Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2007, 09:52

autor: Jiker

Były producent serii Guitar Hero rozpoczął produkcję swojej nowej gry muzycznej

Informacja o zakupie praw do serii Guitar Hero przez koncern Activision oraz powierzeniu prac nad kolejną jej odsłoną studiu Neversoft była jedną z najciekawszych wiadomości ostatniego tygodnia. Kilkadziesiąt godzin później nakreślone zostały pierwsze decyzje nowego wydawcy, które rzuciły nieco światła na całą sytuację. Dzisiaj poznaliśmy przyszłe plany firmy Harmonix.

Informacja o zakupie praw do serii Guitar Hero przez koncern Activision oraz powierzeniu prac nad kolejną jej odsłoną studiu Neversoft była jedną z najciekawszych wiadomości ostatniego tygodnia. Kilkadziesiąt godzin później nakreślone zostały pierwsze decyzje nowego wydawcy, które rzuciły nieco światła na całą sytuację. Dzisiaj poznaliśmy przyszłe plany firmy Harmonix, dotychczasowego producenta GH.

Ujawnił je w rozmowie z serwisem Gamasutra Daniel Sussman, jeden z najważniejszych producentów Guitar Hero. „Oto oficjalne stanowisko Harmonix: nie pracujemy nad trzecią odsłoną naszej najsłynniejszej serii” – powiedział Daniel. Po czym dodał: „Rozpoczęliśmy za to produkcję innego muzycznego projektu, który jest większym i ambitniejszym wyzwaniem niż tworzenie poprzednich gier z serii Guitar Hero”. Sussman niestety nie mógł ujawnić większej ilości informacji na temat nowej gry Harmonix.

Przypomnijmy, że proces rozpadu porozumienia pomiędzy firmami RedOctane, dotychczasowym wydawcą Guitar Hero, a Harmonix, rozpoczął się w trakcie zeszłorocznych targów E3. Wtedy to koncern Activision zdecydował się wykupić RedOctane, dzięki czemu zdobył prawa do wydawania marki GH. Kilka miesięcy później, we wrześniu, miało miejsce kolejne przejęcie – tym razem telewizja MTV stała się właścicielem Harmonix. Dalszy rozwój wypadków nie mógł być zatem zaskoczeniem.