Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 marca 2015, 14:55

autor: Adrian Werner

Najlepsze mobilne aktualizacje minionego tygodnia (m.in. Space Marshals, Asphalt 8 i Subway Surfers)

Ruszamy z serią krótkich artykułów omawiających najciekawsze naszym zdaniem aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne.

W potoku wieści związanych z rynkiem mobilnym zazwyczaj koncentrujemy się głównie na świeżych premierach. Produkcje na smartfony i tablety często jednak żyją przez długie miesiące, a nawet lata po debiucie rynkowym dzięki regularnie wypuszczanym aktualizacjom z nową zawartością. Uznaliśmy więc, że warto byłoby raz w tygodniu przyjrzeć się najciekawszym łatkom udostępnianym w ramach usług App Store, Google Play oraz Windows Phone Store.

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne pozostaje jedną z najlepszych mobilnych gier wyścigowych, zwłaszcza dla osób, które w produkcjach tego typu szukają przede wszystkim efektownej akcji, a nie realizmu. Najnowsza aktualizacja wprowadza pięć dodatkowych samochodów ze stajni Ferrari – Enzo, 612 Scaglietti, 330 P4, F40 oraz F50. Ponadto znacząco rozszerzono opcje modyfikacji wyglądu aut pozwalając naklejać na nie różnorodne naklejki. Wszystkie nasze dzieła możemy także podziwiać w przerobionym garażu. Na razie patch dostępny jest na iOS i Androida, pozostałe wersje pojawią się na dniach.

 1. Asphalt 8 w App Store (darmo)
 2. Asphalt 8 w Google Play (darmo)
 3. Asphalt 8 w Windows Phone Store (darmo)
 4. Asphalt 8 w Window 8 Marketplace (darmo)

SimCity BuildIt

Studio odpowiedzialne za ostatnią pecetową odsłonę cyklu SimCity zostało niedawno zamknięte, ale mobilna odnoga marki w potaci SimCity BuildIt radzi sobie całkiem nieźle, więc wciąż może liczyć na stały dopływ nowej zawartości. Najświeższa paczka wprowadza nową strukturę w postaci lotniska, pozwalającą na dostarczanie przesyłek do innych krajów. Jesteśmy za to nagradzani tokenami, które możemy teraz wykorzystać do zbudowania dzielnic obiektami związanymi z Japonią, takimi jak zamek Hijemi czy kilka typów tokijskich budynków mieszkalnych. Strefy z tymi budowlami zapewniają wyższy poziom populacji niż standardowe, ale ich mieszkańcy są jednocześnie bardziej wymagający.

 1. SimCity BuildIt w App Store (darmo)
 2. SimCity BuildIt w Google Play (darmo)

Skyline Skaters

Sporą aktualizację otrzymała także gra Skyline Skaters. Jest to zręcznościówa wzorowana na produkcjach typu endless runner, tyle że zamiast biec nasze postacie pędzą w prawą stronę ekranu na deskorolkach i hulajnogach. Najnowsza łatka rozszerza listę odwiedzanych podczas zabawy lokacji o australijskie Sydney. Nowe miejscówki zostały ślicznie wykonane i zapełnione licznymi przeszkodami do ominięcia oraz przedmiotami do zebrania. Ponadto autorzy wprowadzili możliwość pokierowania dziewczyną przebraną za królika wielkanocnego posiadającą własną moc specjalną umożliwiającą jej wykonywanie bardzo wysokich skoków.

 1. Skyline Skaters w App Store (darmo)
 2. Skyline Skaters w Google Play (darmo)

Space Marshals

Potężną aktualizację otrzymała także jedna z najlepszych produkcji mobilnych tego roku, czyli taktyczna strzelanka Space Marshals. Jej kampania wydawana jest w formie epizodycznej i autorzy właśnie wypuścili łatkę dodającą za darmo rozdział numer dwa. Przynosi on osiem dodatkowych misji oraz spory wybór nowych przeciwników oraz przedmiotów. Ponadto poprawiono kilka błędów. Warto dodać, że gra zmierza na Androida, gdzie zadebiutuje od razu z obydwoma epizodami.

 1. Space Marshalsw App Store (22 PLN)

Subway Surfers

Ostatnią aktualizacją, na którą chcemy zwrócić Waszą uwagę jest ta, którą zaaplikowano Subway Surfers. To jeden z najpopularniejszych endless runnerów i duża w tym zasługa ciągłego rozwijania gry o nowe elementy. Kolejna łatka wprowadza nową lokację w postaci indyjskiego miasta Mumbai oraz rozszerza listę postaci o biegacza imieniem Jay. Patch jest częścią zorganizowanego przez autorów eventu World Tour, w ramach które otrzymaliśmy wcześniej możliwość zabawy m.in. w Hawajach czy na ulicach Seulu.

 1. Subway Surfers w App Store (darmo)
 2. Subway Surfers w Google Play (darmo)
 3. Subway Surfers w Windows Phone Store (darmo)