Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Tekken: Dark Resurrection (PSP)

Tekken: Dark Resurrection PSP

Tekken: Dark Resurrection na PSP to kolejna odsłona legendarnej serii bijatyk, za stworzenie której odpowiedzialna jest firma Namco. Pierwowzorem dla kieszonkowego wydania była specjalna edycja Tekken 5, dostępna tylko na automatach.

Bijatyki | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tekken: Dark Resurrection (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

25lipca2006

15września2006

pudełko PL

Tekken: Dark Resurrection na PSP to kolejna odsłona legendarnej serii bijatyk, za stworzenie której odpowiedzialna jest firma Namco. Pierwowzorem dla kieszonkowego wydania była specjalna edycja Tekken 5, dostępna tylko na automatach.

Do naszej dyspozycji oddano aż trzydziestu pięciu wojowników (powrócił między innymi znany i lubiany Armor King oraz Eddy Gordo), a z dwójką z nich spotykamy się po raz pierwszy. Dragunov to Rosjanin walczący w stylu Sambo Wrestling, a szesnastoletnia Lilu, postać łatwa do opanowania nawet dla początkujących graczy, reprezentuje tzw. street style. Możliwości starych postaci zostały lepiej wyważone, a sam system walki nie zmienił się w stosunku do poprzednich odsłon serii.

Oprócz znanych z poprzednich części trybów (m.in. time attack, practice), na specjalną uwagę zasługują dodatkowe mini-gry oraz tryb multiplayer. Również w wersji przenośnej Tekken najlepszej rozrywki dostarcza podczas walki z żywym przeciwnikiem, a na PSP opcja ta jest dostępna dzięki użyciu bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.

W grze dostępnych jest dziewiętnaście pięknych aren – są to zarówno zamknięte pomieszczenia, jak i otwarte przestrzenie. Choć Dark Resurrection jest jedną z ładniejszych gier na PSP, pod względem oprawy graficznej nie dorównuje edycjom z PS2: brakuje wielu efektów, wygląd postaci jest znacznie uboższy, a tekstury dużo gorsze. W zamian za to pojawiło się nowe intro, prezentujące historię wszystkich postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1525 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tekken: Dark Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tekken: Dark Resurrection

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Tekken: Dark Resurrection - recenzja gry
Tekken: Dark Resurrection - recenzja gry

Recenzja 11 września 2006, 12:20

Zapędziłem się nieco pisząc o multiplayerze, a uprzednio nie opisując, co jeszcze przygotowało dla nas Namco. Jednym z pominiętych trybów jest bardzo rozbudowany trening. Wariantów jest kilka. Możemy bezlitośnie lać bezbronnego przeciwnika bądź samemu stać się chłopcem do bicia, ale ze zdolnością parowania niektórych ciosów. W odnoszeniu zwycięstw pomogą nam świetne instruktaże: Tutorial oraz Command Training. Nie ukrywam, że byłem wprost zachwycony, kiedy ujrzałem tak bogatą zawartość trybu Practice. Namco należy się ogromna pochwała za wyciągnięcie pomocnej dłoni do niedoświadczonych graczy. Gierki bonusowe to także element, który znalazł swoje miejsce w Tekken Dark Resurrection. Nie są one zbyt ciekawe, ale w kręgle, nie powiem, gra się całkiem sympatycznie. Ostatnią z ciekawostek jest Theater, czyli biblioteczka cut-scenek oraz utworów muzycznych. W wolnej chwili można zajrzeć i zrelaksować się przy dynamicznym brzdąkaniu.