Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Steal Princess (NDS)

Steal Princess NDS

W Steal Princess wcielamy się w postać złodziejki Anise, przedzierającej się przez niezwykle skomplikowany zamek Starożytnego Króla Demonów. Oprócz walki program oferuje także dziesiątki stosunkowo prostych łamigłówek.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Steal Princess (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

29lipca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steal Princess to trójwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, stworzona przez studio Climax i wydana w Europie przez Rising Star Games (w Stanach Zjednoczonych przez Atlus). W trakcie rozgrywki gracze mają do dyspozycji 150 zróżnicowanych pod względem trudności poziomów. Jeśli uda im się zwycięsko przez nie przedrzeć, otwiera się przed nimi możliwość indywidualnego tworzenia własnych lokacji.

Twórcy umożliwiają nam wcielenie się w rolę złodziejki Anise, przeszukującej rzekomo opuszczony zamek Starożytnego Króla Demonów. Niestety, podczas eksploracji komnat okazuje się, że demony wcale nie wyprowadziły się ze swojej rezydencji. Anise zaczyna gorączkowo szukać drogi ucieczki. W pewnym momencie na bohaterkę wytacza się olbrzymi głaz, który zmusza ją do wskoczenia do rzeki, gdzie traci przytomność. Z opresji wyciąga ją wróżka Kukri, którą Anise wcześniej uwolniła. Bohaterka budzi się w obecności króla Albyonu, którego syn został porwany i uwięziony w miejscu, z którego Anise dopiero co uciekła. Co więcej, zostaje poinformowana, że jest potomkinią człowieka, który niegdyś zgładził Króla Demonów, a ona sama ma teraz za zadanie uwolnić księcia. W przeciwnym razie zostanie dotkliwie ukarana za swoją profesję i resztę życia spędzi w zamknięciu.

Steal Princess charakteryzuje się miłą dla oka, trójwymiarową grafiką oraz naprawdę dużym urozmaiceniem poziomów. Każdy z nich oferuje nam inną topografię, kolorystykę i sposób jego pokonania. Poziomy można przechodzić kilkukrotnie, poprawiając swoje wyniki i odblokowując kolejne interesujące zadania. Dokonuje się tego odnajdując właściwą drogę, wykonując skoki, pokonując przeciwników i rozwiązując proste łamigłówki.

Wspomniany wyżej edytor umożliwia nam określenie dosłownie wszystkich aspektów projektowanych poziomów – od ustalenia kolorystyki, przez rozmieszczenie wrogów, aż po określenie celów i zadań, jaki należy osiągnąć oraz wykonać, by zaliczyć daną misję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Steal Princess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Twórcy Shining Force pracują nad nowym projektem
Twórcy Shining Force pracują nad nowym projektem

wiadomość12 października 2007

Japońska firma Climax Entertainment, znana dotychczas głównie ze stworzenia serii Shining Force oraz Landstalker, za pośrednictwem magazynu Weekly Famitsu poinformowała, że rozpoczęła prace nad kolejnym tytułem. Pozycja, o której mowa, to gra Steal Princess, RPG adresowane do posiadaczy konsol Nintendo Dual Screen.