Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2009, 10:53

autor: Maciej Śliwiński

Kolejne informacje na temat Mass Effect 2

W Internecie pojawiło się sporo ciekawych informacji dotyczących Mass Effect oraz, co ciekawsze Mass Effect 2. Wszystko za sprawą upublicznienia wiadomości, które miały się ukazać dopiero w lipcowym numerze Official Xbox Magazine.

W Internecie pojawiło się sporo ciekawych informacji dotyczących Mass Effect oraz, co ciekawsze, Mass Effect 2. Wszystko za sprawą upublicznienia wiadomości, które miały się ukazać dopiero w lipcowym numerze Official Xbox Magazine.

Kolejne informacje na temat Mass Effect 2 - ilustracja #1

Mimo że informacje należy na razie przyjmować w kategorii plotek, ich prawdopodobieństwo jest jednak dość duże. Lipcowy numer OXM pokaże się już po targach E3, a więc trudno sądzić, by pismo miało przygotowane do druku błędne czy niesprawdzone wiadomości na temat pierwszej i drugiej części tej świetnej gry.

Z informacji zaczerpniętych z tekstu OXM, a podanych przez kilka zachodnich serwisów, dowiadujemy się przede wszystkim, że zapowiedziane DLC do Mass Effect będzie ostatnim elementem łączącym fabułę pierwszej i drugiej części utrzymanego w futurystycznym klimacie RPG-a. „Kończymy dodatek, upewniając się przy okazji, że będzie naprawdę dobry. Dopiero wtedy oficjalnie go ogłosimy, nastąpi to prawdopodobnie niedługo. Będzie to ostatnia rzecz między ME1 a ME2.” – takich słów mieli użyć pracownicy BioWare w rozmowie z redakcją OXM.

Rzekomy wyciek przynosi również sporo informacji na temat planowanej na 2010 rok kontynuacji, czyli Mass Effect 2. Najważniejszą wiadomością, która wydaje się nieco zaprzeczać dotychczas ujawnionym zapowiedziom ME2, jest to, że przynajmniej przez część fabuły poprowadzimy znanego z pierwszej odsłony gry Sheparda. Dodatkowo dostępnych będzie kilka nowych ras oraz postaci (rasa Drell oraz zabójca Tkane), które będziemy mogli dołączyć do naszej drużyny.

Kolejne informacje na temat Mass Effect 2 - ilustracja #2

Z informacji OXM wynika, że poza głównym wątkiem gry, gdzie prowadzona przez nas postać będzie musiała wyjaśnić tajemnicę znikania całych ludzkich cywilizacji, zostanie również bardzo rozbudowany epizod z korporacją Cerberus. Podróżowanie po rozległym świecie gry ma podobno ułatwić nam zupełnie nowy pojazd, następca Mako, o wiele łatwiejszy w prowadzeniu. Wiąże się to zapewne z przygotowanym od nowa systemem kontroli nad pojazdami, który zapowiada tekst OXM. Od nowa zbudowano również cały system ekwipunku w grze. Sporo dodatkowych informacji znajdziecie pod tym adresem.

Na ile prawdziwie są ujawnione dziś w sieci rewelacje Official Xbox Magazine, przekonamy się prawdopodobnie już za parę dni. Przypomnijmy, że kilka dni temu BioWare udostępniło na oficjalnej stronie Mass Effect 2 kolejny film promujący grę, w którym zapowiedziano, że grywalna wersja demonstracyjna ME2 zostanie zaprezentowana dziennikarzom podczas targów E3. W pierwszych dniach czerwca możemy więc spodziewać się potwierdzenia tych wiadomości oraz wysypu nowych informacji dotyczących ME2.