Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2007, 11:13

autor: Jiker

Chocobo Tales zostanie wydane poza Japonią

Chocobo to sporych rozmiarów ptaszyska, zamieszkujące świat gier z serii Final Fantasy oraz pełniące role wierzchowców w tamtejszej odmianie wyścigów konnych. Cenione są również jako jeden z typów transportu ludzi. Firma Square Enix ogłosiła , że Chocobo Tales, pozycja wydana w Japonii 14 grudnia 2006 roku, trafi na amerykańskie półki sklepowe już w kwietniu.

Chocobo to sporych rozmiarów ptaszyska, zamieszkujące świat gier z serii Final Fantasy oraz pełniące role wierzchowców w tamtejszej odmianie wyścigów konnych. Cenione są również jako jeden z typów transportu ludzi. Już niebawem odbędzie się premiera kolejnej, angielskojęzycznej gry, w całości poświęconej właśnie im. Firma Square Enix ogłosiła bowiem, że Chocobo Tales, pozycja wydana w Japonii 14 grudnia 2006 roku, trafi na amerykańskie półki sklepowe już w kwietniu.

Final Fantasy Fables: Chobobo Tales, bo pod takim oficjalnie tytułem gra zostanie wydana w USA, jest przedstawicielem japońskiej odmiany RPG. W grze, oprócz typowych dla tego rodzaju gier aspektów fabularno-bitewnych, natkniemy się również na dziesiątki mini-gier – obsługiwanych oczywiście za pomocą rysika oraz ekranu dotykowego. Firma Square Enix nie ujawniła niestety większej ilości informacji na temat Final Fantasy Fables: Chobobo Tales.

Większość z nich zostanie zapewne przedstawiona za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry. Na koniec dodajmy jedynie, że Fantasy Fables: Chobobo Tales będzie pierwszym tytułem traktującym o Chocobo, który ukaże się przenośną konsolę Nintendo DS.