Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCANDiOSWP
Okładka Asphalt 8: Airborne (PC)
OkładkaAsphalt 8: Airborne (PC)

Asphalt 8: Airborne

Kontynuacja kultowej serii firmy Gameloft, która zdobyła popularność na telefonach i urządzeniach przenośnych. W nowej części gry otrzymujemy znacznie poprawioną grafikę i dźwięk, nowy model zniszczeń i licencjonowaną ścieżkę dźwiękową.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asphalt 8: Airborne Premiera

22sie2013

iOS AND

13lis2013

WP PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Kontynuacja wyścigowej serii Asphalt, spopularyzowanej na telefonach i urządzeniach przenośnych przez firmę Gameloft. W porównaniu z poprzednią odsłoną gry, znacznie poprawiono grafikę i oprawę dźwiękową. Wprowadzono też większą różnorodność dostępnych trybów rozgrywki. Istotą gry – zgodnie z jej znaczącym podtytułem – są iście kaskaderskie, powietrzne ewolucje, wykonywane na nowych, specjalnie zaprojektowanych trasach.

Asphalt 8: Airborne pozwala poprowadzić jeden z 47 licencjonowanych samochodów, z których 80% stanowią maszyny zupełnie nowe w serii. Gra oferuje nam 5 odrębnych segmentów oraz tak ekskluzywne i egzotyczne modele, jak Lamborghini Veneno, Bugatti Veyron, Ferrari FXX czy Pagani Zonda R. Dostęp do nich uzyskujemy sukcesywnie, w miarę postępów w trybie kariery. Samochody możemy malować i upgrade’ować przy pomocy dostępnych w sklepie części, poprawiających przyspieszenie, szybkość, przyczepność lub wydajność nitro. Wyścigowe zmagania toczyć będziemy w 9 zróżnicowanych lokacjach, takich jak Wenecja, Gujana Francuska, Islandia czy pustynie Nevady. Każda z tras dostępna jest w wersji standardowej i odwróconej oraz wypełniona dziesiątkami rozmaitych skrótów oraz skoczni, pozwalających na wykonywanie iście kaskaderskich ewolucji.

Zmagania w grze toczyć możemy w jednym z kilku dostępnych trybów gry, gdzie oprócz samego zwycięstwa w wyścigu punktowane są także skoki, drifty czy ilość wyeliminowanych rywali. Podstawowy tryb kariery zawiera łącznie 180 wyścigów, podzielonych na 8 odrębnych sezonów. Do znanych z poprzednich części wariantów rywalizacji, takich jak klasyczny wyścig, eliminacja czy pojedynek dodano 2 nowe: Infected oraz Drift Gate. Podobnie jak poprzedniczka, Asphalt 8 pozwala na zabawę w lokalnym lub sieciowym trybie multiplayer, gdzie otrzymujemy zupełnie nowy wariant rozgrywki o nazwie World Series. Naszą sieciową aktywność śledzić możemy m.in. na Facebooku. W grze umieszczono też system mikropłatności, dzięki któremu bardziej niecierpliwi gracze mogą zakupić wcześniejszy dostęp do kolejnych sezonów i nowych samochodów.

Oprawa graficzna Asphalt 8: Airborne wykorzystuje do maksimum możliwości współczesnych urządzeń mobilnych, choć na komputerach klasy PC jest nadal mocno arcade’owa – mimo znaczącej poprawy w porównaniu ze swą poprzedniczką. Niezmienny pozostał również typowo zręcznościowy model jazdy. W grze usłyszymy nagrane od nowa, realistyczne dźwięki silników i otoczenia, zobaczymy też nowy model zniszczeń wizualnych. W zależności od posiadanego sprzętu, do sterowania wykorzystać możemy zarówno ekran dotykowy, jak i klawiaturę lub kontroler Xboxa 360. W ścieżce dźwiękowej gry wykorzystano po raz pierwszy licencjonowaną muzykę takich wykonawców, jak AWOLNATION, Kasabian, The Crystal Method, Deadmau5 czy Queens of the Stone Age.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 242 głosów czytelników.

Asphalt 8: Airborne cena w dniu premiery: 6,99 PLN

Wymagania wiekowe Asphalt 8: Airborne: Odpowiednia dla każdego wieku.

Asphalt 8: Airborne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 2 GB RAM
  • Karta grafiki zgodna z DirectX 11
  • Windows 8
PC
iOS
AND
WP