Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2009, 11:50

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: strona internetowa Tropico 3, Singstar z Trofeami, Banjo-Tooie pod koniec kwietnia w XBLA, WiiWare a zyski deweloperów i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: strona internetowa Tropico 3, Singstar z Trofeami, Banjo-Tooie pod koniec kwietnia w XBLA, WiiWare a zyski deweloperów i inne. Zapraszamy do lektury.

Hellgate: London

Na łamach serwisu VE3D opublikowane zostały zrzuty ekranowe prezentujące nowe lokacje, jakie zostaną dołączone do gry MMO Hellgate: London w ramach nadciągającej łatki o numerze 1.5. Produkcja jest oczywiście dostępna wyłącznie na rynku azjatyckim. W chwili obecnej nie planuje się debiutu wersji europejskiej i amerykańskiej.

Tropico 3

Firma Kalypso poinformowała o opublikowaniu w sieci strony internetowej zwiastującej premierę strategii ekonomicznej Tropico 3. Dzieło studia Haemimont Games trafi do sprzedaży latem bieżącego roku, wyłącznie w wersji na komputery osobiste.

Banjo-Tooie

Firma Rare ujawniła, że Banjo-Tooie – druga odsłona przygód miśka Banjo – zostanie udostępniona w ramach Xbox Live Arcade już 29 kwietnia. Konwersja hitu z Nintendo 64 będzie się cechować usprawnioną oprawą graficzną i płynniejszą animacją. Za port odpowiedzialne jest studio 4J. Jego cena zostanie prawdopodobnie ustalona na poziomie 15 dolarów, czyli 1200 punktów MS (tyle kosztuje część pierwsza znajdująca się w ofercie XBLA od grudnia 2008 roku).

Square Enix

Istnieje spora szansa na to, że tytuł nowej, nieujawnionej jeszcze gry akcji Japończyków ze Square Enix będzie brzmieć Vanguard Storm. Takową nazwę szefostwo firmy zarejestrowało właśnie Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych.

World of Warcraft

Chińskim operatorem MMORPG World of Warcraft nie jest już koncern The9. Firma, która miała ostatnio spore problemy z wprowadzeniem na tamtejszy rynek ostatniego dodatku do gry, Wrath of the Lich King, została zastąpiona przez grupę NetEase. Kontrakt, podpisany przez Blizzarda, ma obowiązywać przez najbliższe trzy lata.

The Beatles: Rock Band

Ostatni numer magazynu Game Informer donosi, że The Beatles: Rock Band – najnowsza odsłona cyklu gier rytmiczno-muzycznych poświęcona niezwykłej liverpoolskiej czwórce - będzie wspierać obsługę kilku mikrofonów. Dodatkowi wokaliści mieliby wspierać solistę chórkami i różnego rodzaju zaśpiewkami. Uwaga – informacja została umieszczona w dziale plotek.

WiiWare

Redakcje zachodnich serwisów donoszą, że niezależni deweloperzy chcący zarabiać na wydawaniu swoich gier za pośrednictwem sieciowej usługi WiiWare przeznaczonej dla posiadaczy konsoli Wii, muszą liczyć się z faktem, że nie otrzymają pieniędzy ze sprzedaży gry, jeśli nie przyciągnie ona określonej liczby nabywców. Z szacunków wynika, że konieczna do tego jest popularność na poziomie 500 egzemplarzy. Nie wszystkie produkcje mogą jednak liczyć na taką sprzedaż. Nintendo nie chciało komentować tych informacji, twierdząc, że są to jedynie plotki i spekulacje.

THQ

Koncern THQ nawiązał współprace z firmą NaturalMotion. Na jego mocy wszedł w posiadanie silnika graficznego Morpheme 2.0, odpowiedzialnego w grach za zapewnienie jakościowo odpowiedniej animacji różnych elementów. Narzędzia są zintegrowane z technologią PhysX. Pierwszą firmą, która wykorzysta ich możliwości jest Kaos Studios, autorzy dobrze przyjętej, taktycznej strzelaniny Frontlines: Fuel of War.

Velvet Assassin

Poznaliśmy listę Osiągnięć, jakie będzie można zdobyć w grze akcji Velvet Assassin w wersji na konsolę Xbox 360, do której debiutu dojdzie jeszcze w tym miesiącu. Produkcja trafi również na pecety.

Matt Groening

Matt Groening, twórca Simpsonów i Futuramy, rozważa możliwość przerobienia swojego stripowego komiksu Life in Hell na grę komputerową. W chwili obecnej są to oczywiście wyłącznie plany. Czekamy na kolejne informacje.

SingStar

Jeszcze dzisiaj SingStar w wersji na PlayStation 3 otrzyma wsparcie w postaci Trofeów. 30 nagród do zdobycia będzie stanowić część łatki oznaczonej numerem 3.01.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian X360

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian NDS

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian Wii

Death Track: Resurrection

Dynasty Warriors: Gundam 2

Fight Night Round 4

Damnation

Bayonetta

King's Bounty: Wojownicza księżniczka

Wolfenstein

Steal Princess

Suikoden Tierkreis

Tekken 6

Gobliiins 4

Demigod

Battlestations: Pacific

Miami Law

Gradius Rebirth

Grand Slam Tennis

Magic Ball

Job Island

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Guitar Hero: Metallica Gramy!

Street Fighter IV - przejdź grę w 5 minut! Video porady

gry