Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force (GBA)

Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force GBA

Gra oparta na gwiezdnej trylogii Lucasa, czyli „Nowej Nadziei”, „Imperium Kontratakuje” i „Powrocie Jedi”. Trzy rozdziały, zawierające w sumie 19 poziomów, to głównie dwuwymiarowe, platformówki levele z widokiem z boku.

Przygodowe | science fiction | platformówki | Star Wars | filmy | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force (GBA)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

21września2004

15października2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wielu miłośników „Gwiezdnych Wojen” za najlepsze z całej filmowej serii uważa epizody IV, V i VI, czyli tzw. starą trylogię. Dla nich „Star Wars: Apprentice of the Force” jest wyjątkowym prezentem, nawiązuje bowiem właśnie do pierwszych trzech obrazów Lucasa, czyli „Nowej Nadziei”, „Imperium Kontratakuje” i „Powrotu Jedi”.

W grze gracz wciela się w postać Luke’a Skywalkera, młodego adepta Jedi. Opętany myślą zostania najlepszym pilotem w galaktyce, postanawia porzucić gnuśne życie na tatooinskiej farmie swego wuja i zaciągnąć się do gwiezdnej Akademii. Jednak poznanie Obi-Wana Kenobiego przekreśla te plany. Stary rycerz Jedi odmienia życie młodzieńca, stając się jego mentorem i mistrzem. Gra w skondensowanej formie ukazuje wszystkie ważniejsze epizody z życia Luke’a: opuszczenie farmy wuja Owena, walka z ludźmi pustyni, spotkanie Obi-Wana, podróż do Mos Eisley i poznanie Hana Solo, uwolnienie uwięzionej księżniczki Lei, zniszczenie Gwiazdy Śmierci („Nowa Nadzieja”), przygoda z wampami na śnieżnej planecie Hoth, obrona bazy przed AT-AT i oddziałami szturmowców, nauka u Yody, wizyta w Mieście Chmur („Imperium Kontratakuje”), rozprawa z ogromnym Rancorem i siepaczami Jabby, szaleńczy pościg skuterem za zwiadowcami Imperium, bitwa o Endor, pojedynek z lordem Vaderem („Powrót Jedi”).

Trzy rozdziały, na które podzielony jest „Star Wars: Apprentice of the Force”, zawierają w sumie 19 poziomów. Większość z nich to scrollowane, platformówkowe levele z widokiem z boku, w których Luke przedziera się z jednego miejsca do drugiego, eliminując po drodze zastępy nieprzyjaciół. Odmianą tego typu misji jest ochrona i eskortowanie przyjaciół (Lei, R2D2) w określone miejsce. W innych levelach można usiąść za sterami pojazdów i rozkoszować się zamienianiem w chmury pyłu wrogich Tie-Fighterów (latając X-Wingiem) lub fundować twarde lądowanie na drzewach żołnierzom Imperium (dosiadając skuter zwiadowczy). W tym wypadku akcja przełącza się na widok z góry, najbardziej przejrzysty do tego typu dynamicznych pojedynków.

Graficznie gra prezentuje bardzo dobrze, postaci zaprojektowano przy pomocy techniki cel-shading i ożywiono wykorzystując wiele klatek animacji. Sam Luke ma bogate możliwości ruchowe: wślizgi, skoki, salta, padnięcia itd. W sukurs sprawności mobilnej idą niezwykle efektowne, pełne rozbłysków ataki specjalne i używanie mocy Jedi. Na uwagę zasługują również wysokiej jakości cut-scenki, pilnujące spójności fabuły. W kwestii oprawy dźwiękowej trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Odgłosy wystrzałów z miotaczy, świst mieczy świetlnych czy niepokojący oddech Vadera brzmią dokładnie tak, jak w filmach. W tle już tradycyjnie przygrywa muzyka legendarnego kompozytora Johna Williamsa.

Ukończenie „Star Wars: Apprentice of the Force” powoduje odblokowanie galerii fotek ze świata “Star Wars”, umożliwia również ponowne przejście dowolnego epizodu z gry. Miłośnicy zabawy wieloosobowej mogą (po zlinkowaniu konsolek) polatać i powalczyć X-Wingami w trybach head-to-head lub capture the flag. Na uwagę zasługuje fakt, że do multiplayera wystarcza tylko jeden kartdridż.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force

Klasyfikacja PEGI Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel