Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2010, 12:00

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Limbo, Earthworm Jim) 31/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych mapach do Defense Grid, starcie zamkniętej bety Tactical Intervention, końcu studia Monte Cristo, wznowieniu Earthworm Jim z kooperacją, a także obietnicy kolejnych dodatków DLC do Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych mapach do Defense Grid, starcie zamkniętej bety Tactical Intervention, końcu studia Monte Cristo, wznowieniu Earthworm Jim z kooperacją, a także obietnicy kolejnych dodatków DLC do Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

Defense Grid: The Awakening

W czerwcu studio deweloperskie Hidden Path Entertainment opublikuje w ramach Xbox Live Arcade oraz Steama cztery płatne zestawy map (po dwie lokacje w każdej paczce) do gry strategicznej typu tower defense Defense Grid: The Awakening. Publikacje będą następować co tydzień – począwszy od 2 czerwca, przez 9, 16, a skończywszy na 23 dniu tego miesiąca – w cenie 80 punktów MS lub 0,99 euro. Pełny plan wydawniczy związany z DLC znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej Defense Grid.

Tactical Intervention

Ruszyły zamknięte beta testy sieciowej strzelaniny FPP Tactical Intervention – nowej produkcji Minha Le, twórcy legendarnego Counter-Strike. W grze ścierają się ze sobą siły terrorystów oraz oddziałów antyterrorystycznych. Całość funkcjonuje w oparciu na mocno zmodyfikowanej wersji silnika Source.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Limbo, Earthworm Jim) 31/05/10 - ilustracja #1

Monte Cristo

Francuskie studio deweloperskie Monte Cristo zostało zamknięte. Producent strategii ekonomicznej Cities XL zakończył swoją działalność po piętnastu latach. To właśnie mierna popularność wymienionej wyżej pozycji była głównym powodem upadku dewelopera. Prace nad ogłoszoną kontynuacją najprawdopodobniej zostały ostatecznie wstrzymane.

Brunswick Pro Bowling

Gra Brunswick Pro Bowling w wersji na Xboksa 360 będzie robić użytek z Project Natal. Dzieło studia Crave Games zostało tym samym ogłoszone jedną z pierwszych produkcji oficjalnie wspierających nowy kontroler do Xboksa 360. Przypominamy, że gra trafi również na PlayStation 3 – w tym przypadku zbijanie kręgli będzie się odbywać z wykorzystaniem PlayStation Move. Brunswick Pro Bowling zostanie udostępnione jeszcze w tym roku.

Earthworm Jim HD

W najnowszym wznowieniu przygód dżdżownicy Jima – Eartworm Jim HD na Xboksa 360 (premiera w czerwcu), PlayStation 3 (lipiec) i Nintendo Wii - zawarty zostanie tryb kooperacji, w którym jednoczesnej rozgrywce będzie się mogło oddać nawet czterech graczy. Twórcy ze studia Gameloft obiecują, że na jego potrzeby opracowane zostaną specjalne, dodatkowe poziomy. Potwierdzili tę informacje w wywiadzie udzielonym serwisowi Eight Circuit.

Limbo

Nie mamy dobrych wieści dla osób, które czekają na premierę oryginalnej platformówki Limbo na PC i PlayStation 3. Debiut produkcji w takich właśnie wersjach w chwili obecnej nie jest planowany. Potwierdzili to przedstawiciele studia Playdead, odpowiedzialnego za deweloping gryzapowiedzianej dotąd wyłącznie na Xboksa 360 (Xbox Live Arcade). W rozmowie z serwisem Joystiq stwierdzili, że plotka, której początek dały nieoficjalne informacje organizacji ESRB, była pomyłką. Premiera edycji na X360 odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Limbo, Earthworm Jim) 31/05/10 - ilustracja #2

Red Dead Redemption

Outlaws to the End (premiera w przyszłym miesiącu) nie będzie jedynym dodatkiem DLC do przygodowej gry akcji Red Dead Redemption. Rockstar Games planuje bowiem produkcję kolejnych rozszerzeń. Do ich premiery dojdzie latem oraz jesienią bieżącego roku. Jedno z DLC być może będzie oferować m.in. wariację na temat trybu Free Roam. Czekamy na kolejne informacje.

Toy Story 3: The Video Game

Disney Interactive Studios ogłosiło, że do europejskiej premiery zręcznościówki Toy Story 3: The Video Game (PC, X360, PS3, Wii, PSP, DS), opartej na filmie animowanym o tym samym tytule, dojdzie 16 lipca. Interesujące jest to, że w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 produkcja oferuje rozgrywkę utrzymaną w sandboksowym stylu (tryb Toy Box), opowiadając w nieliniowy sposób kolejną historię Buzza, Woody’ego oraz reszty żyjących zabawek.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w Galeriach...

World of Battles

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Red Dead Redemption - multiplayer Gramy!

Koniec Przeglądu tygodnia?! video magazyn

Half-Life 2 - Free Yourself Mac

Red Dead Redemption - Short Film

Two Worlds II

gry