Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2009, 12:30

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

Soul Calibur również na PSP

Wygląda na to, że bieżący rok dla wszystkich miłośników bijatyk będzie wyjątkowo szczodry. Niecałe dwa miesiące temu miała miejsce premiera nowego Street Fightera, a Sony od stycznia nieustannie trąbi o Tekkenie 6. Co więcej, Namco Bandai właśnie zapowiedziało Soul Calibur: Broken Destiny, oczywiście na PSP.

Wygląda na to, że bieżący rok dla wszystkich miłośników bijatyk będzie wyjątkowo szczodry. Niecałe dwa miesiące temu miała miejsce premiera nowego Street Fightera, a Sony od stycznia nieustannie trąbi o Tekkenie 6. Od kilku dni wiadomo, że następca popularnej serii ukaże się również na Playstation Portable. Żelazna Pięść na przenośnej konsoli nie będzie miała jednak łatwego życia. Dlaczego? Namco Bandai Games America właśnie zapowiedziało Soul Calibur: Broken Destiny, oczywiście na PSP.

Nie jest żadną tajemnicą, że nowy Soul Calibur będzie czerpał garściami ze swojego dużego brata. Już dziś wiadomo, że cały system walki został żywcem przeniesiony z wyśmienitej czwórki. Dotyczy to również trybów gry z Arcade, Versus czy Survival na czele. Oczywiście nie zapomniano o charakterystycznym dla serii trybie kariery, w którym wyruszymy na poszukiwanie legendarnego ostrza i zmierzymy się z licznymi przeciwnikami. Twórcy zapowiadają, że na potrzeby PSP wędrówka zostanie przyspieszona i przemodelowana pod względem początkujących graczy. Co ciekawe, Broken Destiny zaoferuje dopracowany system charakteryzacji postaci. Zasługuje to na aplauz, w końcu płyty UMD nie grzeszą zbyt dużą pojemnością.

Soul Calibur również na PSP - ilustracja #1

Dziennikarze, którzy mieli przyjemność zakosztować zabawy w przenośnego Soul Calibura, są pod dużym wrażeniem. Gra pod względem wizualnym niewiele odbiega od standardów konsol obecnej generacji. Ruchy postaci są płynne, a efekty specjalne wylewają się hektolitrami z niewielkiego ekraniku. Co więcej, każda plansza posiada tryb dnia i nocy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by swój triumf świętować przy wschodzie słońca bądź mitycznym blasku księżyca. Dodatkową atrakcją ma być ponad 20 klasycznych dla sagi postaci. By jednak tradycji stało się za dość, twórcy w poczet sław dodali nowego bohatera o dźwięcznym imieniu Dampierre. Niestety, wiąże się to z przykrą wiadomością dla fanów Gwiezdnych Wojen: zarówno Yoda, jak i Darth Vader pozostaną ekskluzywni dla dużych systemów. Szkoda.

Soul Calibur również na PSP - ilustracja #2

O tym, czy grze uda się pokonać swojego odwiecznego rywala, okaże się już za kilka miesięcy. Namco Bandai zapewnia, że Soul Calibur: Broken Destiny zadebiutuje w wakacje tego roku.