Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2007, 08:21

autor: Jiker

Ms. Pac-Man już jutro na Xbox Live Arcade

W najbliższą środę, tj. 10 stycznia 2007 roku, doczekamy się kolejnej aktualizacji usługi Xbox Live Arcade. Nie będzie ona jednak związana z premierą gry Worms HD – do sprzedaży trafi bowiem kolejny ze starych hitów firmy Namco Bandai, noszący tytuł Ms. Pac-Man.

W najbliższą środę, tj. 10 stycznia 2007 roku, doczekamy się kolejnej aktualizacji usługi Xbox Live Arcade. Nie będzie ona jednak związana z premierą gry Worms HD – do sprzedaży trafi bowiem kolejny ze starych hitów firmy Namco Bandai, noszący tytuł Ms. Pac-Man (wydany po raz pierwszy w 1981 roku na automaty arcade).

Pani Pac-Man znajdzie się zatem tuż obok swojego męża, który od dłuższego czasu zagrzewał jej miejsce w XBLA. Założenia samej gry nie odbiegają w żadnym stopniu od tych, zaprezentowanych podczas światowej premiery pierwszej automatowej gry z serii Pac-Man. Zadaniem gracza jest więc czyszczenie danej planszy ze wszelkich żółtych kuleczek, tzw. Pac-Dots oraz unikanie starających zagrozić się mu kolorowych duszków, które można unieszkodliwić połykając wcześniej specjalną kulkę mocy. W Ms. Pac-Man natkniemy się na 255 plansz, których charakterystyczną cechą będzie wzrastający poziom trudności.

Autorzy, co widać na zamieszczonych poniżej screenshotach, dostosowali grę do wyświetlania na odbiornikach HD. Będzie można ją nabyć za 400 punktów (równowartość $5).

Ms. Pac-Man już jutro na Xbox Live Arcade - ilustracja #1
Ms. Pac-Man już jutro na Xbox Live Arcade - ilustracja #2
Ms. Pac-Man już jutro na Xbox Live Arcade - ilustracja #3