Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWii
Okładka Cake Mania: In the Mix! (Wii)
OkładkaCake Mania: In the Mix! (Wii)

Cake Mania: In the Mix! Wii

Kolejna odsłona popularnej serii strategii. Zajmujemy się sprawowaniem kontroli nad kilkoma piekarniami, przyrządzając ciasta i wzbogacając swoje biznesy o nowe dekoracje.

Strategiczne | ekonomiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cake Mania: In the Mix! Premiera Wii

25listopada2008

producent: Gorilla Systems wydawca: Codemasters

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cake Mania: In the Mix! jest kolejną odsłoną serii, która zadebiutowała na komputerach osobistych, a w kolejnych latach gościła na konsoli Nintendo DS. Mamy tu do czynienia z produktem stanowiącym połączenie strategii ekonomicznej oraz prostej zręcznościówki. In the Mix! jest dziełem studia developerskiego Gorilla Systems. Firma ta znana jest między innymi za sprawą kieszonkowych wersji przygód Nancy Drew.

Podobnie jak w poprzednich wersjach Cake Manii, gracz wciela się w postać młodej obiekty o imieniu Jill, której przekazano majątek w postaci dziewięciu piekarni. Jak można się łatwo domyślić, zabawa polega na sprawnym zarządzaniu tego typu obiektami. Zadania szefa obejmują przede wszystkim opiekowanie się sprawami finansowymi firmy. Należy również zadbać zarówno o szeroki asortyment dóbr, jak i odpowiednio wypromować swoje piekarnie, wykupując powierzchnie reklamowe w gazetach czy na billboardach. Fundusze można pozyskać podejmując się zleceń cateringowych, polegających na dostarczeniu przysmaków pod wyznaczony adres.

Zabawa podzielona jest na kilka etapów o rosnącym poziomie trudności. W kolejnych scenariuszach wzrastają przede wszystkim oczekiwania odwiedzających piekarnie gości, wśród których nie brakuje karłów, wojowników ninja czy kobiet w ciąży. Gracz sukcesywnie uzyskuje również dostęp do nowych elementów wystroju – akwariów, ładniej wykonanych stolików czy zawieszanych na ścianach obrazów. Sporą atrakcją staje się ponadto możliwość stawiania nowych piekarni i to w dość niecodziennych lokacjach – na Księżycu, pod powierzchnią wody czy w dżungli.

Jill może zlecać swoim kucharzom przygotowywanie nowych przysmaków, bądź też osobiście się tym zajmować. W tym drugim przypadku można przede wszystkim liczyć na obecność wielu zręcznościowych mini-gier. Zabawy te w pełni wykorzystują unikalne funkcje oferowane przez kontroler konsoli Wii, albowiem symulując wykonywanie określonych ruchów przyrządza się kolejne ciasta. Oprawa wizualna prezentuje typowy dla gier z tego gatunku poziom wykonania. Na ekranie obserwuje się zabawnie wykonane postaci, a prowadzone przez siebie piekarnie można oglądać pod dowolnym kątem. W zależności od własnych upodobań, piekarnie prowadzi się w pojedynkę lub w kooperacji z drugim graczem.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cake Mania: In the Mix!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.