Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 stycznia 2007

Supreme Commander w złocie

Elrond, 18 stycznia 2007, 20:16

Przedstawiciele firm THQ oraz Gas Powered Games, wydawcy oraz developera Supreme Commander odpowiednio, poinformowali, iż ich wspólne przedsięwzięcie weszło właśnie w złotą fazę a płyta-matka z grą pojechała do tłoczni. Jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane trudności, Supreme Commander zadebiutuje na światowych rynkach rozrywki elektronicznej 20 lutego.

W co wyewoluuje Guitar Hero?

Elrond, 18 stycznia 2007, 19:52

Po przejęciu przez Activision praw do popularnej marki Guitar Hero oraz powierzeniu developingu kolejnych części studiu Neversoft, fani wspomnianej gry z pewnością zaczęli zastanawiać się, w jakim kierunku "pójdzie" seria. Redaktorzy serwisu Gamespot natknęli się na ślady, które świadczą o tym, iż Bohater Gitary z pewnością będzie się rozwijać, jednak nie wiadomo czy przypadnie graczom do gustu.

Gra The Elder Scrolls IV: Shivering Isles oficjalnie zapowiedziana
Gra The Elder Scrolls IV: Shivering Isles oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2007, 16:43

Firma Bethesda Softworks opublikowała dziś oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedziała nowy dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. W odróżnieniu od dotychczas wydanych plug-inów, tym razem będziemy mieć do czynienia z dużym rozszerzeniem.

W Drakensang: The Dark Eye pogramy dopiero w 2008 roku
W Drakensang: The Dark Eye pogramy dopiero w 2008 roku

Metatron, 18 stycznia 2007, 16:35

Drakensang: The Dark Eye, tworzona przez berlińskie studio Radon Labs gra oparta na najpopularniejszym niemieckim systemie RPG fantasy, ukaże się dopiero na początku 2008 roku. Wcześniejsze informacje wskazywały na to, że premiera nastąpi jeszcze w 2007.

Nowa gra twórców Geometry Wars wkrótce na Xbox Live Arcade

Metatron, 18 stycznia 2007, 16:19

Kolejną produkcją twórców znakomicie przyjętej gry Geometry Wars, która trafi na serwery Xbox Live Arcade, będzie Boom Boom Rocket, tytuł określany mianem „gry muzycznej o hipnotyzującym rytmie”. Będzie to też pierwsza produkcja wydana przez Electronic Arts, która trafi na XBLA.

Zapowiedziano grę Tamagotchi Party On! na Wii
Zapowiedziano grę Tamagotchi Party On! na Wii

Metatron, 18 stycznia 2007, 16:08

Firma Namco Bandai ogłosiła wydanie na konsolę Wii gry Tamagotchi Party On!. Będzie to połączenie party game z elementami gry planszowej. Maksymalnie czterech graczy jednocześnie zmierzy się w ponad piętnastu mini gierkach. Zwycięzca zostanie ogłoszony prezydentem planety zamieszkiwanej przez Tamagotchi.

Drugie uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 07 już dostępne!
Drugie uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 07 już dostępne!

Redakcja GRYOnline.pl, 18 stycznia 2007, 14:18

Wszystkich posiadaczy Wielkiej Encyklopedii Gier 07 mamy przyjemność poinformować, że od dzisiaj do pobrania jest drugie uaktualnienie.

Kosmiczna rodzinka na platformie Wii
Kosmiczna rodzinka na platformie Wii

eLKaeR, 18 stycznia 2007, 13:55

Edukacyjną grę, adresowaną przede wszystkim do dzieci i ich rodzin, zamierza wprowadzić na rynek w połowie bieżącego roku korporacja Ubisoft Entertainment. Nadchodzący wyłącznie ku platformie Wii produkt nosi nazwę Cosmic Family – o pozycji tej wiedzieliśmy już zresztą ponad dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz uzyskaliśmy na jej temat konkretne informacje.

Policyjnych pościgów ciąg dalszy

eLKaeR, 18 stycznia 2007, 12:55

Gra akcji o nazwie Pursuit Force była jedną z najlepszych pozycji, dostępnych w początkowym okresie rynkowego bytu PlayStation Portable. Zachęceni sukcesem autorzy opracowują teraz sequel owego produktu, oznaczony podtytułem Extreme Justice. Premiera kontynuacji nastąpi latem bieżącego roku nie tylko na platformie PSP, gdyż grę otrzymają także posiadacze PlayStation 2.

To jak będzie z europejską ceną PS3?

Łosiu, 18 stycznia 2007, 12:24

W ostatnim czasie przedstawiciele koncernu Sony nie rozpieszczają nas rzetelnością swoich oświadczeń. Jednego dnia SIXAXIS zdobywa nagrodę Emmy, drugiego ją traci, Sir Howard Stringer, szef Sony, oświadcza, że premiera PS3 w Europie będzie miała miejsce w kwietniu, a kilka godzin później prezesi europejskiego i amerykańskiego oddziału tej firmy dementują tę informację. Atmosfera jest bardzo gorąca, dlatego też nie dziwią burzliwe reakcje na wczorajsze rewelacje związane z ceną PS3 na Starym Kontynencie.

Unia Europejska rozpatruje wprowadzenie restrykcji względem sprzedaży gier

Metatron, 18 stycznia 2007, 12:07

Unia Europejska planuje wprowadzenie systemu restrykcji, który powstrzyma sprzedaż brutalnych gier dzieciom. Ma on objąć wszystkie kraje członkowskie. Jednocześnie postulowane jest przyjęcie zunifikowanego systemu oznaczeń wiekowych.

Booster pack do BF2142 nadciąga
Booster pack do BF2142 nadciąga

Dr Venom, 18 stycznia 2007, 12:00

Informowaliśmy niedawno o tym, że Electronic Arts zamierza wydać dodatek do popularnego FPSa Battlefield 2142. Nie wiedzieliśmy jednak jaką postać przybiorą nowe materiały. Dzisiaj jednak możemy podać już więcej szczegółów. Materiały te przyjmą formę tzw. Booster packa noszącego nazwę Northern Strike.

Różnic pomiędzy parami obrazków poszukamy w grze pt. QuickSpot
Różnic pomiędzy parami obrazków poszukamy w grze pt. QuickSpot

eLKaeR, 18 stycznia 2007, 11:23

Zabawy w stylu "znajdź pomiędzy dwoma obrazkami X różnic" to ciągle jedne z popularniejszych łamigłówek. Elektroniczno-rozrywkową wersję takich wyzwań logicznych ludzie z Namco Bandai zaserwują posiadaczom konsoli Nintendo DS już w trakcie nadchodzącej wiosny. Mowa o właśnie zapowiedzianej grze, noszącej tytuł QuickSpot.

Games that Matter - nowe studio pracowników Rockstar Vienna
Games that Matter - nowe studio pracowników Rockstar Vienna

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2007, 10:09

Trzech pracowników zamkniętego w sierpniu ubiegłego roku studia Rockstar Vienna, postanowiło wrócić do branży elektronicznej rozrywki pod nowym szyldem – Games that Matter Productions.

Pierwsza siedemdziesiątka w Azeroth
Pierwsza siedemdziesiątka w Azeroth

Łosiu, 18 stycznia 2007, 10:05

We wtorek firma Blizzard po ponad roku prac wypuściła pierwszy dodatek do najpopularniejszego MMO świata. Mowa oczywiście o World of Warcraft: The Burning Crusade. Już dzień po tym wydarzeniu, jeden z graczy osiągnął coś co wydawało się niemożliwe. W 28 godzin dotarł do nowej granicy maksymalnego poziomu prowadzonej postaci.

Co i za jaką cenę w Half-Life 2: Black i Half-Life 2: Orange?

eLKaeR, 18 stycznia 2007, 09:44

Nareszcie korporacja Valve Software ostatecznie wyjaśniła kwestię "czarnego" i "pomarańczowego" zestawu spod znaku Half-Life 2. O tych pakietach wstępnie mówił Doug Lombardi przed prawie dwoma miesiącami, a cztery dni temu pisaliśmy o doniesieniach magazynu Electronic Gaming Monthly na ów temat. Dziś możemy wreszcie podać precyzyjnie, co szykuje Gabe Newell i spółka.

A Vampyre Story w rękach Focus Home Interactive
A Vampyre Story w rękach Focus Home Interactive

Łukasz Malik, 18 stycznia 2007, 09:30

Kolejna oczekiwana przygodówka zyskała dużego wydawcę. Mowa o grze A Vampyre Story, jej dystrybucją we Francji zajmie się Focus Home Interactive.

Dwa razy więcej Obliviona na PlayStation 3
Dwa razy więcej Obliviona na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2007, 09:11

Technologia Blu-ray sprawiła kłopot firmie Bethesda Softworks, która od dłuższego czasu przygotowuje konwersję gry The Elder Scrolls IV: Oblivion dla konsoli PlayStation 3. Autorom programu przeszkadzała przede wszystkim mała prędkość napędu, dlatego postanowili pozbyć się problemu doładowywania z krążka kolejnych elementów w bardzo interesujący sposób.

Już jutro demo gry Battlestation: Midway trafi na Xbox Live Marketplace

Jiker, 18 stycznia 2007, 09:09

Twórcy gry Battlestations: Midway poinformowali, że już jutro posiadacze Xboksa 360 będą mogli pobrać jej sieciową wersję demonstracyjną. Demo pozwoli nam na przetestowanie jednej mapy - Islands of Solomon.

WipeOut i Jet Moto już niebawem w PlayStation Store

Jiker, 18 stycznia 2007, 08:40

Serwis Gamasutra donosi, że przedstawiciele firmy Sony potwierdzili informacje o uzupełnieniu oferty PlayStation Store o kolejne popularne pozycje znane z konsoli PlayStation. Aktualizacja zostanie przeprowadzona w niedalekiej przyszłości i będzie związana z dodaniem takich tytułów, jak WipeOut oraz Jet Moto.

Dwie nowe pozycje spod znaku Final Fantasy dla posiadaczy PlayStation Portable

eLKaeR, 18 stycznia 2007, 08:08

Nowe wersje pierwszej i drugiej części sagi Final Fantasy (oryginalne debiuty tych produktów nastąpiły odpowiednio w 1987 i 1988 roku na platformie Famicom alias Nintendo Entertainment System) widzieliśmy już m.in. dzięki konsoli PlayStation i Game Boy Advance. Teraz ludzie z korporacji Square Enix uznali, że należy przypomnieć najstarsze "Ostateczne Fantazje" posiadaczom PlayStation Portable.