Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2007, 10:30

autor: Basza

Paraworld klapą - Sunflowers kończy współpracę z firmą SEK

Niemiecki wydawca – firma Sunflowers postanowiła skończyć współpracę ze studiem SEK.ost, które stworzyło dla niej grę Paraworld.

Niemiecki wydawca – firma Sunflowers postanowiła skończyć współpracę ze studiem SEK.ost, które stworzyło dla niej grę Paraworld.

Głównym powodem takiej decyzji była bardzo słaba sprzedaż gry Paraworld, która kształtowała się zdecydowanie poniżej wszelkich oczekiwań. Wydawca gry postanowił, że w wyniku zaistniałej sytuacji aktualnie nie planuje rozpoczęcia produkcji drugiej części tego tytułu, ani też nie zamierza wydawać gry na inne platformy sprzętowe. Pod dużym znakiem zapytania stoi także produkcja zapowiedzianego kilka dni temu dodatku do Paraworld, lecz nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Paraworld klapą - Sunflowers kończy współpracę z firmą SEK - ilustracja #1

Paraworld to bardzo ciekawa strategia czasu rzeczywistego, w której główną rolę odgrywają potężne, prastare dinozaury. Fabuła przenosi gracza do czasów prehistorycznych, gdzie jako dowódca jednego z klanów poprowadzimy go do zwycięstwa nad przeciwnikami. Na potrzeby gry stworzono bardzo wydajny i efektowny silnik graficzny, dzięki któremu gra prezentuje się niezwykle okazale, a dinozaury wyglądają niemal jak żywe.

Więcej o grze Paraworld można dowiedzieć się z recenzji opublikowanej na łamach naszego serwisu. Tytuł ten wydała w naszym kraju firma Nicolas Games w cenie 99,99 PLN.