Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 stycznia 2007

Poradnik: Cezar IV

Redakcja GRYOnline.pl, 29 stycznia 2007, 18:44

Cezar IV jest przedstawicielem gatunku city—builders game, a więc gry w której celem rozgrywki jest stworzenie samowystarczalnego, przynoszącego zyski, tętniącego życiem miasta. Naszym jedynym przeciwnikiem jest środowisko – określone w danym scenariuszu wymogi oraz pojawiające się od czasu do czasu wrogie oddziały.

God of War II bliskie ukończenia
God of War II bliskie ukończenia

Vercetti, 29 stycznia 2007, 15:20

Cory Barlog, jeden z głównych projektantów gry akcji o nazwie God of War II: Divine Retribution ujawnił wczoraj, iż proces developingu opracowywanego przezeń tytułu zmierza do szczęśliwego finału. Za pośrednictwem swojego bloga członek ekipy Sony Computer Entertainment dał jasno do zrozumienia, że jego rola w tworzeniu drugiej części przygód Kratosa właśnie się zakończyła.

Seria Guitar Hero nie opuści konsoli PlayStation 2

Jiker, 29 stycznia 2007, 15:16

Dusty Welsh, szef firmy RedOctane, wyznał w rozmowie udzielonej serwisowi Eurogamer, że jego firma będzie wspierać PlayStation 2 dopóty, dopóki będzie to możliwe. Oznacza to, że posiadacze starszej konsoli koncernu Sony nie powinni narzekać na brak gier z serii Guitar Hero.

EMPiK - Top Lista nr 4 (29/01/07)

Krooliq, 29 stycznia 2007, 15:11

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie gry najchętniej kupowali posiadacze PC oraz PS2 w czwartym tygodniu nowego roku, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 22.01.2007 do 28.01.2007 w 88 salonach sieci EMPiK.

Łatka do Call of Duty 3 - bonusowe mapy już działają

Jiker, 29 stycznia 2007, 14:46

Firmy Treyarch oraz Activision poinformowały, że zdołały wyeliminować błędy uniemożliwiające osobom, które zakupiły opublikowany 18 stycznia dodatek, przetestowanie nowych multiplayerowych map przeznaczonych dla gry Call of Duty 3.

Nowe gry z serii Galactic Command

Dr Venom, 29 stycznia 2007, 14:06

Gra Galactic Command: Rise of the Insurgents pierwotnie zapowiedziana jako jeden samodzielny tytuł na PC/Xbox360 rozrosła się. Producent gry 3000AD zapowiedział wdrożenie prac nad trzema niezależnymi projektami: Galactic Command: Echo Squad, Galactic Command: Bravo Team oraz Galactic Command Excalibur.

PS3 przyczyną słabego trzeciego kwartału firmy SONY?

Dr Venom, 29 stycznia 2007, 13:44

Pisaliśmy już niejednokrotnie o konsoli PS3, zarówno o opóźnieniach, negatywnym nastawieniu developerów jak i słabych wynikach sprzedaży. Pora na kolejną informację do tej kolekcji.

Nowe patche do HoMM V

Khornel, 29 stycznia 2007, 12:53

Dobra wiadomość dla posiadaczy Heroes of Might and Magic V oraz dodatku do niej: Hammers of Fate. Już dzisiaj, dzięki usłudze autoupdate, będzie można zainstalować najnowsze patche do obu tych pozycji. Z kolei poprawki do ściągnięcia w charakterze plików będą dostępne od jutra.

Obrazkowa zapowiedź Driver: Parallel Lines w wersji dla konsoli Wii
Obrazkowa zapowiedź Driver: Parallel Lines w wersji dla konsoli Wii

eLKaeR, 29 stycznia 2007, 12:12

Dzięki firmie Ubisoft Entertainment na horyzoncie znajdują się teraz nowe pozycje z popularnej serii Driver, dedykowane PeCetom oraz konsolom Wii i PlayStation Portable. Posiadacze "blaszaków" i maszyn ze stajni Nintendo otrzymają konwersję gry Driver: Parallel Lines, znanej z platformy PlayStation 2 i Xbox. Właśnie dotarliśmy do pierwszych obrazków, zapowiadających edycję dla Wii.

Final Fantasy XIII przewodzi stawce najbardziej oczekiwanych gier w Japonii

Jiker, 29 stycznia 2007, 11:58

Japonia jest krajem odległym i ciągle dla nas egzotycznym. Warto jednak wiedzieć jakimi grami interesują się nasi skośnoocy bracia i które z nich wzbudzają w nich pozytywne emocje. Magazyn Famitsu opublikował w ostatnim czasie najświeższe zestawienie najbardziej oczekiwanych gier w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ocarina of Time najdroższym produktem w ofercie systemu Virtual Console
Ocarina of Time najdroższym produktem w ofercie systemu Virtual Console

Krystian Smoszna, 29 stycznia 2007, 11:42

The Legend of Zelda: Ocarina of Time będzie najdroższą grą dystrybuowaną za pośrednictwem usługi Virtual Console, która dostępna jest dla użytkowników konsoli Wii. Pełna wersja programu ma kosztować aż 1200 punktów, o czym poinformował dziś magazyn Computer and Video Games, powołując się na wieści z koncernu Nintendo.

Które gry zdobyły największą popularność wśród użytkowników Xbox Live na początku 2007 roku?

Jiker, 29 stycznia 2007, 11:22

Ostatniego dnia ubiegłego roku przedstawiliśmy Wam listę najpopularniejszych gier 2006 roku wśród użytkowników usługi Xbox Live. Niepodzielnie królowały wtedy taki pozycje, jak Gears of War, Halo 2 oraz UNO. Co zmieniło się w pierwszym miesiącu roku 2007?

Microsoft zrewidował swoje plany związane ze sprzedażą konsoli Xbox 360

Jiker, 29 stycznia 2007, 10:53

Szefostwo koncernu Microsoft postanowiło zrewidować swoje przyszłe plany co do liczby sprzedanych Xboksów 360. Według najnowszych danych do końca czerwca 2006 roku powinno rozejść się około 12 milionów egzemplarzy następcy Xboksa. Pierwotnie zakładano światową sprzedaż na poziomie 13-15 milionów sztuk konsoli.

Premiera Guitar Hero II na X360 dopiero w kwietniu?
Premiera Guitar Hero II na X360 dopiero w kwietniu?

Metatron, 29 stycznia 2007, 10:27

Według nieoficjalnych danych, premiera gry Guitar Hero II w wersji na X360 przesunie się o parę tygodni. GameStop, największa światowa sieć handlowa specjalizującą się w grach poinformowała, że tytuł będzie do nabycia w Stanach Zjednoczonych trzeciego kwietnia. Wcześniej mówiło się o premierze po dwudziestym marca.

Wiinja - pierwszy modchip przeznaczony dla Nintendo Wii
Wiinja - pierwszy modchip przeznaczony dla Nintendo Wii

Jiker, 29 stycznia 2007, 10:20

Wygląda na to, że doczekaliśmy się pierwszego modchipa przeznaczonego dla konsoli Nintendo Wii. Wiinja, bo tak brzmi jego nazwa, ma w założeniach umożliwiać uruchamianie kopii zapasowych gier powstałych z myślą o Wii oraz GCN.

Gra Paradise City znalazła amerykańskiego wydawcę
Gra Paradise City znalazła amerykańskiego wydawcę

Metatron, 29 stycznia 2007, 09:57

Firma CDV Software Entertainment weszła w porozumienie z duńskim developerem Sirius Games, na mocy którego zajmie się wydaniem na amerykańskim rynku gry na PC, Paradise City. Wspomniana produkcja będzie połączeniem action-RPG i strategii czasu rzeczywistego. Akcja osadzona zostanie w uniwersum zbudowanym na podobnych zasadach, jak znany z produktów firmy White Wolf Świat Mroku.

Raport finansowy firmy Activision - premiera Quake Wars w późniejszym terminie

Jiker, 29 stycznia 2007, 09:47

Firma Activision poinformowała w swoim raporcie finansowym, uwzględniającym obroty wypracowane okresie lipiec-grudzień 2007 roku, że długo oczekiwana produkcja Enemy Territory: Quake Wars nie ukaże się na rynku w pierwszym kwartale 2007 roku.

Plany twórców gry Blue Dragon na najbliższą przyszłość

eLKaeR, 29 stycznia 2007, 09:32

Japończycy już od grubo ponad miesiąca mogą kupić grę z gatunku jRPG pt. Blue Dragon, opracowaną przez ekipę Mistwalker na czele z Hironobu Sakaguchim – ojcem kultowej sagi Final Fantasy. Pracownicy owego studia zdradzili właśnie dalekowschodniemu magazynowi Famitsu Xbox 360 swoje dalsze plany.

Gra War Front: Turning Point w złocie
Gra War Front: Turning Point w złocie

Metatron, 29 stycznia 2007, 09:12

Firmy CDV Software Entertainment oraz 10TACLE STUDIOS ogłosiły, że gra War Front: Turning Point, strategia czasu rzeczywistego osadzona w alternatywnych realiach II wojny światowej, osiągnęła status „złoty” i trafiła do tłoczni. Na amerykańskich półkach sklepowych znajdzie się już 19 lutego.

Zawartość kolekcjonerskiej edycji gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Zawartość kolekcjonerskiej edycji gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

eLKaeR, 29 stycznia 2007, 08:44

Niewiele ponad miesiąc przed 21. rocznicą katastrofy nuklearnej w Czarnobylu ma zostać wreszcie wydana gra pt. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, nawiązująca do tragicznych wydarzeń z 26 kwietnia 1986. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na rynek trafią dwie edycje tej długo oczekiwanej pecetowej pozycji z gatunku FPS – standardowa oraz nieco droższa i wyraźnie bogatsza kolekcjonerska.

Nintendo odnotowuje rekordowe wyniki sprzedaży

Metatron, 29 stycznia 2007, 08:31

Firma Nintendo ogłosiła wyniki finansowe za okres pomiędzy marcem a grudniem minionego roku. Dzięki niezwykłej popularności konsoli DS i gier na nią oraz sukcesu, jaki odniosło Wii, można mówić o rekordowych przychodach. Jeżeli przez kolejne trzy miesiące tendencja się utrzyma, Nintendo będzie miało swój najlepszy rok.