Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 stycznia 2007, 14:24

autor: Jiker

Ziff Davis sprzedaje oddział Game Group, wydający serwis 1UP oraz magazyny EGM i Games for Windows

Gigant wydawniczy Ziff Davies postanowił sprzedać dwa ze swych oddziałów. Wśród nich znalazła się Ziff Davies Game Group, będąca wydawcą m.in. serwisu 1UP.com, a także magazynów Electronic Gaming Monthly oraz Games for Windows. Za oficjalną przyczynę można uznać chęć zwiększenia wartości całej grupy (Game Group od pewnego czaus przynosiła straty).

Gigant wydawniczy Ziff Davis postanowił sprzedać dwa ze swych oddziałów. Wśród nich znalazła się Ziff Davis Game Group, będąca właścicielem m.in. serwisu 1UP.com, a także wydawcą magazynów Electronic Gaming Monthly oraz Games for Windows. Za oficjalną przyczynę można uznać chęć zwiększenia wartości całej grupy (Game Group od pewnego czasu przynosiła straty).

O całym zdarzeniu poinformował pod koniec zeszłego roku serwis paidContent. Zważywszy jednak na biznesowy charakter wiadomości nie została ona w pierwszym rzucie podjęta przez serwisy poświęcone wirtualnej rozrywce.

Interesująco na ten właśnie temat wypowiada się jeden z redaktorów serwisu GameSetWatch, który twierdzi, że wcześniejsze zamknięcie innego magazynu wydawanego przez Ziff Davis Game Group, mianowicie Official PlayStation Magazine, było związane nie tyle z problemami czasopisma, czy też chęci zamiany papieru na Internet, ale z próbą zwiększenia atrakcyjności pakietu dla potencjalnych nabywców. Ci bowiem największą wagę przywiązują do serwisu 1UP.com, która ma największą wartość. Takie rozumowanie ma sens – poziom sprzedaży wydawnictw papierowych spada nieprzerwanie od kilku lat i nic nie wskazuje na poprawę.

Co ciekawe, już dzisiaj pojawiły się pierwsze spekulacje na temat firm zainteresowanych kupnem grupy. Najbardziej poważnie traktowana jest ta związaną z Dellem, znanym producentem sprzętu komputerowego. Świadczyłoby o tym chociażby uruchomienie domeny dell.1up.com. Więcej informacji na temat poznamy zapewne już wkrótce.