Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2007, 19:52

autor: Elrond

W co wyewoluuje Guitar Hero?

Po przejęciu przez Activision praw do popularnej marki Guitar Hero oraz powierzeniu developingu kolejnych części studiu Neversoft, fani wspomnianej gry z pewnością zaczęli zastanawiać się, w jakim kierunku "pójdzie" seria. Redaktorzy serwisu Gamespot natknęli się na ślady, które świadczą o tym, iż Bohater Gitary z pewnością będzie się rozwijać, jednak nie wiadomo czy przypadnie graczom do gustu.

Po przejęciu przez Activision praw do popularnej marki Guitar Hero oraz powierzeniu developingu kolejnych części studiu Neversoft, fani wspomnianej gry z pewnością zaczęli zastanawiać się, w jakim kierunku "pójdzie" seria. Redaktorzy serwisu Gamespot natknęli się na ślady, które świadczą o tym, iż Bohater Gitary z pewnością będzie się rozwijać, jednak nie wiadomo czy taki rozwój przypadnie graczom do gustu.

W amerykańskim Urzędzie Patentowym firma Activision "zaklepała" parę aplikacji o nazwach Guitar Villain oraz Drum Villain. W specyfikacji patentu można wyczytać, iż wspomniane aplikacje związane są z grami komputerowymi ... w różny sposób, poczynając od aplikacji pobieranych z sieci, poprzez gry sprzedawane razem z kontrolerami, gry zręcznościowe oraz gry sprzedawane z zabawkowymi gitarami elektrycznymi. Jak widać Activision dba o najdrobniejsze szczegóły, nie wiadomo jednak czy takie rozdrobnienie wyjdzie Guitar Hero na dobre.

Oczywiście samo złożenie wniosku patentowego nie oznacza, iż Guitar Villain i Drum Villain ukażą się na rynku. Przykładowo, jeszcze przed wykupieniem przez Activision, firma RedOctane zarejestrowała w odpowiednim urzędzie nazwy Keyboard Hero, Drum Hero oraz Band Hero, a jak na razie żadna z tych gier nie ujrzała światła dziennego. Przedstawiciele Activision oraz RedOctane wydali wspólne oświadczenie, w którym wyczytać można, iż obecnie wszelkie wysiłki skupione są na Guitar Hero II w wersji na Xboxa 360. Na temat wspomnianych wcześniej gier nie wypowiedziano się.