Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 stycznia 2007

Bionicle Heroes na Wii

Elrond, 19 stycznia 2007, 23:14

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Bionicle Heroes ukaże się również na platformie Wii. Informację tę potwierdzili przedstawiciele firm Eidos oraz TT Games, zapowiadając jednocześnie jej wydanie na Wielkanoc tego roku (co prawda wcześniej mówiło się o Gwiazdce 2006, ale święta to święta, czyż nie?:)

Vista do pobrania z sieci

Elrond, 19 stycznia 2007, 23:14

Microsoft stara się jak może, aby przekonać swoich klientów do zakupu najnowszej wersji systemu operacyjnego, Windows Vista. Jednym z takich chwytów marketingowych jest udostępnienie Visty w sprzedaży elektronicznej - niestety, jak na razie opcja ta dostępna będzie dla mieszkańców USA.

Ponad połowa właścicieli Xboxa 360 nie posiadała jego starszego brata

Elrond, 19 stycznia 2007, 23:14

Jak powiedział Chris Satchell z Microsoftu, ponad połowa osób które kupiły konsolę Xbox 360 od momentu jej premiery, nie posiadała wcześniejszego modelu. Wyniki sprzedaży mówią same za siebie - "Sprzedaliśmy ponad 10 milionów Xboxa 360, ale co ciekawe, coraz więcej osób nie związanych z poprzednią wersją konsoli, kupuje Xboxa 360 - a to stanowi dla nas pewną niespodziankę."

Pierwsze screenshoty z rocznicowych edycji Final Fantasy i Final Fantasy II
Pierwsze screenshoty z rocznicowych edycji Final Fantasy i Final Fantasy II

eLKaeR, 19 stycznia 2007, 17:55

Odpowiednio dwadzieścia i dziewiętnaście lat skończyła już prawie pierwsza i druga część sagi Final Fantasy. Z tej okazji dalekowschodnia korporacja Square Enix szykuje tegoroczny powrót dwóch najstarszych "Ostatecznych Fantazji" – tym razem w wersji dla PlayStation Portable. Wczoraj dysponowaliśmy jedynie danymi tekstowymi, a dziś mamy dla Was kilka screenshotów.

Add-on do ParaWorld łabędzim śpiewem studia Spieleentwicklungskombinat?

eLKaeR, 19 stycznia 2007, 17:44

W ubiegłotygodniowej recenzji strategia czasu rzeczywistego pt. ParaWorld otrzymała od nas ocenę 59%. Są jednak takie osoby, którym dzieło niemieckiej firmy Spieleentwicklungskombinat podobało się o wiele bardziej i zapewne użytkownicy ci ucieszą się z planowanego add-ona, który już wkrótce wyląduje w Internecie.

Poradnik: Sherlock Holmes: The Awakened

Redakcja GRYOnline.pl, 19 stycznia 2007, 17:43

Witam w nieoficjalnym poradniku do gry „Sherlock Holmes: The Awakened”. Poniższy tekst składa się w całości z bardzo dokładnego opisu przejścia tej stosunkowo wymagającej przygodówki. Jeśli miałeś do czynienia z poprzednim z tytułem z tej serii („Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka”), nie powinno Cię to zbytnio dziwić.

Weź udział w nagraniu głosów postaci do gry 2Moons
Weź udział w nagraniu głosów postaci do gry 2Moons

Metatron, 19 stycznia 2007, 17:41

Firma Acclaim, wydająca produkcję MMORPG 2Moons ogłosiła konkurs na podłożenie głosów pod postacie z gry. Jeżeli chcecie wykorzystać wasze zdolności aktorskie, możecie spróbować swych sił, a być może w finalnej wersji produkcji to właśnie waszym głosem będą przemawiać bohaterowie gry.

Dwulatki grają i aktywnie korzystają z Internetu - wyniki badań
Dwulatki grają i aktywnie korzystają z Internetu - wyniki badań

Louvette, 19 stycznia 2007, 17:10

O maluchach urodzonych w ostatnim dziesięcioleciu można właściwie mówić, że są dziećmi Internetu i elektronicznej rozrywki. Ich wzrost przebiega równolegle z rozwojem cyfrowych mediów, więc korzystanie z nich jest dla milusińskich rzeczą naturalną.

Kolejne gry wydawane przez firmę Anaconda opóźnione

Metatron, 19 stycznia 2007, 15:14

Okazało się, że gra DrakenSang: The Dark Eye nie będzie jedyną z produkcji wydawanych przez firmę Anaconda, która zaliczy opóźnienie. Podobny los spotka również dwa inne tytuły: przygodówkę point and click Overclocked oraz szpiegowską grę akcji, Sabotage.

Gry na Xbox Live Arcade w przyszłości zajmować będą do 250 MB?

Metatron, 19 stycznia 2007, 14:59

Po tym, jak pojawiła się informacja, że gra Castlevania: Symphony of the Night w wersji zamieszczonej na Xbox Live Arcade przekroczy limit 50 MB, uznano, że będzie to precedens i w przyszłości spodziewać możemy się więcej takich produkcji. Pojawiły się nawet pogłoski o tym, że wielkość plików na XBLA została zwiększona do 250 MB, a w uzasadnionych przypadkach do 450 MB.

Bethesda Softworks opracuje konwersję gry Shivering Isles w wersji na PlayStation 3
Bethesda Softworks opracuje konwersję gry Shivering Isles w wersji na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2007, 14:27

Pierwszy dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, który został wczoraj oficjalnie zapowiedziany przez firmę Bethesda Softworks zostanie również przygotowany dla konsoli PlayStation 3 – informuje magazyn Computer and Video Games.

Zapowiedziano grę pt. TimeO, inspirowaną filmami spod znaku Ghostbusters
Zapowiedziano grę pt. TimeO, inspirowaną filmami spod znaku Ghostbusters

eLKaeR, 19 stycznia 2007, 13:44

Ostatni wtorek przyniósł interesującą wiadomość, dotyczącą nowej gry, nawiązującej do słynnego filmowego cyklu Ghostbusters (Pogromcy duchów). Dzień później okazało się jednak, iż projekt utknął w martwym punkcie, ponieważ odpowiedzialna za niego słoweńska firma ZootFly nie posiada odpowiedniej licencji. Utalentowani developerzy z Lublany mają na szczęście w zanadrzu grę pt. TimeO.

Nowy Fritz w Wielkiej Brytanii już w przyszłym miesiącu
Nowy Fritz w Wielkiej Brytanii już w przyszłym miesiącu

Dr Venom, 19 stycznia 2007, 13:24

Firma Excalibur Publishing ogłosiła że już wkrótce zamierza wydać najnowszą odsłonę słynnego programu szachowego. Dziesiąta już edycja Fritza zawierać bęezie liczne usprawnienia i nowe elementy wzbogacające rozgrywkę.

Nowa demonstracja Final Fantasy XIII nastąpi już za kilka miesięcy
Nowa demonstracja Final Fantasy XIII nastąpi już za kilka miesięcy

eLKaeR, 19 stycznia 2007, 12:05

Możliwa do zobaczenia przez szeroką publiczność demonstracja zabawy w czasie rzeczywistym z Final Fantasy XIII to rzecz, na którą niecierpliwie czekają rzesze graczy z całego globu ziemskiego. Dzieło korporacji Square Enix ma bowiem pokazać nam prawdziwą moc konsoli PlayStation 3 w dziedzinie generowania trójwymiarowej grafiki. Interaktywne demo "trzynastki" nadejdzie już w bieżącym roku.

Utopia – kolejne rozszerzenie Guild Wars?

Elrond, 19 stycznia 2007, 11:21

Od premiery najnowszego dodatku do niezwykle popularnej gry MMO, Guild Wars, upłynęło już dobrych kilka(naście) tygodni, a tymczasem przedstawiciele zarówno ArenaNet jaki NCsoft milczą jak zaklęci na temat kolejnych rozszerzeń gry (przypomnijmy, iż każdego roku pojawiać się miały dwa dodatki).

Amerykańska premiera gry MotorStorm w marcu
Amerykańska premiera gry MotorStorm w marcu

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2007, 11:03

Redaktorzy internetowego serwisu IGN zauważyli, że na oficjalnej stronie poświęconej konsoli PlayStation 3, zmianie uległa data amerykańskiej premiery gry MotorStorm – jednego z najbardziej oczekiwanych produktów pierwszej połowy bieżącego roku.

BioWare zapowiada więcej epizodycznych dodatków online do swoich produkcji

Metatron, 19 stycznia 2007, 10:54

Już od dłuższego czasu wiadomo, że w Mass Effect, wyczekiwanej przez posiadaczy X360 grze RPG opracowanej przez BioWare, będzie możliwość rozszerzania fabuły gry za pomocą dodatków do pobrania z Xbox Live. Jak się okazuje, w nadchodzących produkcjach firmy takie rozwiązanie może być już standardem.

Bonusowy pakiet map dla Call of Duty 3 na X360 okazał się wadliwy
Bonusowy pakiet map dla Call of Duty 3 na X360 okazał się wadliwy

Metatron, 19 stycznia 2007, 10:45

Jeżeli jesteście posiadaczami X360 i gry Call of Duty 3 i przymierzacie się do zakupu za pośrednictwem Xbox Live ostatnio wydanego zestawu pięciu dodatkowych map do niej, radzimy nieco się wstrzymać, ponieważ wersja aktualnie dostępna na serwerach jest wadliwa.

World of WarCraft najlepiej sprzedającą się grą ubiegłego roku w USA na PC

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2007, 10:31

Kwotą 970 milionów dolarów zamknęła się sprzedaż PeCetowych gier w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku. Osiągnięty wynik jest lepszy niż ten z 2005 roku, ale wzrost jest niewielki – wynosi zaledwie 1%.

Chiny imperium wirtualnej rzeczywistości

Dr Venom, 19 stycznia 2007, 10:12

Chiny wyrastają na światowego potentata na rynku gier online. Jak donosi gazeta China Daily przychody dla tej branży w tym państwie osiągnęły w ubiegłym roku 840 milionów dolarów wzrastając o 73% w stosunku do roku poprzedniego.

Platforma Gamer's Gate wzbogacona o El Matador

Elrond, 19 stycznia 2007, 09:02

Gamer's Gate, od pewnego czasu rosnąca „w siłę”, to propozycja skierowana do graczy preferujących elektroniczną formę nabywania gier i ściągnięcie ich na dysk twardy, zamiast klasycznych, pudełkowych zakupów. Przedstawiciele firmy poinformowali właśnie, iż do ich ciągle rozrastającego się portfolio dołączyła gra El Matador.

Gray Matter dopiero w roku 2008
Gray Matter dopiero w roku 2008

eLKaeR, 19 stycznia 2007, 08:32

Pecetowej gry przygodowej pt. Gray Matter, mającej trafić na rynek pod niemieckim szyldem ANACONDA, spodziewaliśmy się w bieżącym roku. Odwiedzając jednak internetową stronę owej niemieckiej marki wydawniczej dostrzegliśmy, że termin premiery wspomnianego produktu uległ zmianie. Teraz obowiązuje więc pierwszy kwartał roku przyszłego.