Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2007, 10:02

autor: Metatron

Konta w World of Warcraft będą chronione przez klucz USB?

Czasem wydawcy, wysyłając dziennikarzom gry w wersji beta do testów, dołączają do nich klucze USB, które należy podłączyć do komputera w celu uruchomienia produkcji. Jest to forma zabezpieczenia przed jej nielegalnym rozpowszechnianiem. Według nieoficjalnego serwisu World of War poświęconego grze World of Warcraft, firma Blizzard przymierza się do wprowadzenia tego rozwiązania.

Czasem wydawcy, wysyłając dziennikarzom gry w wersji beta do testów, dołączają do nich klucze USB, które należy podłączyć do komputera w celu uruchomienia produkcji. Jest to forma zabezpieczenia przed jej nielegalnym rozpowszechnianiem. Według nieoficjalnego serwisu World of War poświęconego grze World of Warcraft, firma Blizzard przymierza się do wprowadzenia tego rozwiązania, aby zyskać dodatkową ochronę przed kradzieżami kont.

Wczoraj subskrybenci World of Warcraft otrzymali od Blizzarda emaila, w którym poproszono ich o wzięcie udziału w ankiecie zawierającej między innymi serię pytań dotyczących kwestii bezpieczeństwa kont w grze. Ich treść wskazuje na to, że firma na poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem wyżej wymienionej formy ochrony.

Jeśli pomysł zostanie wcielony w życie, najprawdopodobniej producenci innych gier MMO również z niego skorzystają. Może być to przełom jeśli chodzi o ochronę kont graczy przed różnego rodzaju trojanami i programami służącymi do wykradania haseł.