Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Painkiller: Battle Out of Hell (PC)

Painkiller: Battle Out of Hell PC

Oficjalne rozszerzenie do gry Painkiller, za którego opracowaniem stoi polskie studio People Can Fly. Danielowi Garnerowi udało się pokonać Lucyfera, jednak miejsce na piekielnym tronie błyskawicznie zajął Alastor.

To jest dodatek do gry Painkiller.

Akcji | FPP | FPS | horror | polskie | strzelanki

PC Windows
Okładka Painkiller: Battle Out of Hell (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29listopada2004

7grudnia2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Painkiller: Battle Out of Hell to pierwszy oficjalny dodatek do jednej z najlepszych gier akcji/FPS 2004 roku. W stworzonym przez rodzimy zespół People Can Fly shooterze gracz wcielał się w postać Daniela Garnera, który po śmierci wyruszył na krucjatę przeciwko samemu Lucyferowi. Akcja dodatku zaczyna się w tym samym miejscu, w którym skończył się właściwy Painkiller. Co ciekawe, autorzy uwzględnili w tym przypadku również ukryte zakończenie podstawowej wersji gry. Garner pokonuje Lucyfera, ale na jego miejsce błyskawicznie wskakuje Alastor. Główny bohater musi powstrzymać demona, a przy okazji wydostać się z piekła, tak aby móc wreszcie dotrzeć do nieba gdzie czeka na niego jego żona.

Opisywany add-on zawiera dziesięć bardzo rozbudowanych poziomów składających się na kampanię singleplayer. Przewidywany czas potrzebny do ukończenia rozszerzenia na domyślnym poziomie trudności to około dwudziestu godzin. Podobnie jak w podstawowym Painkillerze, każdy z poziomów posiada swój unikatowy wystrój. Gracz w trakcie zabawy odwiedza między innymi demoniczną wizję Stalingradu, słynnego pola bitwy z okresu drugiej Wojny Światowej. Autorzy zachowali znany z pierwszej części gry system odblokowywania kolejnych segmentów planszy dopiero w momencie pokonania wszystkich okolicznych przeciwników. Warto również dodać, iż dodatek jest nieznacznie trudniejszy od podstawowej wersji. Przeciwnicy są silniejsi a na dodatek obdarzono ich bardziej zaawansowanymi modułami sztucznej inteligencji. Odbija się to przede wszystkim na ich zachowaniu, przykładowo, nawet najsłabsi wrogowie potrafią odrzucać posyłane w ich stronę granaty. Autorzy dodatku nie zapominają również o miłośnikach sieciowych potyczek. Przygotowano dwa zupełnie nowe tryby, między innymi dobrze znany Capture The Flag. Co ciekawe, tryb ten pojawia się w dwóch różnych wersjach - klasycznej i zmodyfikowanej na potrzeby opisywanej gry. Pojedynki mogą być toczone na mapach znanych z podstawowej wersji lub zupełnie nowych. Do gry dołączony jest edytor plansz, dzięki któremu można zaprojektować własne plansze, a ponadto przygotowano zestaw narzędzi umożliwiający tworzenie profesjonalnych dodatków do gry.

Bestiariusz poszerzony został między innymi o różne odmiany zombiaków (żołnierze, snajperzy itp.) czy też obładowanych materiałami wybuchowymi mężczyzn trzymających w ręku detonator. Gracz stacza również wyjątkowo ciężkie pojedynki z czołgami, a także ogromnymi bossami. Autorzy przygotowali dwie zupełnie nowe modele broni, między innymi kombinację tradycyjnego karabinu maszynowego (SMG) z miotaczem ognia. Oprawa wizualna gry doczekała się nielicznych usprawnień, główny atut dodatku to ogromne zróżnicowanie odwiedzanych przez głównego bohatera miejsc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1005 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Painkiller: Battle Out of Hell

Klasyfikacja PEGI Painkiller: Battle Out of Hell

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Painkiller: Battle Out of Hell

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
Painkiller: Battle Out of Hell - recenzja gry
Painkiller: Battle Out of Hell - recenzja gry

Recenzja 20 grudnia 2004, 09:52

Całe dziesięć dodanych poziomów zbudowanych zostało od podstaw, począwszy od oryginalnych pomysłów, czasem nawet zbyt oryginalnych. Również pośród przeciwników, z którymi dane nam będzie się zmierzyć w Battle out of Hell, nie dostrzeżemy znajomych twarzy. W plecaku wprawdzie odnajdziemy wszystkie dobrze nam znane rodzaje broni, które dostarczyły nam tyle radochy w kwietniu, ale i tu autorzy gry nie dali graczom powodów do marudzenia – obok painkillera, strzelby z zamrażaczem, kołkownicy z granatnikiem, rakietnicy z minigunem i elektro z shurikenami znajdziemy dwie dodatkowe zabawki: peem z miotaczem ognia oraz bełtacz z nagrzewnicą.