Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 stycznia 2007

Gears of War powoli dobija do 3 milionów

Elrond, 8 stycznia 2007, 21:57

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, iż Gears of War z miejsca stała się hitem, najnowsze dane dotyczące sprzedaży wspomnianej pozycji powinny je rozwiać. 15 grudnia informowaliśmy Was, iż gra znajduje się w rękach ponad dwóch milionów osób. Teraz natomiast liczba ta urosła do 2.7 miliona graczy.

Premiera R600, najnowszego układu graficznego firmy ATi, dopiero w marcu 2007 roku?

Jiker, 8 stycznia 2007, 20:58

R600 – odpowiedź ATi na ostatnią serię chipów graficznych firmy nVidia, tj. GeForce 8800, najprawdopodobniej nie trafi do sprzedaży pod koniec tego miesiąca, jak wcześniej informowaliśmy. Opóźnienie premiery ma sięgnąć kilku tygodni.

Brytyjski polityk atakuje gry
Brytyjski polityk atakuje gry

Metatron, 8 stycznia 2007, 13:16

Boris Johnson, polityk z brytyjskiej Partii Konserwatywnej, w felietonie opublikowanym na łamach The Telegraph podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi gier. Są one na tyle, hmm… ciekawe, że warto je przytoczyć w tym miejscu.

Na amerykańskim rynku znalazło się już milion egzemplarzy PS3

Metatron, 8 stycznia 2007, 12:36

Firma Sony podczas swojej konferencji Las Vegas, która odbyła się w przeddzień targów Consumer Electronic Show (CES), podzieliła się za światem informacjami dotyczącymi ilości egzemplarzy PS3, które dostarczono na amerykański rynek.

Geometry Wars: Retro Evolved też na PC
Geometry Wars: Retro Evolved też na PC

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 12:12

Trwająca właśnie w Las Vegas tegoroczna edycja targów CES (Consumer Electronics Show) przyniosła optymistyczną wiadomość dla pecetowych graczy, którzy dotychczas zazdrościli użytkownikom konsol z rodziny Xbox pozycji z serii Geometry Wars. Korporacja Microsoft podała bowiem, że Geometry Wars: Retro Evolved na pewno trafi do użytkowników komputerów osobistych.

Nowe funkcje w Steamie już w tym tygodniu

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2007, 11:52

Firma Valve Corporation wprowadzi w tym tygodniu zmiany do aplikacji obsługującej system elektronicznej dystrybucji Steam. Program zostanie zmodyfikowany pod względem oprawy wizualnej, wprowadzone zostaną także do niego nowe funkcje.

Twórcy Eragona pracują nad kolejną grą

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2007, 10:46

Istniejąca od 18 lat firma Stormfront Studios ma już na swoim koncie kilkanaście tytułów, w tym program o nazwie Eragon, który niedawno został zrównany z ziemią w naszej recenzji. Niezbyt przychylne opinie krytyków na temat tej gry wydają się nie przeszkadzać przedstawicielom studia, którzy już teraz zapowiadają kolejny produkt oparty o filmową licencję.

Microsoft planuje rozszerzyć ofertę Xbox Live o telewizję

Metatron, 8 stycznia 2007, 10:41

Wczoraj, w przeddzień rozpoczęcia targów Consumer Electronic Show w Las Vegas, Microsoft na swojej konferencji poinformował o dobrej sprzedaży konsol X360 w okresie przedświątecznym oraz podzielił się ze światem szeregiem nowin dotyczących najbliższych planów firmy. Niewątpliwie jednym z ciekawszych projektów jest rozszerzenie usług wchodzących w skład Xbox Live o internetową telewizję (IPTV).

Nowe obrazki z gry SimCity DS
Nowe obrazki z gry SimCity DS

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2007, 10:26

W Internecie pojawiły się nowe obrazki przedstawiające grę SimCity w wersji na konsolę Nintendo DS. Program przygotowywany jest przez koncern Electronic Arts, z myślą o japońskim rynku. W Kraju Kwitnącej Wiśni produkt zadebiutuje 22 lutego bieżącego roku.

Niemcy nie zagrają w Crackdown
Niemcy nie zagrają w Crackdown

Metatron, 8 stycznia 2007, 10:16

Niemieccy posiadacze X360 nie mają szczęścia. Za sprawą restrykcyjnej polityki dotyczącej przyznawania grom kategorii wiekowych, kolejna produkcja nie będzie rozpowszechniana u naszych zachodnich sąsiadów. Tym razem taki los spotkał Crackdown. Wcześniej wilczy bilet dostały tak głośne tytuły jak Gears of War czy Dead Rising.

Nowe wieści w sprawie anulowania prac nad grą The Lord of the Rings: The White Council
Nowe wieści w sprawie anulowania prac nad grą The Lord of the Rings: The White Council

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2007, 09:49

Electronic Arts nie zamierza komentować plotek mówiących o zawieszeniu prac nad grą The Lord of the Rings: The White Council, ale nie oznacza to, że przedstawiciele tej firmy nie chcą mówić na ten temat. Jeden z pragnących zachować anonimowość pracowników koncernu potwierdził rewelacje, opublikowane po raz pierwszy przez serwis 1Up.

Matt Casamassina testował grę z serii Halo, dedykowaną konsoli Nintendo DS

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 09:32

Jak dotąd gry spod znaku Halo były domeną konsol z rodziny Xbox oraz PeCetów. Tymczasem Matt Casamassina, pracujący dla znanego serwisu IGN.com, napisał na swoim blogu, że miał przyjemność przetestować kieszonkową wersję przygód Master Chiefa. Edycja ta była dedykowana dwuekranowej konsoli Nintendo DS.

Koncern Microsoft sprzedał już ponad 10 milionów sztuk konsoli Xbox 360

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2007, 09:09

Do końca ubiegłego roku koncern Microsoft sprzedał ponad dziesięć milionów sztuk konsoli Xbox 360. Tak przynajmniej twierdzą główni zainteresowani, którzy ujawnili liczbę zakupionych urządzeń podczas imprezy Consumer Electronics Show, odbywającej się w amerykańskim mieście Las Vegas.

Entuzjaści Gears of War niech szykują się na dwie nowe multiplayerowe mapy
Entuzjaści Gears of War niech szykują się na dwie nowe multiplayerowe mapy

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 07:55

Tak jak powiedział w grudniu Mike Capps, pełniący w firmie Epic Games funkcję prezesa, online'owe dodatki do Gears of War mają być dostępne za darmo. Właśnie dowiedzieliśmy się, co dokładnie będzie czekać na miłośników owej bestsellerowej strzelaniny TPP już za dwa dni w ramach Xbox Live Marketplace.

Nunchuk bez kabla?

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 07:32

Słynny Wii-pilot, czyli podstawowy kontroler nowej stacjonarnej konsoli marki Nintendo, jest urządzeniem bezprzewodowym. Jednak już dodatkowe akcesoria (np. Nunchuk i Classic Controller) podłączane są do niego za pomocą kabli. Niektórzy użytkownicy narzekają na dyskomfort, powodowany przez te przewody podczas grania. Być może wkrótce problem zostanie rozwiązany.

Szczegóły nt. FIFA Manager 07: Extra Time
Szczegóły nt. FIFA Manager 07: Extra Time

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 07:23

Po upływie czterech dni od naszych pierwszych informacji, dotyczących rozszerzenia gry FIFA Manager 07, możemy przekazać Wam świeże doniesienia na temat nadchodzącego dodatku. Przypomnijmy, że add-on ten ujrzy światło dzienne na przełomie lutego i marca bieżącego roku, a dystrybuowany będzie za opłatą (dla Wielkiej Brytanii 9,95 GBP, czyli około 56 PLN) poprzez internetowy system EA Link.

Byli pracownicy Activision, Digital Eclipse i Gameloft pod szyldem OneNine Studios

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 07:07

Nazwisko Brenta Boylena wiąże się z takimi grami jak m.in. Call of Duty, Pitfall: The Lost Expedition i X-Men: Legends. Teraz człowiek ów prezesuje nowo powstałej firmie OneNine Studios, mającej zająć się developingiem elektroniczno-rozrywkowych produktów chociażby z myślą o konsoli Xbox 360, PlayStation Portable i Nintendo DS.

Odrzutowce przyszłości w grze pt. M.A.C.H.: Modified Air Combat Heroes
Odrzutowce przyszłości w grze pt. M.A.C.H.: Modified Air Combat Heroes

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 06:55

Wypełnione dynamiczną akcją gry z samolotami w rolach głównych będą bardzo widoczne w bieżącym kwartale na platformie PlayStation Portable. Do zapowiedzianych wcześniej pozycji (After Burner: Black Falcon i Heatseeker), mających ukazać się w ciągu najbliższych trzech miesięcy, dołączył właśnie produkt pt. M.A.C.H.: Modified Air Combat Heroes, który pojawi się w sklepach pod koniec lutego 2007.

Jak będzie wyglądać remake Impossible Mission na platformie Wii?

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 06:44

Wiemy już od dłuższego czasu, że dzięki firmie System 3 powróci w przyszłości szereg elektroniczno-rozrywkowych pozycji, uznawanych za klasyczne hity. Dziś chcielibyśmy przedstawić Szanownym Czytelnikom nieco szczegółowych informacji, dotyczących nowej edycji produktu pt. Impossible Mission, znanego m.in. niegdysiejszym posiadaczom Commodore 64.