Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2009, 10:59

autor: Jiker

Nintendo zapowiada Metroid Prime Trilogy

Cykl Metroid Prime, na którego składają się już trzy wysokiej klasy strzelaniny FPP to zdecydowanie jedna z najlepszych serii dostępnych na konsolach Nintendo GameCube i Wii (nie licząc FPS-a i pinballa na przenośne NDS). Tym bardziej cieszy informacja, że Nintendo podjęło decyzję o rychłym wprowadzeniu na rynek trylogii Metroid Prime.

Cykl Metroid Prime, na którego składają się już trzy wysokiej klasy strzelaniny FPP, to zdecydowanie jedna z najlepszych serii dostępnych na konsolach Nintendo GameCube i Wii (nie licząc FPS-a i pinballa na przenośne NDS). Tym bardziej cieszy informacja, że Nintendo podjęło decyzję o rychłym wprowadzeniu na rynek trylogii Metroid Prime, w którą już 24 sierpnia będą mogli zaopatrzyć się amerykańscy posiadacze Nintendo Wii.

Nintendo zapowiada Metroid Prime Trilogy - ilustracja #1

Metroid Prime

Nintendo zapowiada Metroid Prime Trilogy - ilustracja #2

Metroid Prime: Echoes

Nintendo zapowiada Metroid Prime Trilogy - ilustracja #3

Metroid Prime: Corruption

W skład zestawu wejdzie oczywiście pierwszy Metroid Prime, wydany na przełomie 2002 i 2003 roku na GameCube’a, Metroid Prime: Echoes (końcówka 2004 roku, GameCube) oraz najnowszy Metroid Prime: Corruption wprowadzony na rynek w połowie 2007 roku z myślą o Wii. Każda z przygód seksownej Samus Aran spotkała się oczywiście z wielkim zainteresowaniem ze strony graczy na całym świecie, którzy nabyli już w sumie ponad pięć milionów egzemplarzy gier (według nieoficjalnych danych serwisu VGChartz.com). Idzie to w parze z uznaniem światowych krytyków, oceniających poszczególne odsłony na minimum 90%. Najlepsze noty zbierała część pierwsza – jej średnia nota to fenomenalne 97% (za Metacritic.com).

Wszystkie trzy odsłony gry zostaną nieznacznie odrestaurowane. Dotyczy to nie tylko oprawy graficznej (szlifom poddana zostanie nawet najnowsza odsłona, czyli Corruption), ale również systemu sterowania. Jak wiadomo, dwie pierwsze części kontrolowaliśmy przy pomocy GameCube’owego pada. Stąd też w przypadku Metroid Prime Trilogy dwie najstarsze przygody Samus Aran zostaną dostosowane do możliwości Wiimote’a i Nunchucka. Kontrolowanie bohaterki będzie zatem niezwykle intuicyjne i dokładne – jak bardzo podnosi to jakość rozgrywki, mogą przyznać przede wszystkim te osoby, które miały okazję przetestować Metroid Prime: Corruption. Gracze będą również mogli liczyć na inne usprawnienia – chodzi tu m.in. o system Osiągnięć i dodatków, odblokowywanych poprzez wykonywanie zadań ustalonych przez autorów.

Dewelopingiem Metroid Prime Trilogy zajmuje się Retro Studios, ekipa odpowiedzialna za przygotowanie oryginalnych odsłon Metroid Prime. Zestaw będzie można nabyć za równowartość 49,99 dolarów. W chwili obecnej nie mamy pewności, czy trylogia zostanie wydana również w Europie. Zważywszy jednak na fakt, że Samus ma wielu fanów także na Starym Kontynencie możemy założyć, iż Nintendo zdecyduje się na wprowadzenie Metroid Prime Trilogy także u nas. Szczegóły poznamy zapewne w najbliższym czasie. Być może stanie się to już w trakcie zbliżających się targów E3 (2-4 czerwca, Los Angeles).