Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 stycznia 2007

Niespodziewana aktualizacja dashboardu X360

Vercetti, 9 stycznia 2007, 18:30

Według informacji, jakie napływają do nas od użytkowników konsol Xbox 360, Microsoft bez jakichkolwiek zapowiedzi wprowadził dzisiaj kolejną aktualizację dashboardu swojego next-gena. Po zalogowaniu się w usłudze Xbox Live możemy więc rozpocząć pobieranie update’u do systemu operacyjnego naszego sprzętu nowej generacji.

Poradnik: Age of Empires III: The WarChiefs

Redakcja GRYOnline.pl, 9 stycznia 2007, 18:12

Drogi graczu, oto poradnik do The Warchiefs - dodatku do trzeciej części serii Age of Empires. W poniższym poradniku znajdziesz opis całej kampanii, elementów gry oraz wszystkich jedenastu frakcji (opisy budynków, jednostek, a także uwagi dotyczące grania każdą z frakcji).

Virtua Fighter 5 w rozdzielczości 1080p?
Virtua Fighter 5 w rozdzielczości 1080p?

Jiker, 9 stycznia 2007, 17:53

Od dłuższego czasu wiemy już, że jedna z zapowiedzianych na PS3 gier firmy Sega, Virtua Tennis 3, będzie pracować w rozdzielczości 1080p. Być może już niedługo dołączy do niej oficjalnie kolejna – Virtua Fighter 5.

Age of Conan na targach CES
Age of Conan na targach CES

Vercetti, 9 stycznia 2007, 17:38

Rozpoczęte w poniedziałek targi Consumer Electronic Show są znakomitym powodem ku temu, by giganci elektronicznej rozrywki mogli zaprezentować w Las Vegas swoje najnowsze osiągnięcia techniczne. Przykładem takiego postępowania jest prezentacja gry Age of Conan: Hyborian Adventures, jaką przed kilkudziesięcioma godzinami zorganizował duet Funcom-Eidos.

Castlevania: Symphony of the Night w wersji na Xboksa 360 zaprezentowana podczas CES
Castlevania: Symphony of the Night w wersji na Xboksa 360 zaprezentowana podczas CES

Jiker, 9 stycznia 2007, 16:11

Tegoroczne CES, odbywające się w amerykańskim Las Vegas, przyniosły już kilka naprawdę ciekawych informacji. Fani kultowej Castlevanii również nie mogą narzekać. Microsoft zaprezentował bowiem grywalną edycję Castlevania: Symphony of the Night w wersji przeznaczonej do rozprowadzania za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade.

Games for Windows – Microsoft ujawnia listę gier

Vercetti, 9 stycznia 2007, 15:59

Przedostatni dzień bieżącego miesiąca będzie wiązał się z wydarzeniem niezwykle ważnym dla branży elektronicznej. 30 stycznia na rynek trafi bowiem długo oczekiwany system Windows Vista, który ma przywrócić graczom wiarę w PeCety. Microsoft, producent oprogramowania opublikował dzisiaj listę tytułów, które są lub będą dostępne w ramach inicjatywy Games for Windows

Warmonger - Operation: Downtown Destruction na bazie Unreal Engine 3.0 i PhysX

eLKaeR, 9 stycznia 2007, 15:55

Teraz już nikt nie może narzekać, że przedstawiciele firmy NetDevil trzymają język za zębami (tak jak w ubiegłym miesiącu) w kwestii swojej nowej gry z gatunku FPS, łączącej silnik Unreal Engine trzeciej generacji z algorytmami fizycznymi PhysX. Pracownicy wspomnianego studia zapowiedzieli bowiem właśnie oficjalnie pecetowy produkt o nazwie Warmonger - Operation: Downtown Destruction.

Japończycy zakupili ponad milion konsol Nintendo Wii

Jiker, 9 stycznia 2007, 15:45

Internetowe wydanie japońskiego magazynu Famitsu poinformowało, że Wii, najnowsza stacjonarna konsola firmy Nintendo, znalazła w tamtejszym kraju już ponad milion nabywców.

Brytyjska armia upatruje przyszłych żołnierzy wśród miłośników gier komputerowych

Jiker, 9 stycznia 2007, 14:55

Brytyjska armia poszukuje nastolatków, będących zagorzałymi fanami gier komputerowych, twierdząc, że są oni idealnymi kandydatami na pilotów helikopterów bojowych typu Apache – informuje internetowe wydanie tygodnika Sunday Mirror.

Ziff Davis sprzedaje oddział Game Group, wydający serwis 1UP oraz magazyny EGM i Games for Windows

Jiker, 9 stycznia 2007, 14:24

Gigant wydawniczy Ziff Davies postanowił sprzedać dwa ze swych oddziałów. Wśród nich znalazła się Ziff Davies Game Group, będąca wydawcą m.in. serwisu 1UP.com, a także magazynów Electronic Gaming Monthly oraz Games for Windows. Za oficjalną przyczynę można uznać chęć zwiększenia wartości całej grupy (Game Group od pewnego czaus przynosiła straty).

Osiągnięcia i plany Microsftu względem X360 w liczbach

Metatron, 9 stycznia 2007, 13:56

Peter Moore, wiceprezes Microsoftu ds. rozrywki podał dane liczbowe dotyczące dotychczasowych osiągnięć konsoli Xbox 360 oraz planów z nią związanych na bieżący rok. Co prawda część informacji była już znana, dobrze jednak przyjrzeć się im zebranym w jednym miejscu.

Rozwój Second Life trwa w najlepsze - tym razem w kierunku open source

Jiker, 9 stycznia 2007, 13:24

Firma Linden Lab, producent MMO pod tytułem Second Life, ogłosiła w trakcie trwających targów CES w Las Vegas, że zdecydowała się na upublicznienie kodu źródłowego aplikacji Viewer (oprogramowanie klienckie), za pomocą której można kontrolować wymienioną wyżej grę i dokonywać zmian w jej funkcjonowaniu.

W The Legend of Zelda: Ocarina of Time zagrają posiadacze konsoli Nintendo Wii
W The Legend of Zelda: Ocarina of Time zagrają posiadacze konsoli Nintendo Wii

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 12:28

Japoński koncern Nintendo zdradził dziesięć tytułów gier, które zostaną udostępnione w ramach usługi Virtual Console do końca marca bieżącego roku. Wśród planowanych trzydziestu sześciu klasyków nie zabraknie prawdziwych hitów, m.in. uważanej za produkt wszechczasów, gry The Legend of Zelda: Ocarina of Time.

Problemów 4DRulers z pieniędzmi ciąg dalszy

Metatron, 9 stycznia 2007, 11:39

Autorzy gry Gore, 4DRulers, wszelkimi sposobami próbują zbierać pieniądze na swój nowy projekt. Ostatnio uciekli się nawet do tego, że oferowali graczom możliwość zainwestowania drobnych kilku- kilkudziesięciodolarowych kwot w nową produkcję firmy. W zamian po jej ukończeniu mieliby otrzymać 150% wpłaconej sumy. Pomysł nie wypalił, więc developerzy z 4DRulers poszukali innego źródła dochodu.

Hellgate: London zadebiutuje latem tego roku
Hellgate: London zadebiutuje latem tego roku

Metatron, 9 stycznia 2007, 10:14

Ponad miesiąc temu pojawiły się informacje o tym, że premiera gry Hellgate: London zostanie przesunięta z pierwszego kwartału 2007 roku na listopad. Ostatnie wiadomości dementują te pogłoski. W dalszym ciągu produkcja będzie miała opóźnienie, nie będzie ono jednak tak długie, jak się obawiano. Powinna ukazać się już tego lata.

Seria Warlords na telefonach komórkowych

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 10:00

Warlords – stworzona przez Steve’a Fawknera i niegdyś bardzo popularna seria gier strategicznych – doczeka się przeniesienia na telefony komórkowe, poinformowała wczoraj firma Infinite Interactive.

Kolejna, poniedziałkowa aktualizacja usługi Virtual Console

Jiker, 9 stycznia 2007, 09:57

Nintendo dokonało kolejnej aktualizacji usługi Virtual Console - jak to w każdy niemal poniedziałek. Tym razem do sprzedaży trafiły trzy gry: jedna wydana niegdyś na NESa, oraz dwie wywodzące się z konsoli Turbografx-16.

Kolejne klasyczne gry Segi wkrótce na Virtual Console
Kolejne klasyczne gry Segi wkrótce na Virtual Console

Metatron, 9 stycznia 2007, 09:56

Przedstawiciele amerykańskiego i europejskiego oddziału firmy Sega zapowiedzieli pięć znanych z konsoli Genesis gier, które w pierwszym kwartale 2007 roku trafią do Virtual Console – serwisu online, za pomocą którego posiadacze Wii mogą pobierać gry ze starszych, klasycznych konsol Nintendo, Segi Genesis/Megadrive oraz TurboGrafx-16.

Guitar Hero 2 w wersji na Xboksa 360 bogatsze o nowe utwory!

Jiker, 9 stycznia 2007, 09:34

Czy posiadacze Xboksa 360 otrzymają wzbogaconą wersję Guitar Hero II? Odpowiedź brzmi: tak! Jeszcze 6 stycznia zastanawialiśmy się, czy będzie to związane z dołączeniem do gry nowych utworów muzycznych. Dzisiaj jesteśmy już tego pewni.

Juz dzisiaj publikacja łatki przeznaczonej dla Gears of War

Jiker, 9 stycznia 2007, 08:52

Informacja o zbliżającej się premierze dwóch multiplayerowych i, co najważniejsze, darmowych map przeznaczonych dla gry Gears of War, była jedną z najciekawszych wczorajszych wiadomości. Okazało się jednak, że nie będzie to jedyna miła niespodzianka dla miłośników tejże pozycji. Poczynając od dzisiaj będą mogli oni bowiem pobrać łatkę, poprawiającą szereg wykrytych w ostatnim czasie błędów.

Steve Meretzky dołączył do Blue Fang Games
Steve Meretzky dołączył do Blue Fang Games

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 08:39

Amerykańska firma Blue Fang Games, LLC powiększyła się o nowego pracownika. Do zespołu odpowiedzialnego m.in. za serię Zoo Tycoon dołączył Steve Meretzky.

Ms. Pac-Man już jutro na Xbox Live Arcade
Ms. Pac-Man już jutro na Xbox Live Arcade

Jiker, 9 stycznia 2007, 08:21

W najbliższą środę, tj. 10 stycznia 2007 roku, doczekamy się kolejnej aktualizacji usługi Xbox Live Arcade. Nie będzie ona jednak związana z premierą gry Worms HD – do sprzedaży trafi bowiem kolejny ze starych hitów firmy Namco Bandai, noszący tytuł Ms. Pac-Man.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (09/01/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (09/01/07)

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 08:11

Mamy nowy rok, ale w brytyjskim rankingu bestsellerów wszystko po staremu. Najlepiej sprzedającym się produktem na Wyspach okazała się gra FIFA 07. Hat-trick zaliczył koncern Electronic Arts, który całkowicie zdominował podium.

Europejska premiera siódmego dodatku do Dark Age of Camelot w lutym
Europejska premiera siódmego dodatku do Dark Age of Camelot w lutym

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 07:52

Niespełna miesiąc dzieli europejskich użytkowników gry Dark Age of Camelot od premiery ostatniego, siódmego rozszerzenia tego programu na Starym Kontynencie. Dodatek zatytułowany Labyrinth of the Minotaur pojawi się na rynku 7 lutego.

Sześć klasyków firmy Midway na PlayStation 3
Sześć klasyków firmy Midway na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 07:27

Firma Sony Online Entertainment wyprodukuje sześć gier opartych na licencjach uzyskanych od koncernu Midway. Będą to starsze i doskonale znane większości entuzjastów elektronicznej rozrywki tytuły, które zostaną udostępnione za pośrednictwem internetowego sklepu użytkownikom konsoli PlayStation 3.

Eledees - europejska wersja Elebits
Eledees - europejska wersja Elebits

eLKaeR, 9 stycznia 2007, 07:07

Całkiem dobre recenzje zebrała w Japonii i Stanach Zjednoczonych ciekawie zaprojektowana gra o nazwie Elebits, pochodząca ze stajni Konami. Z pewnością na przetestowanie niniejszej pozycji czeka wielu europejskich posiadaczy konsoli Wii, aczkolwiek powinni mieć oni na uwadze, że na Starym Kontynencie produkt ukaże się pod zmienionym tytułem.

Trzeci epizod cyklu Sam & Max pod koniec stycznia, czwarty na początku lutego
Trzeci epizod cyklu Sam & Max pod koniec stycznia, czwarty na początku lutego

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 07:06

Jeśli jeszcze nie zdążyłeś zapoznać się z ostatnimi przygodami Sama i Maksa, które na rynku zadebiutowały 20 grudnia ubiegłego roku, spiesz się. Już za kilkanaście dni, a dokładnie 25 stycznia, w Internecie udostępniony zostanie kolejny, trzeci już epizod, opowiadający o perypetiach zwariowanej pary gliniarzy.

Czym ma się różnić konsolowa edycja C&C3: Tiberium Wars od wersji pecetowej?
Czym ma się różnić konsolowa edycja C&C3: Tiberium Wars od wersji pecetowej?

eLKaeR, 9 stycznia 2007, 06:55

Gracze, którzy zdecydują się na Command & Conquer 3: Tiberium Wars w wersji pecetowej, będą mogli nabyć jej specjalny wariant kolekcjonerski o nazwie Kane Edition. Developerzy nie zamierzają pozostawić jednak posiadaczy konsoli Xbox 360 na lodzie, ponieważ niniejsza strategia czasu rzeczywistego ma zaprezentować nam na tej platformie szereg ekskluzywnych elementów.

Firma Midway sprzedała milion kopii gry Mortal Kombat: Armageddon
Firma Midway sprzedała milion kopii gry Mortal Kombat: Armageddon

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 06:48

Armageddon, ostatnia gra z cyklu Mortal Kombat, którą stworzono z myślą o konsolach poprzedniej generacji, sprzedała się w nakładzie przekraczającym milion sztuk – poinformował wczoraj koncern Midway.

Clive Barker's Jericho obszernym katalogiem obrzydliwości
Clive Barker's Jericho obszernym katalogiem obrzydliwości

eLKaeR, 9 stycznia 2007, 06:44

Poprzednim razem pisaliśmy o grze Clive Barker's Jericho w listopadzie 2006 roku. Przy okazji zaprezentowaliśmy Szanownym Czytelnikom trzy świeże screenshoty w wysokiej rozdzielczości. Dziś mamy dla Was nie tylko dwa nowe obrazki, ukazujące ten znakomicie zapowiadający się wirtualny horror, ale także garść dodatkowych informacji tekstowych.

Kiedy premiera Heavenly Sword?
Kiedy premiera Heavenly Sword?

eLKaeR, 9 stycznia 2007, 06:32

Podczas ubiegłorocznych targów E3 jedna z oficjalnych nagród tej imprezy przypadła grze pt. Heavenly Sword. Tę pozycję z gatunku tzw. chodzonych bijatyk przygotowuje dla posiadaczy konsoli PlayStation 3 studio Ninja Theory. Korporacja Sony Computer Entertainment podała właśnie precyzyjny termin premiery niniejszego produktu w Stanach Zjednoczonych.

Bojowe śmigłowce spod znaku Enemy Engaged powracają
Bojowe śmigłowce spod znaku Enemy Engaged powracają

eLKaeR, 9 stycznia 2007, 06:23

W dotychczasowych grach spod znaku Enemy Engaged, wydanych w latach 1998-2000, mogliśmy zasiąść za sterami czterech różnych helikopterów – dwóch rosyjskich (Mi-28 Havoc i Ka-50 Hokum) oraz pary amerykańskich (AH-64D Apache Longbow i RAH-66 Comanche). Niniejsza pecetowa marka już w bieżącym roku powróci do świadomości użytkowników za sprawą zapowiedzianej właśnie pozycji pt. Enemy Engaged 2.

SIXAXIS z nagrodą Emmy
SIXAXIS z nagrodą Emmy

eLKaeR, 9 stycznia 2007, 06:06

Nagrodę Emmy, określaną mianem telewizyjnego Oscara (dostał ją m.in. Bruce Willis), otrzymała już przed prawie dwoma laty konsola PlayStation pierwszej generacji. Teraz korporacja Sony odebrała kolejne wyróżnienie od National Academy of Television Arts & Sciences – tym razem za kontroler SIXAXIS, za pomocą którego gra się na platformie PlayStation 3.