Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Metroid Prime 3: Corruption (Wii)
OkładkaMetroid Prime 3: Corruption (Wii)

Metroid Prime 3: Corruption Wii

Metroid Prime 3: Corruption to trzecia odsłona popularnego cyklu z udziałem międzygalaktycznej łowczyni nagród, Samus Aran.

Przygodowe | FPP | science fiction | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime 3: Corruption Premiera Wii

27sierpnia2007

producent: Retro Studios wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metroid Prime 3: Corruption

Call of Duty 3

Far Cry: Vengeance

Metal Slug Anthology

Metroid Prime 3: Corruption to trzecia odsłona popularnego cyklu z udziałem międzygalaktycznej łowczyni nagród, Samus Aran. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych dwóch odsłon, uszykowanych z myślą o GameCube, tym razem autorzy gry, Retro Studios, przygotowali ją na kolejną platformę Nintendo, Wii.

Schemat rozgrywki nie odbiega drastycznie od tego, z czym mieliśmy do czynienia przy okazji wcześniejszych części. Corruption to rozbudowany miks gry przygodowej ze strzelaniną FPP, gdzie niejednokrotnie od refleksu dużo istotniejsze jest solidne główkowanie. Także i w trzeciej części odnajdujemy konieczność skanowania terenu, zdobywania coraz to nowych części ekwipunku (przy czym, w odróżnieniu od Echeos, sprzęt zdobyty w pierwszej i drugiej edycji, posiadamy od początku gry), czy też wymagających walk z bossami. Nie zabrakło jednak również nowości, wśród których odnajdujemy między innymi możliwość odbywania podróży po całym kosmosie i wezwania na pomoc statku Samus, który z łatwością dziesiątkuje namierzonych wrogów, czy też oczyszcza drogę w zablokowanym przejściu. Sporym ułatwieniem w walkach jest również obecność specjalnej substancji Phazon, po użyciu której Aran atakuje ze znacznie większą siłą, choć stale musimy regenerować braki w spadającej energii.

Największą jednak nowością, którą przynosi Metroid Prime 3: Corruption, jest oczywiście rewolucyjne sterowanie z wykorzystaniem specjalnych możliwości nowego kontrolera. Z pomocą Nunchuka sterujemy ruchami bohaterki, natomiast posługując się pilotem namierzamy i strzelamy do oponentów. Na tym jednak zastosowanie pilota się nie kończy, gdyż przydaje się on również przy uruchamianiu mechanizmów, otwieraniu drzwi, czy chociażby bujaniu się na haku z liną – praktycznie wszędzie.

Mimo przesiadki na nową platformę, Metroid Prime 3 pod względem grafiki prezentuje się bardzo podobnie do edycji z GC. Owszem, strona wizualna nadal potrafi zachwycić niezwykłymi projektami lokacji czy też świetnymi efektami, jednak mowy o przełomowych zmianach być nie może. Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast ścieżka dźwiękowa, którą w końcu wzbogacono o, jakże potrzebny tej serii, voice acting.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime 3: Corruption

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.