Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2009, 08:50

Tekken 6 również na PSP

Japończycy z firmy Namco Bandai zapowiedzieli, że Tekken 6 – najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii bijatyk w historii rynku elektronicznej rozrywki – zostanie wydany nie tylko na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale także na PSP. Przenośna edycja szóstej odsłony Turnieju Żelaznej Pięści trafi do europejskich i amerykańskich sklepów.

Japończycy z firmy Namco Bandai zapowiedzieli, że Tekken 6 – najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii bijatyk w historii rynku elektronicznej rozrywki (na świecie sprzedano 33 miliony egzemplarzy cyklu) – zostanie wydany nie tylko na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale także na PSP. Przenośna edycja szóstej odsłony Turnieju Żelaznej Pięści trafi do europejskich i amerykańskich sklepów jesienią bieżącego roku, podobnie zresztą jak i wersje na platformy stacjonarne.

Tekken 6 również na PSP - ilustracja #1

Tekken 6 zostanie poddany specjalnej optymalizacji pod kątem PSP, które przecież nie może się pochwalić możliwościami technologicznymi na poziomie swoich domowych braci. Twórcy poinformowali jednak, że nie będzie się to wiązać z jakimiś szczególnymi cięciami. Zajdą one oczywiście w przypadku oprawy graficznej, która zostanie pozbawiona wyjątkowych efektów oraz wysokiej jakości tekstur. Niemniej jednak, pierwsze zrzuty ekranowe przedstawiające edycję na PSP sugerują, że autorzy dali radę i dostarczą na rynek grę prezentującą poziom co najmniej poprzedniej odsłony Tekkena, wydanej na pierwszą przenośna platformę Sony w połowie 2006 roku – Tekken: Dark Resurrection.

W ramach przenośnego Tekkena 6 zawarci zostaną nie tylko wszyscy bohaterowie z edycji stacjonarnych, ale także obecna tam fabuła i kilka elementów ekskluzywnych. Autorzy wymieniają wśród nich przede wszystkim nowe areny oraz przedmioty (jak choćby stroje dla wojowników). Tekken 6 na PSP oferować będzie także tryb multiplayer, który rozegramy w systemie ad hoc, a więc drogą radiową z najbliższymi przyjaciółmi. Możliwe będzie ponadto wysłanie na specjalny serwer tzw. ducha, a więc danych na temat naszej postaci, które pobrane przez innego gracza będą pełnić rolę „żywego” przeciwnika. Aspektem wymagającym weryfikacji jest ewentualna współpraca wersji na PSP i PS3 oraz wiążące się z tym profity w postaci sekretów do odblokowania.

W grze powrócą oczywiście wszyscy lubiani wojownicy, od lat zaskakujący nas swoimi umiejętnościami. Wcielimy się więc w Jina Kazamę, Kazuyę, Kinga, Christie Monteiro, Dragunova, Hwoaranga, Marduka, czy też Ninę Williams. Autorzy oddadzą dodatkowo do naszej dyspozycji zestaw nowych postaci - Boba, Leo, Miguela Caballero Rojo, Zafinę, Alisę Bosconovitch, Larsa Alexanderssona, Azazela (głównego bossa) oraz NANCY-MI847J. Czy któraś z nich zyska chwałę i uznanie fanów Tekkena?

Tekken 6 to pierwsza odsłona słynnej bijatyki, która nie ukaże się wyłącznie na konsolach firmy Sony. W zeszłym roku, w trakcie targów Tokyo Game Show dowiedzieliśmy się bowiem, że twórcy z Namco Bandai przygotowują również edycję przeznaczoną dla Xboksa 360. Ma być ona tożsama z powstająca na PlayStation 3. Czy będzie tak w rzeczywistości dowiemy się już jesienią, kiedy wszystkie odsłony produkcji trafią do sprzedaży.

Tegoroczny plan wydawniczy PSP zaskakuje chyba samych autorów tej konsoli. Właściciele PlayStation Portable otrzymają w ciągu kilku najbliższych miesięcy takie gry, jak LittleBigPlanet, Assassin’s Creed, MotorStorm: Arctic Edge, dedykowanego Soul Calibur i wiele, wiele innych. Zastanawiacie się nad kupnem tej platformy? To chyba najlepszy moment na wyciągnięcie pieniędzy z konta.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej