Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2008, 13:11

Producent serii Metroid Prime traci kluczowych pracowników

Jak podaje serwis Shacknews, kilku kluczowych pracowników opuściło firmę Retro Studios, wielu graczom znaną głownie z serii gier Metroid Prime.

Jak podaje serwis Shacknews, kilku kluczowych pracowników opuściło firmę Retro Studios, wielu graczom znaną głownie z serii gier Metroid Prime.

Chodzi tutaj o pełniącego funkcję design directora Marka Paciniego, szefa działu artystycznego Todda Kellera oraz inżyniera technologii Jacka Mathewsa. Ponoć odeszli oni z firmy w zeszły piątek i w przyszłości zamierzają założyć zupełnie nowe studio deweloperskie. Według Shacknews odejście trzech panów w żaden sposób nie wpłynie na działalność Retro Studios.

Producent serii Metroid Prime traci kluczowych pracowników - ilustracja #1

Retro Studios zostało założona w 1998 roku przez Jeffa Spangenberga w Austin, w amerykańskim stanie Teksas. Od początku swojej działalności firma związała się z japońskim producentem konsol, koncernem Nintendo. W 2000 roku otrzymała pozwolenie na wykorzystanie licencji serii Metroid Prime, której dwie części z olbrzymim powodzeniem przeniosła na Gamecube’a. W 2006 roku sprawowała częściowy nadzór nad produkcją cieszącej się dużym uznaniem na przenośnej konsoli NDS grze Metroid Prime Hunters. Ostatnim tytułem z serii, który wyszedł już wyłącznie na Wii jest Metroid Prime 3: Corruption.

W chwili obecnej Retro Studios pracuje nad zupełnie nowym projektem, w żaden sposób nie powiązanym z przygodami Samus Aran.