobą.

Powstanie gra uświadamiająca o zagrożeniach związanych z AIDS - ilustracja #1

Konkurs przeznaczony jest dla amerykańskich studentów, a jego rozstrzygnięcie nastąpić ma 16 marca bieżącego roku. Zwycięska osoba lub zespół współpracować będzie z kanałem mtvU przy tworzeniu gry. Fundusze w wysokości 75 000 dolarów na developing i marketing produkcji przeznaczy prywatna, filantropijna fundacja The Kaiser Family, która zajmuje się promowaniem świadomości zdrowotnej w społeczeństwie.

Ostatnio na łamach naszego serwisu informowaliśmy już o tym, że gry wykorzystywane są jako lekarstwa na paraliż, lęk wysokości czy nadwagę. Realizacja zwycięskiego projektu ma szansę dołączyć do coraz większego grona produkcji, które wytrącają argumenty z rąk przeciwnikom elektronicznej rozrywki.