Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2007, 12:17

autor: Metatron

Ogłoszono grę B.A.S.E. - symulator ekstremalnych skoków spadochronowych

Rosyjski developer Digital Dimension Developmment szykuje grę o niecodziennej tematyce. Produkcja zatytułowana B.A.S.E., która ma ukazać się w pierwszym kwartale tego roku na komputery PC, będzie symulatorem skoków spadochronowych wykonywanych ze stojących na ziemi obiektów.

Rosyjski developer Digital Dimension Developmment szykuje grę o niecodziennej tematyce. Produkcja zatytułowana B.A.S.E., która ma ukazać się w pierwszym kwartale tego roku na komputery PC, będzie symulatorem skoków spadochronowych wykonywanych ze stojących na ziemi obiektów.

Nazwa dyscypliny jest skrótem od angielskich wyrażeń dotyczących miejsca wykonywania skoku: budynek, antena, przęsło, ziemia (w sensie naturalnych formacji skalnych). Jak widać, nie jest to zbyt bezpieczny sport (od 1981 roku odnotowano już 107 ofiar śmiertelnych).

Ogłoszono grę B.A.S.E. - symulator ekstremalnych skoków spadochronowych - ilustracja #1

Twórcy zapowiadają grę, która pozwoli zakosztować emocji towarzyszących ekstremalnym skokom spadochronowym. Oddane w niej zostaną wszystkie elementy skoku, począwszy od samego opuszczenia platformy startowej, poprzez swobodne spadanie, akrobacje powietrzne, lot na spadochronie oraz lądowanie. Nasz skoczek będzie musiał się zmagać nie tylko z siłą grawitacji, ale również z wiatrem i turbulencjami.

Ogłoszono grę B.A.S.E. - symulator ekstremalnych skoków spadochronowych - ilustracja #2

Nasza postać wraz z kolejnymi skokami będzie nabierać doświadczenia. Wraz z postępem rozgrywki umożliwi jej to poznanie nowych akrobatycznych umiejętności.

W grze nie zabraknie również specjalistycznego sprzętu do skoków spadochronowych. Będziemy mieli do wyboru dziesiątki elementów różnorodnego, wzorowanego na rzeczywistym wyposażenia.

Ogłoszono grę B.A.S.E. - symulator ekstremalnych skoków spadochronowych - ilustracja #3

Z ekipą developerską współpracował Valery Rozov, słynny rosyjski ekstremalny skoczek spadochronowy, startujący w BASE Jumpingu, który udzielał profesjonalnych rad. Dzięki temu gra może w miarę wiernie oddawać rzeczywistość. Dodatkowo, dla podkreślenia realizmu, autorzy pokusili się o oddanie prawdziwych geograficznych lokacji, w których będzie można wykonywać skoki.

W B.A.S.E. pojawią się liczne efekty kamery, które sprawią, że nasze wyczyny będą wyglądały tak, jakby były transmitowane przez telewizję. Wszystko to dzięki takim sztuczkom jak odtwarzanie w zwolnionym tempie czy charakterystyczny trzęsący się obraz.

Planowane jest wydanie dwóch wersji gry. Najpierw B.A.S.E. ukaże się w zwykłym, pudełkowym wydaniu, a w późniejszym terminie autorzy zapowiadają przygotowanie B.A.S.E. Web Edition – zajmującej mniej miejsca wersji gry przystosowanej do e-dystrybucji. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.