Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 stycznia 2007

Pakiet klasycznych gier od EA po raz drugi?

eLKaeR, 3 stycznia 2007, 17:17

Specjalnie dla miłośników elektroniczno-rozrywkowej klasyki firma Electronic Arts przygotowała zestaw EA Replay, składający się z czternastu retro-gier. Pakiet zadedykowano jedynie konsoli PlayStation Portable i włączono do niego np. Desert Strike: Return to the Gulf, Syndicate oraz Road Rash. Czyżby na tym jednak nie koniec przypominania przez "Elektroników" posiadaczom PSP klasycznych gier?

Autorzy Gore'a poszukują pieniędzy na nowy projekt

Vercetti, 3 stycznia 2007, 16:58

Przed trzema tygodniami panowie ze studia 4D Rulers opublikowali na firmowej stronie internetowej informację, która wskazywała na to, iż poszukują oni inwestora zdolnego do sfinansowania ich nowego projektu, będącego najprawdopodobniej swego rodzaju kontynuacją strzelanki Gore: Ultimate Soldier.

Europejska premiera nowej wersji Battlezone za niewiele ponad miesiąc
Europejska premiera nowej wersji Battlezone za niewiele ponad miesiąc

eLKaeR, 3 stycznia 2007, 16:23

Północnoamerykańscy posiadacze PlayStation Portable grają już od dłuższego czasu w remake słynnej pozycji pt. Battlezone sprzed 27 lat. Klienci z Europy nadal czekają na premierę wspomnianego produktu na Starym Kontynencie, ale już wkrótce ich cierpliwość zostanie wynagrodzona. Battlezone w wersji dla PSP pojawi się bowiem w naszych okolicach dokładnie 9 lutego 2007.

UbiSoft ujawnia gry na europejską premierę PS3
UbiSoft ujawnia gry na europejską premierę PS3

Vercetti, 3 stycznia 2007, 16:15

Z informacji przedstawionych dzisiaj przez francuską korporację UbiSoft wynika, że wraz z marcową premierą konsoli PLAYSTATION 3 na rynku zadebiutuje pięć produktów, dedykowanych temu właśnie sprzętowi. Niemal każdą z zaanonsowanych pozycji mogliśmy podziwiać dotąd na innych platformach, ale w wersji na maszynkę Sony gry te będą mogły poszczycić się unikalnymi dodatkami.

Lucas i Spielberg gotowi do produkcji kolejnego filmu o przygodach Indiany Jonesa
Lucas i Spielberg gotowi do produkcji kolejnego filmu o przygodach Indiany Jonesa

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2007, 14:47

George Lucas i Steven Spielberg są już gotowi do stworzenia czwartej odsłony przygód nieustraszonego archeologa, Indiany Jonesa – informuje magazyn The Hollywood Reporter. Jeśli wszystko dobrze, pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie w czerwcu bieżącego roku.

SimCity DS - nowe informacje
SimCity DS - nowe informacje

Jiker, 3 stycznia 2007, 14:46

Japoński magazyn Famitsu ujawnił kilka nowych informacji na temat gry SimCity DS, czyli specjalnej edycji słynnego SimCity 3000, jednej z najpopularniejszych gier ekonomicznych w historii wirtualnej rozrywki.

Czy wojnę konsol nowej generacji wygra jednak PS3?

Jiker, 3 stycznia 2007, 14:14

Datamonitor, jedna z wielu firm badających rynek gier komputerowych, przedstawiła swój najświeższy raport, z którego wynika, że PS3 okaże się zwycięzcą wyścigu konsol nowej generacji. Najnowszy stacjonarny sprzęt do grania firmy Sony ma znaleźć 75 milionów nabywców.

Kontynuacja gry Desperados 2 zostanie wydana pod zmienionym tytułem
Kontynuacja gry Desperados 2 zostanie wydana pod zmienionym tytułem

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2007, 13:56

Wydana w kwietniu ubiegłego roku druga odsłona cyklu Desperados doczeka się kontynuacji, ale pod innym tytułem. Niemiecka firma Spellbound Studios opublikowała oficjalne oświadczenie prasowe, z którego wynika, że program zmienił nazwę z Desperados 2: Conspiracy na Helldorado: Conspiracy.

Założycielka SCi Entertainment odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego

Metatron, 3 stycznia 2007, 13:33

Jane Cavanagh, założycielka aktualnie największej brytyjskiej firmy wydawniczej, SCi Entertainment, została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego, a tym samym otrzymała tytuł Oficera Orderu (OBE). W ten sposób uhonorowano jej zasługi dla branży gier.

Filmy na Xbox Live Video Marketplace niespodziewanym sukcesem

Metatron, 3 stycznia 2007, 13:18

Wprowadzenie przez Microsoft do usługi Xbox Live Video Marketplace możliwości pobierania filmów i seriali telewizyjnych okazało się strzałem w dziesiątkę. Firmy, które zainwestowały w tę formę dystrybucji swoich produktów, nie kryją zadowolenia. Usługa Microsoftu przebiła nawet Unbox - wirtualną wypożyczalnię i sklep z filmami.

FlatOut 2 sprzedał się w nakładzie przekraczającym pół miliona sztuk
FlatOut 2 sprzedał się w nakładzie przekraczającym pół miliona sztuk

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2007, 13:15

Fińska firma Bugbear Entertainment Ltd. opublikowała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowała, że jej ostatni produkt – gra FlatOut 2 – sprzedał się w nakładzie przekraczającym pół miliona sztuk.

Świąteczny konkurs z Xbox 360 zakończony!

Redakcja GRYOnline.pl, 3 stycznia 2007, 12:16

Dokładnie o północy zakończył się nasz wielki konkurs, w którym na zwycięzców czekały, ufundowane przez firmę Microsoft, dwa egzemplarze konsoli Xbox 360 w wersji Premium. Obok samych konsol firma Microsoft ufundowała również 5 egzemplarzy gry Dead or Alive Xtreme 2.

Wormsy na Xboksa 360 - pierwsze screenshoty oraz film
Wormsy na Xboksa 360 - pierwsze screenshoty oraz film

Jiker, 3 stycznia 2007, 12:12

Przed kilkoma dniami poinformowaliśmy Was, że prace nad nową wersją gry Worms, przeznaczoną dla użytkowników Xboksa 360, są już na ukończeniu. Nic więc dziwnego w tym, że w Internecie pojawiły się pierwsze screenshoty oraz filmy prezentujące oprawę graficzną tejże pozycji.

TIME przyznaje Wii Sports tytuł najlepszej gry roku 2006

Łosiu, 3 stycznia 2007, 11:45

Rok 2006 obfitował w niemałą liczbę naprawdę ciekawych i dobrych produkcji, jak choćby Company of Heroes ze studia Relic czy choćby szturmem podbijający serca fanów konsoli Xbox 360 Gears of War, ale w oczach redaktorów prestiżowego magazynu TIME, nie są one w stanie dorównać jakże prostej i jakże grywalnej Wii Sports. W związku z tym otrzymała ona nagrodę Najlepszej Gry Roku 2006 tegoż periodyku. Nie powiem, całkowicie się z tym zgadzam.

Założyciele Rare opuszczają firmę

Jiker, 3 stycznia 2007, 11:42

Chris oraz Tim Stamperowie – jedni z założycieli firmy Rare, postanowili ją opuścić. Jak poinformował Microsoft, właściciel Rare od 2002 roku, sytuacja ta nie ma nic wspólnego z mniejszą niż zakładano sprzedażą ostatniej gry słynnego studia, czyli Viva Pinata.

Kolejne doniesienia na temat Battlestar Galactica Online
Kolejne doniesienia na temat Battlestar Galactica Online

maciek_ssi, 3 stycznia 2007, 11:04

Seriale ostatnio cieszą się ogromną popularnością wśród telewidzów. Nie inaczej jest w przypadku Battlestar Galactica. Wyświetlany w zachodnich stacjach trzeci sezon notuje wysokie wyniki oglądalności. Podobnie jest w przypadku serialu Lost (znanego u nas pod nazwą Zagubieni). Być może wkrótce wysoka popularność obydwu pozycji nie pozostanie jedynym podobieństwem.

Mortal Kombat nie dla konsoli Nintendo DS

Jiker, 3 stycznia 2007, 11:00

Wszystko wskazuje na to, że właściciele konsoli Nintendo DS nie będą mieli w najbliższym czasie okazji, by zagrać w dedykowaną im odsłonę serii Mortal Kombat. Poważne wątpliwości w tej kwestii ma bowiem szef firmy Midway, Scot Bayless.

Czy powstanie kontynuacja Metal Gear Solid: Portable Ops?

Jiker, 3 stycznia 2007, 10:17

Metal Gear Solid: Portable Ops to zdecydowanie najbardziej udana odsłona słynnej serii wydana na przenośną konsolę Sony PSP. Świadczą o tym wysokie noty wystawione przez amerykańskie serwisy oraz ciepłe przyjęcie ze strony graczy. Nic zatem dziwnego w tym, że pojawiły się pierwsze informacje o kontynuacji.

Najlepiej sprzedające się gry 2006 roku w Stanach Zjednoczonych

Metatron, 3 stycznia 2007, 08:58

Amerykańska gazeta USA Today ogłosiła listę dziesięciu najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku gier na terenie Stanów Zjednoczonych. Dane zaczerpnięte zostały z badań przeprowadzonych przez NPD Group, firmę zajmującą się analizą rynku.

Zapowiedziano Tribulation Knights,
Zapowiedziano Tribulation Knights, "chrześcijańską" grę akcji

Metatron, 3 stycznia 2007, 08:29

Gra Left Behind: Eternal Forces, o której mówiło się jeszcze na długo przed premierą, okazała się być niedopracowanym bublem. Zyskała jednak sporo rozgłosu, więc trudno się dziwić, że ktoś postanowił pójść w ślady jej twórców. Tak właśnie narodził się pomysł gry Tribulation Knights, która również dotyczyć ma wydarzeń Dni Ostatecznych.

Czyżby autorzy Shattered Galaxy szykowali grę z gatunku MMO dla konsoli Wii?

eLKaeR, 3 stycznia 2007, 06:44

Jeśli zdarzyło się Wam zagrać w online'ową strategię czasu rzeczywistego pt. Shattered Galaxy, to macie już jakieś pojęcie o koreańskiej korporacji NEXON. Ten dalekowschodni producent działa na rynku od trzynastu lat i specjalizuje się przede wszystkim w pozycjach z gatunku MMO. Niniejsza firma sprzymierzyła się właśnie z japońskim koncernem Nintendo.

Driver: Parallel Lines dla Wii, nowa odsłona The Settlers dla DS i inne nowości

eLKaeR, 3 stycznia 2007, 06:32

Coraz więcej gier zapowiada oficjalnie korporacja Ubisoft Entertainment z myślą o Wii. W ubiegłym miesiącu potwierdzono chociażby wersję Prince of Persia: Rival Swords, przeznaczoną dla tej platformy ze stajni Nintendo. Teraz chcielibyśmy zaprezentować Szanownym Czytelnikom kolejne tytuły, które posiadacze wspomnianej konsoli otrzymają od słynnej francuskiej firmy.