Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 stycznia 2007

Pierwsze konkretne informacje na temat BlackSite: Area 51

Basza, 24 stycznia 2007, 19:13

W 2005 roku firma Midway uraczyła nas produkcją o nazwie Area 51, która była solidnym i klimatycznym przedstawicielem gier akcji z widokiem FPP. Tytuł ten mimo kilku wad odniósł zaskakująco duży sukces w szczególności na konsolach, dlatego producenci postanowili stworzyć jego kontynuację. I właśnie dziś pojawiły się pierwsze, konkretne informacje na temat gry BlackSite: Area 51.

Nintendo ujawnia line-up Wii na pierwszy kwartał 2007

Vercetti, 24 stycznia 2007, 17:27

Końcówka ubiegłego roku w wykonaniu Nintendo obfitowała w sukcesy na rynku konsol stacjonarnych, a także przenośnych. Japoński koncern myśli już jednak o przyszłości i w najbliższym czasie zamierza poszerzyć ofertę gier dedykowanych swemu najmłodszemu dziecku, Wii. Jeszcze w tym kwartale do 34 pozycji, które znajdują się już w sprzedaży w USA, dołączy 12 nowych tytułów.

Bramy świata Vanguard: Saga of Heroes zostaną otwarte już w piątek
Bramy świata Vanguard: Saga of Heroes zostaną otwarte już w piątek

Vercetti, 24 stycznia 2007, 16:30

Przed dwoma dniami informowaliśmy Was o pomyślnym sfinalizowaniu prac nad grą MMORPG Vanguard: Saga of Heroes. Wczoraj z kolei zakończyły się otwarte beta-testy wspomnianego produktu. Za kilka dni natomiast gracze będą mogli wreszcie zmierzyć się z gotową, pełną wersją dzieła, na które musieli czekać przez niemal trzy lata.

Połączenie 2D i 3D w grze Crush
Połączenie 2D i 3D w grze Crush

eLKaeR, 24 stycznia 2007, 15:44

Dzięki współpracy, nawiązanej przez korporację Sega i brytyjską firmę developerską Kuju Entertainment, posiadacze PlayStation Portable doczekają się latem bieżącego roku interesującej gry zręcznościowo-logicznej o nazwie Crush. Ma ona w cokolwiek unikalny sposób łączyć świat dwuwymiarowy z trójwymiarowym.

Sequel Just Cause już w produkcji

Jiker, 24 stycznia 2007, 14:55

Firma Eidos ujawniła tytuły gier, które zostaną przez nią wydane w czekającej nas przyszłości. Znalazły się wśród nich znane już pozycje oraz zupełnie nowe produkcje, o których nie było do tej pory żadnej mowy.

Wakacje 2007 pod znakiem off-roadowych rajdów, firmowanych przez Colina McRae
Wakacje 2007 pod znakiem off-roadowych rajdów, firmowanych przez Colina McRae

eLKaeR, 24 stycznia 2007, 14:14

Dokładnie tydzień temu z przyjemnością zaprezentowaliśmy Szanownym Czytelnikom pierwsze wysokiej jakości obrazki, zapowiadające grę Sega Rally Revo. Bezpośrednim rynkowym konkurentem tej znakomicie rokującej na przyszłość gry rajdowej, zmierzającej ku PC, PS3 i X360, będzie pozycja pt. DIRT: Colin McRae Off-Road (alias Colin McRae: DIRT). Właśnie uzyskaliśmy nieco danych nt. terminu premiery.

Nintendo nawiązuje współpracę z siecią parków rozrywki

Jiker, 24 stycznia 2007, 14:08

Amerykański oddział firmy Nintendo poinformował, że nawiązał współpracę z siecią parków rozrywki Six Flags. Umowa ma charakter marketingowy, w związku z czym współpraca polegać będzie głównie na wzajemnej reklamie.

Nintendo DS otrzyma grę z serii Brothers in Arms?
Nintendo DS otrzyma grę z serii Brothers in Arms?

Jiker, 24 stycznia 2007, 13:44

Seria Brothers in Arms zmierza na konsolę Nintendo DS. A przynajmniej takie wnioski można wysnuć z informacji przedstawionych przez amerykańską organizację ESRB (Entertainment Software Rating Board), zajmującą się przydzielaniem do odpowiednich kategorii wiekowych gier wydawanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Gra nauczy żołnierzy arabskiego języka i obyczajów

Metatron, 24 stycznia 2007, 13:41

O tym, że komputerowe produkcje wykorzystywane są przez armię w celach szkoleniowych wiadomo nie od dzisiaj. Zazwyczaj jednak są to symulatory przygotowujące do akcji drużynowych oraz specjalistyczne programy uczące obsługi skomplikowanych maszyn (np. myśliwców). Nowością jest wykorzystanie gry w celu przygotowania żołnierzy do wejścia w obcą kulturę.

Nintendo nagradza grą i konsolą "młodych duchem" starszych ludzi

Metatron, 24 stycznia 2007, 13:24

Firma Nintendo ogłosiła, że uhonoruje darmową konsolą DS Lite oraz grą Brain Age setkę Amerykanów w wieku od 54 do 104 lat. Odbędzie się to w ramach akcji promującej wśród starszych ludzi wspomnianą produkcję.

Film Bloodrayne w reżyserii Uwe Bolla nominowany do sześciu nagród
Film Bloodrayne w reżyserii Uwe Bolla nominowany do sześciu nagród

Metatron, 24 stycznia 2007, 13:08

„Uwielbiany” przez fanów gier reżyser Uwe Boll z jednej strony ma powód do radości, a z drugiej do niezadowolenia. Szczęśliwy może być dlatego, że jego film, BloodRayne, został dostrzeżony w Hollywood i dostał sześć nominacji do tegorocznych nagród. Nie powinien się jednak cieszyć, ponieważ wspomniane nagrody to Złote Maliny, przyznawane dla najgorszych filmowych produkcji.

Pracę nad grą MMO 9Dragons zawieszone
Pracę nad grą MMO 9Dragons zawieszone

Metatron, 24 stycznia 2007, 12:50

Firma Persistent Worlds, developer pracujący nad osadzoną w klimatach chińskich legend i sztuk walki grą MMORPG zatytułowaną 9Dragons, ogłosiła właśnie, że z dniem 22 stycznia zawiesił działalność.

Nominacje do "Oscarów" branży gier ogłoszone

Metatron, 24 stycznia 2007, 12:37

Academy Interactive Arts and Sciences (AIAS), organizacja przyznająca nagrody będące dla branży gier tym, czym są Oscary dla filmowców, ogłosiła listę nominacji do Annual Interactive Achievment Awards na bieżący rok.

Wyniki finansowe i plany na przyszłość koncernu Ubisoft

Krystian Smoszna, 24 stycznia 2007, 11:43

Raporty finansowane publikowane co kilka miesięcy przez gigantów branży elektronicznej rozrywki, nie tylko informują nas o aktualnej kondycji finansowej danej firmy, ale dostarczają również interesujących wieści dotyczących jej planów na przyszłość. Tak właśnie jest w przypadku koncernu Ubisoft, który ujawnił wczoraj sprawozdanie podsumowujące trzeci kwartał aktualnego roku fiskalnego.

The Incredible Machine powraca

eLKaeR, 24 stycznia 2007, 11:23

Kilkanaście lat temu jedna z najpopularniejszych gier komputerowych wcale nie traktowała o szaleńczym bieganiu z mieczami (ewentualnie pistoletami, toporami, butelkami z benzyną etc.) i eksterminowaniu wrogów czy ściganiu się tuningowanymi samochodami a la bożonarodzeniowe choinki. Bestsellerowy status osiągnęły wtedy logiczne zabawy spod znaku The Incredible Machine, które właśnie powracają.

Mario Kart 64 wzbogaci ofertę usługi Virtual Console
Mario Kart 64 wzbogaci ofertę usługi Virtual Console

Jiker, 24 stycznia 2007, 10:48

Użytkownicy amerykańskiej wersji usługi Virtual Console już w najbliższy poniedziałek będą mogli przetestować kolejną kultową pozycję. Dwa dni temu udostępniona została bowiem The Legend of Zelda: A Link to the Past, a już w najbliższy poniedziałek do sprzedaży trafi Mario Kart 64, poinformowało Nintendo of America.

Crytek zademonstruje możliwości swojego nowego silnika podczas GDC 2007
Crytek zademonstruje możliwości swojego nowego silnika podczas GDC 2007

Krystian Smoszna, 24 stycznia 2007, 10:34

Przedstawiciele niemieckiej firmy Crytek GmbH zapowiedzieli wczoraj, że pierwsza, publiczna prezentacja silnika CryENGINE 2 odbędzie się podczas tegorocznej edycji imprezy Game Developer Conference.

Paraworld klapą - Sunflowers kończy współpracę z firmą SEK
Paraworld klapą - Sunflowers kończy współpracę z firmą SEK

Basza, 24 stycznia 2007, 10:30

Niemiecki wydawca – firma Sunflowers postanowiła skończyć współpracę ze studiem SEK.ost, które stworzyło dla niej grę Paraworld.

Europa Universalis III już w sklepach
Europa Universalis III już w sklepach

Basza, 24 stycznia 2007, 10:17

Wszystkich czekających na kolejną część z serii Europa Universalis powinna ucieszyć wiadomość, że tytuł ten już wczoraj pojawił się na półkach sklepowych.

Nadchodzi xboxowa wersja demo gry Ghost Recon: Advanced Warfighter 2
Nadchodzi xboxowa wersja demo gry Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

eLKaeR, 24 stycznia 2007, 10:10

Komercyjnej premiery sequela gry Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter spodziewamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Niniejsze dzieło korporacji Ubisoft Entertainment zmierza ku platformie PC, PlayStation 3, Xbox 360 i PlayStation Portable. Właśnie dowiedzieliśmy się, że już wkrótce światło dzienne ujrzy wersja demonstracyjna GRAW2.

Otwarto oficjalne polskie forum w serwisie Xbox.com
Otwarto oficjalne polskie forum w serwisie Xbox.com

Jiker, 24 stycznia 2007, 10:08

Oficjalna polska wersja serwisu Xbox.com wystartowała 8 listopada 2006 roku. Była jednakże znacznie uboższa w informacje niż, dajmy na to, edycja brytyjska. Jeden z największych zarzutów dotyczył mimo wszystko braku polskiego subforum. Od wczoraj jest on już bezpodstawny.

World of Warcraft: Burning Crusade bije rekordy sprzedaży

Jiker, 24 stycznia 2007, 09:46

Przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment poinformowali, że Burning Crusade, pierwszy dodatek do bestsellerowej pozycji MMO pod tytułem World of Warcraft, stał się najszybciej sprzedającą pozycją przeznaczoną dla PC na terytorium Stanów Zjednoczonych i Europy.

Królik Bugs i inni na platformie Xbox 360 i Wii, a być może także na PlayStation 2
Królik Bugs i inni na platformie Xbox 360 i Wii, a być może także na PlayStation 2

eLKaeR, 24 stycznia 2007, 09:09

Kreskówki spod znaku Looney Tunes, zwane w Polsce Zwariowanymi Melodiami, od kilkudziesięciu lat bawią zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Już wkrótce popularni animowani bohaterowie z Królikiem Bugsem na czele powrócą do świata elektronicznej rozrywki za sprawą gry o nazwie Looney Tunes: Acme Arsenal.

BBC chce stworzyć grę MMO dla dzieci

Basza, 24 stycznia 2007, 08:17

Brytyjska telewizja BBC ma w planach stworzenie gry z gatunku massively multiplayer online przeznaczonej specjalnie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.