Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka Job Island: Hard Working People (Wii)

Job Island: Hard Working People Wii

Help Wanted

Job Island to produkcja firmy Hudson Soft, podobna koncepcyjnie do innego jej dzieła, Sports Island. Zadaniem gracza jest pozyskanie funduszy na zakup urządzeń mających posłużyć do zniszczenia zagrażających Ziemi meteorów.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Job Island: Hard Working People (Wii)

producent: Hudson Soft

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

13marca2009

Job Island to kolejne dzieło firmy Hudson Soft, odpowiedzialnej za stworzenie m.in. Sports Island. To właśnie ciepłe przyjęcie tej podobnej tematycznie produkcji spowodowało, iż twórcy gry postanowili zmienić jej tytuł, który pierwotnie brzmiał Hard Working People.

Osoby zaznajomione ze Sports Island nie powinny mieć kłopotów z odnalezieniem się w rzeczywistości Job Island – sam koncept rozgrywki, czyli oddanie w nasze ręce serii zabawnych mini gier, pozostał niezmieniony. Nie oznacza to jednakże, iż pozostali gracze nie mają tu czego szukać – gra nie jest zbyt skomplikowana, a jej głównym zadaniem jest dostarczenie odbiorcy relaksującej rozrywki.

Job Island oferuje szczątkową warstwę fabularną – rój ogromnych meteorów zmierza w kierunku Ziemi, a jedyną nadzieją na uratowanie niebieskiej planety jesteś oczywiście Ty graczu. Ty i 50 różnorodnych zajęć na tytułowej Wyspie Pracy. Zajęcia te pozwalają na zarobienie pieniędzy, te natomiast można przeznaczyć na zakup urządzeń, które zniszczą meteory.

Odpowiednie zajęcia znajdujemy przeglądając pojawiające się w grze oferty pracy – obejmują one bardzo szeroki asortyment zawodów poprzez kulturystę, kucharza, operatora kamery, nurka, kaskadera, a nawet wizażysty. Każdy z wybranych zawodów ma 3 poziomy trudności i oferuje związaną z nim mini grę, w którą pobawić możemy się sami, bądź z zaproszonymi przyjaciółmi. Oczywiście za wykonaną pracę dostajemy pieniądze, za które zakupić można przedmioty przydatne w kolejnych zajęciach (np. ubrania) bądź też wspomniane już antymeteorowe urządzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Job Island: Hard Working People

Klasyfikacja PEGI Job Island: Hard Working People

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.