Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 stycznia 2007

Toy Story w wersji MMO?
Toy Story w wersji MMO?

Vercetti, 16 stycznia 2007, 19:25

Pociąg koncernu Disney do tworzenia gier MMO znany jest nie od dziś. W ubiegłym roku gigant zza Oceanu zaanonsował jeden ze swych największych, sieciowych projektów - Pirates of the Caribbean Online. Wygląda na to, że po wirtualnych korsarzach przyjdzie wreszcie czas także i na… zabawki.

Serie Kingdom Hearts oraz Mana na sprzedaż?
Serie Kingdom Hearts oraz Mana na sprzedaż?

Vercetti, 16 stycznia 2007, 17:18

Jeśli wierzyć doniesieniom, jakie od kilku dni pojawiają się na łamach niemieckich serwisów o grach, dwie popularne serie studia Square-Enix zmienią wkrótce właściciela. Istnieje prawdopodobieństwo, że japońska firma chce sprzedać konkurencji zarówno sagę Kingdom Hearts jak też pozycje noszące w swym tytule człon Mana.

X Motor Racing zapowiedziane
X Motor Racing zapowiedziane

Vercetti, 16 stycznia 2007, 16:35

Założona w 2001 roku firma Exotypos zaanonsowała dzisiaj nowe, arcade’owe wyścigi o nazwie X Motor Racing, które zastąpią na rynku pierwotny projekt wspomnianego studia - grę No Brakes: X Racing. Produkt ma trafić do sklepów jeszcze w tym kwartale.

Analityk Michael Pachter przyznaje się do błędu w ocenie gry Bully

Jiker, 16 stycznia 2007, 15:45

Michael Pachter, analityk grupy Wedbush Morgan Securities, przyznał, że pomylił się co do oceny sprzedaży i jakości gry Canis Canem Edit, znanej również pod tytułem Bully. Twierdzi obecnie, że powstanie kontynuacji jest bardzo możliwe.

Milionowa PS3 trafiła do sprzedaży w japońskich sklepach

Jiker, 16 stycznia 2007, 15:23

Koncern Sony ogłosił, że do japońskich sklepów trafił już milion egzemplarzy PlayStation 3. Wraz z liczbą konsol wysłanych do Stanów Zjednoczonych daje nam to wynik dwóch milionów wyprodukowanych i przygotowanych do sprzedaży PS3.

Xevious, R-Type III i Moto Roader trafiły do oferty Virtual Console

Jiker, 16 stycznia 2007, 14:57

Przed tygodniem firma Nintendo dołączyła do usługi Virtual Console następujące pozycje: Gradius, Dungeon Explorer oraz Soldier Blade. Tym razem aktualizacja obejmuje dwie staroszkolne strzelaniny oraz futurystyczne wyścigi.

Pierwsza komercyjna gra firmy Atman Software
Pierwsza komercyjna gra firmy Atman Software

Dr Venom, 16 stycznia 2007, 14:22

Chociaż przemysł rozrywkowy w obecnym kształcie nie ma już od dawna charakteru garażowego i ambitni twórcy próbujący coś zdziałać na własną rękę należą raczej do rzadkości, to jednak zdarzają się budujące przykłady ambicji i determinacji w dążeniu do celu.

Electronic Arts wciąż najpopularniejszym wydawcą gier w Wielkiej Brytanii

Metatron, 16 stycznia 2007, 11:53

Organizacja handlowa ELSPA oraz zajmująca się badaniem rynku firma Chart-Tracks, podsumowując ubiegłoroczne wyniki sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii opublikowały listę wydawców, których produkcje cieszyły się największą popularnością. Według podanych danych, palma pierwszeństwa w 2006 roku przypadła Electronic Arts.

Która z konsol nowej generacji pracuje najgłośniej?
Która z konsol nowej generacji pracuje najgłośniej?

Metatron, 16 stycznia 2007, 11:33

Powszechne opinie o konsoli Xbox 360 są takie, że jest potwornie głośna, o PS3, że jest niesamowicie cicha. Nie wspomina się, jak na tym tle wypada Wii. Pewien posiadacz wszystkich trzech urządzeń postanowił przeprowadzić test, w którym zbadał siłę generowanego przez nie hałasu. Wyniki okazały się zaskakujące.

Kanadyjski wynalazca stworzył zbroję inspirowaną serią Halo
Kanadyjski wynalazca stworzył zbroję inspirowaną serią Halo

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2007, 11:12

Czy zbroja zaprojektowana dla potrzeb gry komputerowej może okazać się użyteczna w rzeczywistości? Kanadyjski wynalazca Troy Hurtubise próbuje udowodnić, że tak. Inspirując się słynną serią Halo, ów jegomość stworzył futurystyczny kombinezon, który jego zdaniem, mógłby przydać się żołnierzom stacjonującym w Iraku oraz w Afganistanie.

Ciekawa promocja cenowa PS3 w Stanach Zjednoczonych

Metatron, 16 stycznia 2007, 11:09

Ciekawą propozycję sprzedaży PlayStation 3 wysunęły amerykańskie sieci handlowe EB Games oraz Gamestop. Otóż każdy posiadacz PS2, który odda swoją starą konsolę, będzie mógł liczyć na sto dolarów zniżki przy zakupie next-gena. Biorąc pod uwagę, że PS3 obsługuje również gry ze swojej poprzedniczki, taka oferta może być kusząca.

Nintendo zalewa Europę - wyniki sprzedaży

Thorwalian, 16 stycznia 2007, 10:55

Nie od dziś wiadomo, że najgorętszym okresem w roku są święta Bożego Narodzenia i towarzyszący im szał zakupów. Okazało się, że koncern Nintendo skrzętnie wykorzystał ten czas, gdyż poznaliśmy wyniki grudniowej sprzedaży produktów japońskiej marki w Europie, które właśnie zostały podane do wiadomości publicznej.

Gra War Rock wkrótce zadebiutuje w Europie
Gra War Rock wkrótce zadebiutuje w Europie

Metatron, 16 stycznia 2007, 10:38

Firma K2 Network, wydawca gier online, ogłosiła, że szóstego lutego do sklepów w Wielkiej Brytanii trafi gra War Rock – FPS nastawiony na rozgrywkę w trybie multiplayer. Niedługo potem produkcja ma być do nabycia w innych krajach europejskich.

Wkrótce premiera X360 w Chinach

Metatron, 16 stycznia 2007, 10:25

Jak donosi agencja Reuters, Microsoft szykuje się do wejścia na chiński rynek z konsolą Xbox 360. Ponieważ tamtejsze przepisy są bardzo restrykcyjne wobec importowanych gier wideo, dokładna data premiery zależeć będzie głównie od tego, kiedy firma Gatesa uzyska rządowe przyzwolenie na dystrybucję urządzenia i produkcji na nie przeznaczonych.

Dobre wyniki sprzedaży przystawki HD-DVD do Xboxa 360

Dr Venom, 16 stycznia 2007, 08:30

Jak donosi serwis Next Generation przystawka Xbox 360 HD DVD Player przeznaczona dla najnowszej konsoli Microsoftu notuje dobre wyniki sprzedaży. Urządzenie, które pojawiło się na rynku w listopadzie 2006 roku umożliwia odtwarzanie filmów zapisanych w formacie HD-DVD.

StarCraft 2 w 2008 roku?

maciek_ssi, 16 stycznia 2007, 08:10

Dziś ogólnoświatowa premiera wielce oczekiwanego dodatku World of Warcraft: The Burning Crusade produkcji Blizzard Entertainment. Ale gracze na całym świecie już zastanawiają się nad kolejnym tytułem oczekującym na debiut. Być może będzie to StarCraft 2.

Poznaliśmy datę europejskiej premiery gry Battlestations: Midway

Jiker, 16 stycznia 2007, 08:00

Battlestations: Midway, interesujące połączenie gry taktyczno-strategicznej z symulatorem, traktować będzie o spektakularnych bitwach morskich oraz powietrznych toczonych w latach ’40 XX wieku w ramach II wojny światowej. Wydawca tejże pozycji, brytyjska firma Eidos, ujawniła właśnie oficjalną datę jej europejskiej premiery.

Beta-testy tanecznej gry MMO

eLKaeR, 16 stycznia 2007, 07:55

Zabawa w grach z gatunku MMO niekoniecznie musi polegać na bieganiu z ogromnym toporem w świecie fantasy czy futurystycznym podróżowaniu pomiędzy planetami. Taki punkt widzenia chcą przedstawić nam ludzie z Acclaim Games, przygotowujący produkt pt. DANCE!. Jest to pozycja typu MMODG, czyli po prostu taneczna gra MMO. Właśnie wystartowały tzw. zamknięte beta-testy owego tytułu.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (16/01/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (16/01/07)

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2007, 07:47

Po wielu tygodniach panowania produktów firmy Electronic Arms, w brytyjskim rankingu bestsellerów czas na zmiany. Najlepiej sprzedającym się produktem na Wyspach okazała się nowość, gra Lost Planet: Extreme Condition.

World of WarCraft: The Burning Crusade debiutuje na rynku
World of WarCraft: The Burning Crusade debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2007, 07:44

Ponad dwóch lat potrzebowała firma Blizzard Entertainment, żeby ukończyć prace nad pierwszym, oficjalnym dodatkiem do gry World of WarCraft. Czy oczekiwanie opłaciło się? Na to pytanie osiem milionów aktywnych użytkowników programu może znaleźć odpowiedź już dziś.

Gra Ghostbusters w produkcji?
Gra Ghostbusters w produkcji?

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2007, 07:42

Na łamach serwisu YouTube pojawiły się cztery interesujące filmy z nowej gry akcji, nawiązującej do obrazu Ivana Reitmana o nazwie Ghostbusters. Autorstwo programu przypisuje się słoweńskiej firmie ZootFly, którą posiadacze PeCetów mogą kojarzyć z opublikowanej w ubiegłym roku produkcji, zatytułowanej Panzer Elite Action.

Europejska premiera konsoli PlayStation 3 23 marca 2007 roku?

Jiker, 16 stycznia 2007, 07:00

Zaledwie przedwczoraj przekazaliśmy Wam ostatnie informacje związane z europejską premierą konsoli PlayStation 3. Wynikało z nich, że miałaby się ona odbyć pod koniec marca. Najnowsze wieści zdają się to potwierdzać.