Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 stycznia 2007

Crash Dummy Vs The Evil D-Troit również w wersji na Wii

Elrond, 15 stycznia 2007, 23:21

Firma Twelve Interactive, znana graczom z pozbawionej przemocy pozycji zatytułowanej Crash Dummy vs. The Evil D-Troit, poinformowała, iż dołączyła do grona oficjalnych developerów tworzących dla Nintendo. W związku z tym wspomniana gra zostanie również wydana na konsolę Wii, korzystając z innowacyjnych możliwości Wiimote oraz Nunchuka.

S.T.A.L.K.E.R. znowu opóźniony
S.T.A.L.K.E.R. znowu opóźniony

Vercetti, 15 stycznia 2007, 17:48

Mało który tytuł mógł w ostatnich latach „poszczycić się” tyloma przesunięciami premiery, co ukraińska strzelanka studia GSC Game World. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, czyli jeden z najbardziej pożądanych FPS-ów ostatnich lat zdążył już nawet wyrobić sobie miano drugiego Duke Nukem Forever, czego bynajmniej nie należy traktować jako komplement.

Wspólne granie umacnia związki
Wspólne granie umacnia związki

Louvette, 15 stycznia 2007, 17:02

Doktor psychologii z Los Angeles, Susan K. Perry, opublikowała ostatnio w magazynie Women’s Health artykuł pod znaczącym tytułem „Chwyć joysticka”. Przekonuje w nim czytelniczki, że granie wspólnie z partnerem cementuje związek i uczy wspólnego rozwiązywania problemów.

Kolejny dodatek do gry MMO EverQuest już w przyszłym miesiącu
Kolejny dodatek do gry MMO EverQuest już w przyszłym miesiącu

Louvette, 15 stycznia 2007, 15:23

Firma Sony Online Entertainment, producent gry EverQuest, zapowiedziała wydanie kolejnego, trzynastego już dodatku do tej popularnej produkcji MMO. The Buried Sea, bo taki tytuł nosić będzie dodatek, ukazać ma się za około miesiąc. Gra dostępna będzie wyłącznie w dystrybucji online.

nVidia ujawnia ceny kart z serii GeForce 8600

Vercetti, 15 stycznia 2007, 15:20

Nie da się ukryć, że najbliższy rok będzie okresem, w którym ci z graczy, którzy będą chcieli nadążyć za wizualnym rozwojem nowych tytułów, zostaną zmuszeni do przesiadki ze swoich starych kart (obsługujących biblioteki DirectX 9.0) na sprzęt zgodny ze standardami DirectX 10. Nietrudno się domyślić, że inwestycja ta będzie się wiązać z dużymi kosztami.

Amerykański rynek gier odnotowuje 19-procentową poprawę sprzedaży w stosunku do roku 2005

Jiker, 15 stycznia 2007, 15:15

Rozwój światowego rynku gier jest niezaprzeczalny. Z każdym rokiem padają kolejne, niegdyś niewyobrażalne, rekordy sprzedaży. Nie inaczej jest z rokiem 2006, który przyniósł naprawdę potężny rozkwit naszej branży. Mogliście się już zapoznać z wynikami osiągniętymi w Kraju Kwitnącej Wiśni. W jakim z kolei stopniu rozwinął się rynek amerykański?

Druga odsłona Mario vs. Donkey Kong niebawem w Europie
Druga odsłona Mario vs. Donkey Kong niebawem w Europie

Thorwalian, 15 stycznia 2007, 15:11

Europejski oddział koncernu Nintendo powiadomił o planach wydawniczych względem Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis. Gra na Starym Kontynencie pojawi się dokładnie dziewiątego marca.

EMPiK - Top Lista nr 2

Krooliq, 15 stycznia 2007, 14:42

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie gry najchętniej kupowali posiadacze PC oraz PS2 w drugim tygodniu nowego roku, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 08.01.2007 do 14.01.2007 w 88 salonach sieci EMPiK.

Jak to było w 2006 roku - Japonia

Jiker, 15 stycznia 2007, 14:16

Japońska firma Enterbrain, wydawca m.in. magazynu Famitsu, pokusiła się o podsumowanie 2006 roku pod kątem sprzedaży gier oraz konsol. Wynika z niego, że firma Nintendo rozkręciła tamtejszy rynek na dobre.

Tragiczny w skutkach konkurs z Nintendo Wii w roli głównej

Dr Venom, 15 stycznia 2007, 13:51

Smutną i zarazem szokującą wiadomość przekazała amerykańska agencja prasowa Associated Press. Młoda mieszkanka Kalifornii zmarła w czasie trwania niecodziennego konkursu, którego główną nagrodą była konsola Wii. Przyczyną zgonu było spożycie zbyt dużej ilości wody.

Midway szykuje nam dwie nowe strzelaniny

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2007, 12:45

W najnowszym numerze amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly możemy przeczytać pierwsze informacje na temat dwóch nowych gier akcji, które zamierza wydać koncern Midway. Obie produkcje będą pierwszoosobowymi strzelaninami.

Konkurs Splinter Cell: Double Agent - gra za friko! zakończony
Konkurs Splinter Cell: Double Agent - gra za friko! zakończony

Solnica, 15 stycznia 2007, 12:36

Zakończył się nasz pierwszy, tegoroczny mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym można było wygrać polską wersję Tom Clancy’s Sprinter Cell: Double Agent. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Szef Valve: PS3 to całkowita katastrofa
Szef Valve: PS3 to całkowita katastrofa

Metatron, 15 stycznia 2007, 12:24

Informowaliśmy was już dzisiaj o niezbyt pochlebnej opinii, jaką ma na temat PlayStation 3 John Carmack. Tym razem przedstawiamy wypowiedź Gabe’a Newella – współzałożyciela i dyrektora zarządzającego firmy Valve, odpowiedzialnej między innymi za serię Half-Life – który na łamach najnowszego wydania magazynu Game Informer nie przebierając w słowach oznajmił, co sądzi o nowej konsoli Sony.

Heavy Weapon kolejną pozycją w ofercie Xbox Live Arcade

Jiker, 15 stycznia 2007, 11:54

Plotki związane z grą Heavy Weapon okazały się mieć w sobie ziarnko prawdy. Serwis IGN poinformował bowiem, że gra rzeczywiście trafi w najbliższą środę do oferty usługi Xbox Live Arcade. Będzie ją można nabyć za 800 punktów MS.

Serwis Pirate Bay zamierza kupić własny kraj
Serwis Pirate Bay zamierza kupić własny kraj

Metatron, 15 stycznia 2007, 11:48

Właściciele Pirate Bay, strony internetowej określanej mianem "największego światowego trackera BitTorrenta" zamierzają kupić własny kraj, aby uniknąć praw autorskich. „Krajem” tym jest mieszcząca się na oceanie w odległości 10 kilometrów od brzegu Anglii platforma o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Jej oficjalna nazwa to Sealandia.

Przedsprzedaż i premiera War Rock z licznymi bonusami
Przedsprzedaż i premiera War Rock z licznymi bonusami

Thorwalian, 15 stycznia 2007, 11:45

Miłośnikom sieciowych strzelanin z pewnością obiła się o uszy gra War Rock, rodem z koreańskiego studia Dream Execution. Produkt niebawem zadebiutuje na rynku, warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z oferty przedsprzedaży.

Roszady kadrowe w amerykańskim oddziale firmy Nintendo

Jiker, 15 stycznia 2007, 11:38

Amerykański oddział firmy Nintendo poinformował, że Steve Singer, dotychczasowy dyrektor naczelny firmy na terytorium Ameryki Łacińskiej, otrzymał awans i wraz z początkiem marca obejmie stanowisko wiceprezesa ds. koncesji.

Chocobo Tales zostanie wydane poza Japonią

Jiker, 15 stycznia 2007, 11:13

Chocobo to sporych rozmiarów ptaszyska, zamieszkujące świat gier z serii Final Fantasy oraz pełniące role wierzchowców w tamtejszej odmianie wyścigów konnych. Cenione są również jako jeden z typów transportu ludzi. Firma Square Enix ogłosiła , że Chocobo Tales, pozycja wydana w Japonii 14 grudnia 2006 roku, trafi na amerykańskie półki sklepowe już w kwietniu.

Driver: Parallel Lines na PC pod szyldem Ubisoftu
Driver: Parallel Lines na PC pod szyldem Ubisoftu

Łukasz Malik, 15 stycznia 2007, 11:10

Wygląda na to, że nie tylko posiadacze Nintendo Wii zagrają w Driver Parallel Lines. Redaktorzy serwisu TVG wypatrzyli na stronie ERSB (organizacji zajmującej się rattingowaniem gier) wpis świadczący o tworzeniu pecetowej wersji Parallel Lines.

Crazy Taxi: Fare Wars zaatakuje PSP latem tego roku
Crazy Taxi: Fare Wars zaatakuje PSP latem tego roku

Jiker, 15 stycznia 2007, 10:46

Crazy Taxi, kolejna kultowa pozycja japońskiej firmy Sega, zmierza na przenośną konsolę PSP. Konwersja zostanie wzbogacona o kilka ważnych elementów – w tym kilka trybów rozgrywki wieloosobowej.

Assassin's Creed dopiero we wrześniu?
Assassin's Creed dopiero we wrześniu?

Łukasz Malik, 15 stycznia 2007, 10:07

Niezbyt dobre wieści płyną z norweskiego oddziału koncernu Ubisoft, jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, Assassin's Creed, trafi na europejskie półki sklepowe dopiero 28 września 2007 roku.

Konta w World of Warcraft będą chronione przez klucz USB?

Metatron, 15 stycznia 2007, 10:02

Czasem wydawcy, wysyłając dziennikarzom gry w wersji beta do testów, dołączają do nich klucze USB, które należy podłączyć do komputera w celu uruchomienia produkcji. Jest to forma zabezpieczenia przed jej nielegalnym rozpowszechnianiem. Według nieoficjalnego serwisu World of War poświęconego grze World of Warcraft, firma Blizzard przymierza się do wprowadzenia tego rozwiązania.

Nad czym pracują twórcy Shadowbane?

eLKaeR, 15 stycznia 2007, 09:55

Być może pamiętacie jeszcze grę z gatunku MMOcRPG pt. Shadowbane, wydaną przed prawie czterema laty przez Ubisoft Entertainment. Niewiele ponad pół roku temu informowaliśmy Was z o założeniu przez twórców owego produktu nowego studia developerskiego, nazwanego Stray Bullet Games. Dziś powracamy do sprawy tych utalentowanych projektantów, gdyż wiemy nieco na temat ich kolejnego przedsięwzięcia.

John Carmack krytycznie o PS3
John Carmack krytycznie o PS3

Metatron, 15 stycznia 2007, 09:17

John Carmack, współzałożyciel firmy id Software i twórca gier przyprawiających fanów gatunku FPS o szybsze bicie serca (m.in. serie Doom i Quake), udzielił serwisowi Game Informer bardzo ciekawego wywiadu. Twierdzi w nim, że narzędzia developerskie dla konsoli Xbox 360 są znacznie lepsze od tych dla PlayStation 3.

Współzałożyciel Rockstar Games odszedł z firmy

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2007, 07:41

Przejście Gary’ego Dale’a z europejskiego oddziału firmy Capcom do Rockstar Games, o którym informowaliśmy Was 5 stycznia bieżącego roku, nie było dziełem przypadkiem. Koncern Take 2 Interactive zapełnił w ten sposób lukę po innym pracowniku – Terrym Donovanie.

Saints Row dla PlayStation 3?
Saints Row dla PlayStation 3?

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2007, 07:36

Stworzony przez studio Volition Inc. program o nazwie Saints Row może stracić status tzw. gry ekskluzywnej dla konsoli Xbox 360. Choć koncern THQ, Inc. oficjalnie tego nie potwierdził, ujawnione w Internecie informacje wskazują, że produkt doczeka się konwersji na PlayStation 3.

Luc Besson współproducentem filmu Hitman
Luc Besson współproducentem filmu Hitman

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2007, 07:34

Luc Besson – znany i lubiany francuski reżyser filmów akcji, oznajmił w wywiadzie dla stacji VH1 Games, że zgodził się zostać współproducentem ekranizacji popularnej serii Hitman. Twórca takich obrazów jak Nikita czy Leon Zawodowiec, potwierdził tym samym wcześniejsze plotki mówiąc o jego zaangażowaniu w ten projekt.

Tales of Eternia Online wkrótce zakończy swój żywot

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2007, 07:33

Tales of Eternia Online – gra MMORPG zaprojektowana przez firmy Namco Bandai Games i Dwango – zakończy swój żywot po zaledwie dwunastu miesiącach egzystencji. Twórcy programu zamierzają ostatecznie zamknąć serwery w marcu bieżącego roku.

Nie będzie małżeństwa Microsoftu i firmy Capcom
Nie będzie małżeństwa Microsoftu i firmy Capcom

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2007, 07:30

Wieści o rzekomym przejęciu firmy Capcom przez koncern Microsoft wywołały spore poruszenie. Trudno się zresztą temu dziwić. Gdyby operacja faktycznie doszła do skutku, „gigant z Redmond” prawdopodobnie wymusiłby na Japończykach zaprzestanie prac nad produktami dedykowanymi konsoli PlayStation 3. Największy konkurent Xboksów straciłby wówczas m.in. piątą odsłonę cyklu Resident Evil.