Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2009, 09:59

autor: Jiker

Konferencja developerów i wydawców gier w Polsce

Ekspansja polskiego rynku elektronicznej rozrywki odbywa się nie tylko poprzez zwiększanie sprzedaży gier. Bardzo istotne jest także zainteresowanie ze strony mediów oraz tematyczne spotkania biznesowe i naukowe, dzięki którym możliwa staje się penetracja różnorodnych kierunków rozwoju. Już 30 maja odbędzie się "Konferencja developerów i wydawców gier w Polsce".

Ekspansja polskiego rynku elektronicznej rozrywki odbywa się nie tylko poprzez zwiększanie sprzedaży gier. Bardzo istotne są także: zainteresowanie ze strony mediów oraz tematyczne spotkania biznesowe i naukowe, dzięki którym możliwa staje się penetracja różnorodnych kierunków rozwoju. Z wielką przyjemnością informujemy więc, że już 30 maja w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego odbędzie się „Konferencja Wydawców i Developerów Gier Video”.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli Krakowskiego Parku Technologicznego i Klastra „Europejskie Centrum Gier”, organizatorów konferencji wynika, że jest ona przeznaczona przede wszystkim dla developerów, wydawców, inwestorów, instytucji finansowych i wszystkich uczestników rynku gier w Polsce. W jej trakcie odbędzie się szereg prelekcji. Wśród tematów poruszone zostaną m.in. następujące kwestie: konieczność utworzenia standardu badawczego w Polsce, sytuacja polskiego gamedevu i czynników go hamujących czy szeroko pojęta edukacja dla przyszłych twórców gier video.

Jak informują organizatorzy, poza konferencjami i uczestnictwem w panelach dyskusyjnych wszystkie firmy będą mogły odbywać ze sobą spotkania (na wzór targów Game Connection, organizowanych rokrocznie w San Francisco i Lyonie), dzięki którym będą w stanie nawiązać kontakty z nowymi partnerami biznesowymi. Konferencja będzie również miejscem, w którym przeprowadzone zostanie pierwsze w Polsce badanie jakościowe dotyczące polskiego rynku gier (wywiady IDI).

Uczestnictwo w imprezie jest całkowicie bezpłatne – wymaga jedynie rejestracji, która kończy się 27 maja (a więc w najbliższą środę) o godzinie 24:00. Zgłoszenia można składać za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego konferencji. Natomiast w tym miejscu znajdziecie plan konferencji.

gry