Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 stycznia 2007

Demo Supreme Commander w technologii amBX

Elrond, 10 stycznia 2007, 22:49

Na tegorocznych targach Consumer Electronic Show firma Philips zaprezentowała swoją najnowszą technologię związaną z grami komputerowymi - amBX - w akcji. "Gwiazdą" prezentacji była gra Supreme Commander, tak więc współpraca nawiązana z firmą THQ zaczyna się poszerzać o kolejne pozycje (patrz Technologia amBX w Broken Sword: The Angel of Death).

Ciąg dalszy krucjaty Jacka Thompsona przeciw grom
Ciąg dalszy krucjaty Jacka Thompsona przeciw grom

Louvette, 10 stycznia 2007, 18:09

Jeden z najzacieklejszych wrogów i cenzorów gier, amerykański prawnik Jack Thompson, kontynuuje swoją osobistą krucjatę przeciw elektronicznej rozrywce. Niedawno informowaliśmy was o tym, że zamierza nakłonić samego Billa Gatesa do tego, by zapobiegł wprowadzeniu do sprzedaży gry Grand Theft Auto IV. Tym razem ulubiony prawnik wszystkich graczy próbuje bardziej oficjalnych działań.

Poradnik: Viva Pinata

Redakcja GRYOnline.pl, 10 stycznia 2007, 17:10

Witamy w nieoficjalnym poradniku do gry Viva Pinata. Przeznaczony jest on dla tych, którzy po krótkim pobycie na uroczej wyspie zamieszkałej przez papierowe, wypełnione cukierkami zwierzęta odkryli, że zajmowanie się nimi to nie bułka z masłem. Pragnąc zwabić do swojego ogrodu nowe stworzenia i – co jest o wiele trudniejsze – nakłonić je do romansowania, trzeba znać ich wymagania i skrupulatnie je spełniać.

Microsoft weryfikuje informacje o nowej wersji Xboksa 360

Jiker, 10 stycznia 2007, 16:35

Koncern Microsoft odniósł się, za sprawą GameSpotowego Q&A przeprowadzonego z Chrisem Satchellem, menedżerem ds. produkcji gier, do ostatnich rewelacji związanych z nową wersją Xboksa 360. Poruszył również kwestię IPTV, czyli pomysłu na internetową telewizję, mającą stać się częścią usługi Xbox Live.

Carmack chciałby stworzyć grę dla konsoli Nintendo DS
Carmack chciałby stworzyć grę dla konsoli Nintendo DS

Jiker, 10 stycznia 2007, 15:14

John Carmack, twórca takich serii, jak Doom, czy też Quake, poważnie zastanawia się nad stworzeniem gry przeznaczonej dla konsoli Nintendo DS. Miałaby nią być konwersja staroszkolnego RPGa pod tytułem Orcs and Elves, wydanego ostatnio na telefony komórkowe.

Bill Gates - Wii największym konkurentem nowego Xboksa
Bill Gates - Wii największym konkurentem nowego Xboksa

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2007, 14:42

Kto jest największym wrogiem Microsoftu w bitwie o prymat na rynku konsol nowej generacji? Odpowiedź jest prosta: Nintendo Wii. Tak przynajmniej twierdzi współzałożyciel „giganta z Redmond” – Bill Gates.

Burnout Dominator - nowe wiadomości
Burnout Dominator - nowe wiadomości

Metatron, 10 stycznia 2007, 14:32

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy was o nowej odsłonie Burnouta – arcade’owych, ultraszybkich i widowiskowych wyścigów na konsole. W wywiadzie udzielonym dla serwisu IGN przez Nicka Channona, producenta gry, dowiedzieliśmy się szeregu nowych informacji o grze Burnout Dominator, zmierzającej na konsole PSP i PS2.

Kaz Hirai broni PS3

Jiker, 10 stycznia 2007, 14:32

Kaz Hirai, mianowany pod koniec zeszłego roku na stanowisko prezesa japońskiej centrali firmy Sony Computer Entertainment, broni konsoli PlayStation 3 przed wszelkimi zarzutami, twierdząc, że zamontowana w niej zaawansowana i innowacyjna technologia wyprzedza podobne pomysły konkurencji o kilka długości.

Kolejne filmy do pobrania na XBL Video Marketplace

Metatron, 10 stycznia 2007, 14:06

Katalog filmów dostępnych do pobrania za pośrednictwem usługi Xbox Live (na razie jedynie dla amerykańskich posiadaczy X360) powiększy się o zestaw popularnych produkcji wytwórni Lionsgate Entertainment.

Gry na Zune? Tak - w 2008 roku
Gry na Zune? Tak - w 2008 roku

Metatron, 10 stycznia 2007, 13:44

Microsoft przymierza się do rozszerzenia możliwości swojego przenośnego odtwarzacza Zune o gry. Według informacji zamieszczonych na łamach internetowego serwisu Bloomberg ma to nastąpić za osiemnaście miesięcy, w lipcu 2008 roku.

Kontynuacja Dead Rising tylko na X360?
Kontynuacja Dead Rising tylko na X360?

Metatron, 10 stycznia 2007, 13:28

Po ciepłym przyjęciu, z jakim spotkała się wypełniona zombiakami opracowana przez Capcom gra Dead Rising, nie trzeba było być wielkim futurologiem, by spodziewać się wydania jej kolejnej części.

Gears of War na PC – teoretycznie mamy, ale nie damy...

Łosiu, 10 stycznia 2007, 13:06

Być może powyższy tytuł to nadinterpretacja, ale nie mogę oprzeć się takim wnioskom po przeczytaniu wypowiedzi pana Marka Reina, która docelowo miała dementować pogłoski o pecetowym wydaniu gry. Pojawiła się ona wkrótce po wydaniu najnowszych sterowników graficznych nVidii, gdyż w ich opisie znalazły się odniesienia właśnie do GoW.

POL-Team nominowany do tytułu drużyny roku 2006

Łosiu, 10 stycznia 2007, 11:41

Jak to mówią „sukcesów nigdy nie za wiele”, dlatego też z dużą przyjemnością donoszę, iż polski zespół StarCrafta POL-Team, został nominowany do nagrody „Team of The Year” przyznawanej przez prestiżową stronę gosugamers.net zajmującą się e-sportem w odniesieniu do gier firmy Blizzard (StarCraft, WarCraft etc.).

Zobacz reportaż z planu zdjęciowego filmu BloodRayne II: Deliverance
Zobacz reportaż z planu zdjęciowego filmu BloodRayne II: Deliverance

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2007, 10:46

Wunderwaffe niemieckiej kinematografii, Herr Uwe Boll, rozpoczął już prace nad kolejnym epokowym dziełem, filmem BloodRayne II: Deliverance. Chociaż pierwsza odsłona cyklu została zrównana z ziemią przez krytyków, obraz przyjął się na rynku całkiem nieźle, zwłaszcza w kwestii jego wydania na DVD – sprzedano prawie milion płyt.

Premiera gry Killzone 2 w 2007 roku
Premiera gry Killzone 2 w 2007 roku

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2007, 10:17

Chociaż o drugiej odsłonie cyklu Killzone mówi się na łamach zachodnich serwisów informacyjnych naprawdę niewiele, Sony Computer Entertainment wierzy, że ten budzący sporo emocji produkt dla konsoli PlayStation 3 zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

GeForce 8800 w każdym notebooku?!
GeForce 8800 w każdym notebooku?!

Łosiu, 10 stycznia 2007, 10:15

Na przestrzeni kilku ostatnich lat obserwujemy istną rewolucję w dziedzinie komputerów przenośnych. Niegdysiejsze maszyny „tylko dla bogatych biznesmenów” osiągnęły pułap cenowy dostępny niemal dla każdego. Ich możliwości i moc nie odstają także tak bardzo od stacjonarnych pecetów, no może za wyjątkiem grafiki.

Hellgate: London jest grą MMO!
Hellgate: London jest grą MMO!

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2007, 09:57

Wczoraj na łamach magazynu Shacknews pojawiły się bardzo zaskakujące informacje dotyczące programu Hellgate: London. Redaktorom serwisu udało się dowiedzieć, że tryb multiplayer w debiutanckiej produkcji firmy Flagship Studios będzie de facto grą MMO, której użytkowanie pociągnie za sobą konieczność opłacania comiesięcznego abonamentu!

SIXAXIS "BEZ" nagrody Emmy!

Łosiu, 10 stycznia 2007, 09:19

Kiedy wczoraj koncern SONY z dumą ogłosił całemu światu, iż kontroler SIXAXIS do konsoli PlayStation 3 otrzymał prestiżową nagrodę Emmy, zapomniał wspomnieć o kilku małych, aczkolwiek istotnych szczegółach, które to wypłynęły dziś w nocy. Mianowicie, że SONY owszem otrzymało nagrodę Emmy, ale tak naprawdę nie za SIXAXIS-a. Ponadto SONY nie otrzymało tej nagrody samo. Był ktoś jeszcze.

War Front: Punkt Zwrotny - drugie demo już jutro
War Front: Punkt Zwrotny - drugie demo już jutro

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2007, 09:07

Wersja demonstracyjna gry War Front: Punkt Zwrotny, która została udostępniona w Internecie pod koniec listopada ubiegłego roku, pozwalała na zabawę w trybie multiplayer. Odpowiedzialna za powstanie programu firma Digital Reality zapowiedziała wczoraj, że już niebawem w sieci pokaże się kolejne demo, tym razem umożliwiające samotne zmagania.