Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 kwietnia 2008, 13:15

autor: Jiker

Poznaliśmy europejską datę debiutu serwisu WiiWare

Nintendo podzieliło się z nami oficjalną datą debiutu europejskiej wersji serwisu WiiWare. Przedstawiło również pierwsze informacje na temat nowego kanału, który zasili ofertę Wii Channels w przyszłym miesiącu. Nintendo Channel umożliwi posiadaczom Wii ocenianie produkcji wchodzących w skład WiiWare oraz zaopatrywanie się w grywalne wersje demonstracyjne produkcji przeznaczonych dla Nintendo DS.

Nintendo podzieliło się z nami oficjalną datą debiutu europejskiej wersji serwisu WiiWare. Przedstawiło również pierwsze informacje na temat nowego kanału, który zasili ofertę Wii Channels w przyszłym miesiącu. Nintendo Channel umożliwi posiadaczom Wii ocenianie produkcji wchodzących w skład WiiWare oraz zaopatrywanie się w grywalne wersje demonstracyjne gier przeznaczonych dla Nintendo DS.

Europejska premiera WiiWare nastąpi 20 maja, więc ledwie w osiem dni po debiucie amerykańskim. W chwili obecnej nie znamy niestety listy pozycji, które będzie można wówczas nabyć, jednakże możemy założyć, że znajdzie się wśród nich zdecydowana większość spośród tytułów zapowiedzianych dla amerykańskiego WiiWare (m.in. LostWinds, Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King, czy też Star Soldier R). Poszczególne gry będą kosztować od 500 do 1500 punktów, czyli od 5 do 15 Euro. Przejdźmy teraz do opisu Nintendo Channel.

Wspomniany kanał, otwarty jak dotąd wyłącznie w Japonii, jednakże w nieco innej formie, będzie pełnił w głównej mierze rolę bazy informacji dla użytkowników Wii pragnących zaopatrzyć się w produkcje z oferty WiiWare bądź też pozycje powstające na Nintendo DS. W tym pierwszym przypadku źródłem faktów będą recenzje poszczególnych tytułów, pisane przez graczy. Interesująco brzmi wiadomość, że krótki tekst będzie można zamieścić po spędzeniu w świecie gry co najmniej godziny czasu. W tym drugim, pobrana demonstracja zostanie automatycznie wysłana poprzez WiFi do znajdującego się w pobliżu DS-a i zostanie zachowana w jego wewnętrznej pamięci do czasu wyłączenia konsolki.

Amerykańska wersja Nintendo Channel zostanie opublikowana w dniu tamtejszej premiery WiiWare, a więc 12 maja bieżącego roku. Mieszkańcy Europy będą musieli poczekać do 30 maja. Każdy zainteresowany pobierze Nintendo Channel zupełnie za darmo.