Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2007, 14:59

autor: Metatron

Gry na Xbox Live Arcade w przyszłości zajmować będą do 250 MB?

Po tym, jak pojawiła się informacja, że gra Castlevania: Symphony of the Night w wersji zamieszczonej na Xbox Live Arcade przekroczy limit 50 MB, uznano, że będzie to precedens i w przyszłości spodziewać możemy się więcej takich produkcji. Pojawiły się nawet pogłoski o tym, że wielkość plików na XBLA została zwiększona do 250 MB, a w uzasadnionych przypadkach do 450 MB.

Po tym, jak pojawiła się informacja, że gra Castlevania: Symphony of the Night w wersji zamieszczonej na Xbox Live Arcade przekroczy limit 50 MB, uznano, że będzie to precedens i w przyszłości spodziewać możemy się więcej takich produkcji. Pojawiły się nawet pogłoski o tym, że wielkość plików na XBLA została zwiększona do 250 MB, a w uzasadnionych przypadkach do 450 MB. Microsoft, poproszony o komentarz, zaprzeczył.

W odpowiedzi udzielonej serwisowi 1UP powiedziano: „Nie komentujemy plotek i spekulacji, więc i tej plotki nie skomentujemy. Poza wyjątkiem, który zrobiliśmy dla gry Castlevania: Symphony of the Night , nie ogłosiliśmy żadnych planów zmiany limitu wielkości plików dla gier na Xbox Live Arcade. Zwiększenie limitu jest jednak pewnością opcją na przyszłość. W tym przypadku, jak zawsze, kierować się będziemy opiniami zarówno graczy, jak i developerów… Jakikolwiek wybór podejmiemy, będzie on dyktowany tym, by zapewnić użytkownikom XBLA jak najlepsze doświadczenia”.

Limit 50 MB miał po pierwsze zapewnić szybkie ściągnięcie gry, a po drugie umożliwić posiadaczom wersji Core X360 zmieszczenia jej na karcie pamięci (standardowa ma 64 MB). Castlevania: Symphony of the Night ma zmieścić się w 96 MB, co skutecznie uniemożliwi granie w nią na konsolach pozbawionych twardego dysku.

Przedstawiciel Microsoftu zapytany o ten problem, odpowiedział: „Jest tylko jedno rozwiązanie dla tego typu graczy… Jak zostało ogłoszone na ubiegłorocznych targach E3, trwają prace nad większą kartą pamięci, która pozwoli na przenoszenie kilku gier Arcade jednocześnie. Obecnie nie możemy podać więcej szczegółów”.