Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 stycznia 2007

Dark Messiah of Might and Magic debiutuje w Polsce
Dark Messiah of Might and Magic debiutuje w Polsce

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2007, 16:50

Blisko trzy miesiące musieliśmy czekać na premierę gry Dark Messiah of Might and Magic w naszym kraju. Odpowiedzialna za dystrybucję tego programu firma CD Projekt, w końcu wprowadziła produkt studia Arkane na polski rynek.

Toy Wars kolejnym projektem zespołu ZootFly
Toy Wars kolejnym projektem zespołu ZootFly

Vercetti, 23 stycznia 2007, 16:25

W miniony piątek zrobiło się głośno o słoweńskim studiu ZootFly, które to zaanonsowało grę TimeO, inspirowaną filmami z serii Ghostbusters. Okazuje się, że w laboratoriach firmy, znanej dotąd głównie z symulatora jazdy czołgiem (Panzer Elite Action), powstaje również inny projekt, poświęcony tym razem wyłącznie użytkownikom konsoli X360.

Company of Heroes z obsługą DirectX 10
Company of Heroes z obsługą DirectX 10

Vercetti, 23 stycznia 2007, 15:45

Company of Heroes to, w opinii branżowych specjalistów, jedna z najbardziej grywalnych, a także najpiękniejszych strategii, jakie ukazały się na rynku w ubiegłym roku. Twórcy RTS-a, pracownicy firmy Relic Entertainment nie zamierzają jednakże spoczywać na laurach i w dalszym ciągu poświęcają swój czas temu, by uczynić Kompanię Braci jeszcze doskonalszą.

Znamy datę premiery Samurai Warriors 2: Empires
Znamy datę premiery Samurai Warriors 2: Empires

Vercetti, 23 stycznia 2007, 15:15

Japoński koncern Koei ujawnił dzisiaj kilka informacji na temat europejskiej premiery wydawanej przez siebie gry akcji. Spośród podanych wiadomości najważniejszy jest fakt, że kolejna odsłona cieszącego się umiarkowaną popularnością mordobicia ze studia Omega Force ukaże się na Starym Kontynencie w połowie marca.

Hideo Kojima o tworzeniu gier na konsolę Xbox 360 oraz komputery klasy PC

Jiker, 23 stycznia 2007, 15:15

Hideo Kojima, słynny producent gier z serii Metal Gear Solid, wyznał w rozmowie z dziennikarzami internetowej edycji magazynu GamePro, że bardzo chętnie stworzyłby coś na konsolę Xbox 360 oraz komputery klasy PC.

Demo Wielkiej Encyklopedii Gier 07 w nowym numerze miesięcznika Play
Demo Wielkiej Encyklopedii Gier 07 w nowym numerze miesięcznika Play

Redakcja GRYOnline.pl, 23 stycznia 2007, 14:41

Wszystkich posiadaczy wolniejszych łącz internetowych, mamy przyjemność poinformować, że w najnowszym numerze miesięcznika Play (2/2007) znajduje się wersja demonstracyjna Wielkiej Encyklopedii Gier 07.

Już jutro kolejna japońska aktualizacja firmware konsoli PS3

Jiker, 23 stycznia 2007, 14:21

Już jutro Sony opublikuje kolejną aktualizację firmware’u, a więc systemu PlayStation 3, oznaczoną numerem 1.50. Będzie ona przeznaczona dla posiadaczy japońskiej wersji najnowszej stacjonarnej konsoli koncernu.

Dystrybucja australijskiej wersji Blitz: The League zablokowana

Jiker, 23 stycznia 2007, 13:24

Australijski Urząd Klasyfikacji Filmów i Literatury (OFLC), słynący z surowego przestrzegania prawa, zablokował dystrybucję sportowej gry pod tytułem Blitz: The League w wersji na Xboksa 360 na terenie Krainy Kangurów.

Super Paper Mario już wkrótce na konsolę Wii
Super Paper Mario już wkrótce na konsolę Wii

Basza, 23 stycznia 2007, 12:49

Podczas ostatnich targów E3 zaprezentowano grę Super Paper Mario – niezwykle stylową i kolorową platformówkę z niecodzienną, „papierową” grafiką, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Tytuł ten z początku tworzony był z myślą o konsoli GameCube, lecz właśnie okazało się, że pojawi się na konsoli Wii.

Zapowiedziano polską grę Inkwizytor: Księga Samaela
Zapowiedziano polską grę Inkwizytor: Księga Samaela

Metatron, 23 stycznia 2007, 12:35

Polskie studio developerskie Openoko Entertainment ogłosiło prace nad grą Inkwizytor: Księga Samaela. Będzie to połączenie survival horroru i strzelaniny ukazanej w perspektywie pierwszej osoby. Akcja tytułu osadzona zostanie w osiemnastowiecznej Europie.

Ogłoszono grę B.A.S.E. - symulator ekstremalnych skoków spadochronowych
Ogłoszono grę B.A.S.E. - symulator ekstremalnych skoków spadochronowych

Metatron, 23 stycznia 2007, 12:17

Rosyjski developer Digital Dimension Developmment szykuje grę o niecodziennej tematyce. Produkcja zatytułowana B.A.S.E., która ma ukazać się w pierwszym kwartale tego roku na komputery PC, będzie symulatorem skoków spadochronowych wykonywanych ze stojących na ziemi obiektów.

Wersja demonstracyjna Crackdown już na Xbox Live Marketplace

Jiker, 23 stycznia 2007, 11:54

Wersja demonstracyjna gry Crackdown trafiła, zgodnie z sobotnimi zapowiedziami, do oferty usługi Xbox Live Marketplace. Mogą ją pobrać wszyscy zainteresowani właściciele złotego abonamentu Xbox Live.

Virtua Fighter 5 w
Virtua Fighter 5 w "złocie"

Metatron, 23 stycznia 2007, 11:50

Sega ogłosiła, że gra Virtua Fighter 5 na PS3 weszła już w fazę „złotą”. Oznacza to, że bez żadnych obsuw dwudziestego lutego powinna trafić do sklepów. Fani trójwymiarowych bijatyk mogą zacierać ręce. Europejscy gracze będą musieli jeszcze trochę poczekać na premierę konsoli na naszym kontynencie.

Pierwszy odtwarzacz HD-DVD i Blu-ray w sprzedaży
Pierwszy odtwarzacz HD-DVD i Blu-ray w sprzedaży

Dr Venom, 23 stycznia 2007, 11:46

Ostatnio głośno było na temat wojny formatów walczących o schedę po DVD, o czym zresztą już pisaliśmy. Wydawało się że najlepszym rozwiązaniem może być napęd combo zapewniający odczyt zarówno płyt Blu-ray jak i HD-DVD. Podobno takie rozwiązanie według twórców rywalizujących ze sobą formatów jest niewykonalne. Na szczęście niektórzy nie znają słowa „niemożliwe”. Od wczoraj firma LG oferuje pierwszy odtwarzacz pozwalający na odczyt zarówno płyt Blu-ray jak i HD-DVD.

Dyrektor generalny australijskiego oddziału EA przekonany o rychłej obniżce cen nowych gier konsolowych

Jiker, 23 stycznia 2007, 11:23

Ryan Jones, dyrektor generalny australijskiego oddziału firmy Electronic Arts, jest przekonany, że rezultatem transformacji związanej z wprowadzeniem na rynek konsol nowej generacji będą spadki cen nowych gier przeznaczonych właśnie na nie.

Kobieta-szpieg w Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent na platformie PS3
Kobieta-szpieg w Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent na platformie PS3

eLKaeR, 23 stycznia 2007, 11:23

Agent Sam Fisher ma rozpocząć infiltrację platformy PlayStation 3 już w marcu bieżącego roku, jeśli wierzyć zapowiedziom firmy Ubisoft Entertainment. Posiadacze najnowszej konsoli Sony zobaczą w grze Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent nie tylko wspomnianego twardziela, ale również kobietę-szpiega. Takimi wieściami uraczyła nas właśnie redakcja magazynu PSM (Independent PlayStation Magazine).

Następna gra MMO od Blizzarda nie będzie kopią World of Warcraft

Metatron, 23 stycznia 2007, 11:12

Olbrzymia popularność, jaką cieszy się World of Warcraft nie sprawiła bynajmniej, że twórcy z Blizzard Entertainment spoczęli na laurach. Dowiedzieć się o tym mogły osoby uczestniczące w uroczystym londyńskim starcie dodatku The Burning Crusade. Wiceprezes do spraw developingu Blizzarda, Itzik Ben Bassat, powiedział nieco o nowych projektach firmy.

Gears of War wyprzedane w Japonii
Gears of War wyprzedane w Japonii

Basza, 23 stycznia 2007, 10:47

Kolejnym wspaniałym osiągnięciem może poszczycić się gra Gears of War. Po wczorajszych doniesieniach na temat jej świetnych wyników sprzedaży, dziś pojawiła się informacja, że wszystkie kopie gry Gears of War, które powędrowały na półki sklepowe w Japonii, zostały sprzedane.

Shigeru Miyamato zabierze głos w trakcie marcowej Game Developers Conference

Jiker, 23 stycznia 2007, 10:43

Tegoroczna Game Developers Conference odbędzie się w dniach 5-9 marca w San Francisco (Stany Zjednoczone). W jej trakcie poruszonych zostanie wiele tematów ważnych dla naszego przemysłu oraz ciekawych z punktu widzenia producentów gier. Jeden z wykładów poprowadzi sam Shigeru Miyamoto, żyjąca legenda firmy Nintendo.

Gra Wii Sports sojusznikiem w walce z nadwagą

Metatron, 23 stycznia 2007, 10:37

Jeżeli szukacie kolejnego argumentu na to, że gry mogą być dobre dla zdrowia i kondycji fizycznej, ta wiadomość będzie w sam raz dla was. Pewien fan Wii zmierzył wpływ, jaki miały na jego wagę codzienne trzydziestominutowe sesje z Wii Sports.

The Legend of Zelda: A Link to the Past już w ofercie Virtual Console
The Legend of Zelda: A Link to the Past już w ofercie Virtual Console

Jiker, 23 stycznia 2007, 10:19

Wczorajsza aktualizacja usługi Virtual Console była skromna, jeśli chodzi o liczbę gier. Biorąc jednak pod uwagę jakość oraz kultowość dodanej pozycji można śmiało stwierdzić, że był to jeden z najbogatszych poniedziałków w historii sieciowej usługi konsoli Nintendo Wii. Oferta VC poszerzona została bowiem o grę The Legend of Zelda: A Link to the Past.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (23/01/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (23/01/07)

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2007, 09:53

Rzadko się zdarza, żeby produkt przygotowany wyłącznie z myślą o PeCetach, znalazł się na pierwszym miejscu brytyjskiego rankingu bestsellerów. Z takim przypadkiem mamy do czynienia w najnowszym podsumowaniu najlepiej sprzedających się gier na Wyspach, a programem tym jest World of WarCraft: The Burning Crusade.

Były producent serii Guitar Hero rozpoczął produkcję swojej nowej gry muzycznej

Jiker, 23 stycznia 2007, 09:52

Informacja o zakupie praw do serii Guitar Hero przez koncern Activision oraz powierzeniu prac nad kolejną jej odsłoną studiu Neversoft była jedną z najciekawszych wiadomości ostatniego tygodnia. Kilkadziesiąt godzin później nakreślone zostały pierwsze decyzje nowego wydawcy, które rzuciły nieco światła na całą sytuację. Dzisiaj poznaliśmy przyszłe plany firmy Harmonix.

Google zajmie się sprzedażą miejsc reklamowych w grach?
Google zajmie się sprzedażą miejsc reklamowych w grach?

Basza, 23 stycznia 2007, 09:45

Dzisiaj pojawiły się informacje o tym, że firma Google, która jest prawdziwym gigantem wśród wyszukiwarek internetowych, ma zamiar zainwestować w przemysł growy, bowiem przymierza się do zakupu firmy Adscape Media Inc.

Nowe dane na temat The Club - kolejnej gry twórców cyklu Project Gotham Racing
Nowe dane na temat The Club - kolejnej gry twórców cyklu Project Gotham Racing

eLKaeR, 23 stycznia 2007, 09:44

Znając solidność developerów z Bizarre Creations, odpowiedzialnych m.in. za serię Project Gotham Racing i Geometry Wars, nie powinniśmy ignorować ich nowego projektu – gry akcji pt. The Club, zapowiedzianej w maju ubiegłego roku. Mamy dla Szanownych Czytelników szereg świeżych danych, dotyczących tej znakomicie rokującej na przyszłość pozycji dla konsoli PlayStation 3 i Xbox 360.

Premiera SunAge dopiero w maju
Premiera SunAge dopiero w maju

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2007, 09:26

Dziesięć dni temu poinformowaliśmy Was, że debiutancki projekt wiedeńskiego studia vertex4 o nazwie SunAge, zadebiutuje na rynku w kwietniu bieżącego roku. Informacja ta jest już nieaktualna. Wydawca programu – firma Lighthouse Interactive – zdecydowała się bowiem opóźnić premierę o kolejny miesiąc.

PeCetowe demo gry Battlestations: Midway jeszcze w tym tygodniu
PeCetowe demo gry Battlestations: Midway jeszcze w tym tygodniu

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2007, 08:55

Użytkownicy PeCetów nie będą gorsi od posiadaczy konsoli Xbox 360 i również przetestują za darmo grę Battlestations: Midway. Oficjalna wersja demonstracyjna programu zadebiutuje w Internecie w najbliższą sobotę, 27 stycznia, o czym wczoraj poinformowała firma Eidos Interactive.

Top 10 gier w US (23/01/07)
Top 10 gier w US (23/01/07)

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2007, 08:34

Drugie, tegoroczne notowanie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, które tradycyjnie już przygotowuje firma NPD Group, nie przyniosło większych zmian w czołówce. Nadal największym wzięciem cieszy się produkt o nazwie World of WarCraft.

Driver 76 w marcu 2007

eLKaeR, 23 stycznia 2007, 08:08

Przejęcie marki Driver przez korporację Ubisoft Entertainment zaczyna ostatnio wreszcie dawać pożądane efekty. Najpierw dowiedzieliśmy się zza kulis o grze Driver: Parallel Lines w wersji dla PC i Wii, a dziś mamy w pełni oficjalne informacje, dotyczące produktu pt. Driver 76, dedykowanego kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Premiera tej pozycji nastąpi już w marcu bieżącego roku.