Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDPCiOSWP
Okładka Asphalt 8: Airborne (AND)

Asphalt 8: Airborne

Kontynuacja kultowej serii firmy Gameloft, która zdobyła popularność na telefonach i urządzeniach przenośnych. W nowej części gry otrzymujemy znacznie poprawioną grafikę i dźwięk, nowy model zniszczeń i licencjonowaną ścieżkę dźwiękową.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer

Okładka Asphalt 8: Airborne (AND)

producent: Gameloft

wydawca: Gameloft

data premiery gry:

22sie2013

iOS AND

13lis2013

WP PC

Kontynuacja wyścigowej serii Asphalt, spopularyzowanej na telefonach i urządzeniach przenośnych przez firmę Gameloft. W porównaniu z poprzednią odsłoną gry, znacznie poprawiono grafikę i oprawę dźwiękową. Wprowadzono też większą różnorodność dostępnych trybów rozgrywki. Istotą gry – zgodnie z jej znaczącym podtytułem – są iście kaskaderskie, powietrzne ewolucje, wykonywane na nowych, specjalnie zaprojektowanych trasach.

Asphalt 8: Airborne pozwala poprowadzić jeden z 47 licencjonowanych samochodów, z których 80% stanowią maszyny zupełnie nowe w serii. Gra oferuje nam 5 odrębnych segmentów oraz tak ekskluzywne i egzotyczne modele, jak Lamborghini Veneno, Bugatti Veyron, Ferrari FXX czy Pagani Zonda R. Dostęp do nich uzyskujemy sukcesywnie, w miarę postępów w trybie kariery. Samochody możemy malować i upgrade’ować przy pomocy dostępnych w sklepie części, poprawiających przyspieszenie, szybkość, przyczepność lub wydajność nitro. Wyścigowe zmagania toczyć będziemy w 9 zróżnicowanych lokacjach, takich jak Wenecja, Gujana Francuska, Islandia czy pustynie Nevady. Każda z tras dostępna jest w wersji standardowej i odwróconej oraz wypełniona dziesiątkami rozmaitych skrótów oraz skoczni, pozwalających na wykonywanie iście kaskaderskich ewolucji.

Zmagania w grze toczyć możemy w jednym z kilku dostępnych trybów gry, gdzie oprócz samego zwycięstwa w wyścigu punktowane są także skoki, drifty czy ilość wyeliminowanych rywali. Podstawowy tryb kariery zawiera łącznie 180 wyścigów, podzielonych na 8 odrębnych sezonów. Do znanych z poprzednich części wariantów rywalizacji, takich jak klasyczny wyścig, eliminacja czy pojedynek dodano 2 nowe: Infected oraz Drift Gate. Podobnie jak poprzedniczka, Asphalt 8 pozwala na zabawę w lokalnym lub sieciowym trybie multiplayer, gdzie otrzymujemy zupełnie nowy wariant rozgrywki o nazwie World Series. Naszą sieciową aktywność śledzić możemy m.in. na Facebooku. W grze umieszczono też system mikropłatności, dzięki któremu bardziej niecierpliwi gracze mogą zakupić wcześniejszy dostęp do kolejnych sezonów i nowych samochodów.

Oprawa graficzna Asphalt 8: Airborne wykorzystuje do maksimum możliwości współczesnych urządzeń mobilnych, choć na komputerach klasy PC jest nadal mocno arcade’owa – mimo znaczącej poprawy w porównaniu ze swą poprzedniczką. Niezmienny pozostał również typowo zręcznościowy model jazdy. W grze usłyszymy nagrane od nowa, realistyczne dźwięki silników i otoczenia, zobaczymy też nowy model zniszczeń wizualnych. W zależności od posiadanego sprzętu, do sterowania wykorzystać możemy zarówno ekran dotykowy, jak i klawiaturę lub kontroler Xboxa 360. W ścieżce dźwiękowej gry wykorzystano po raz pierwszy licencjonowaną muzykę takich wykonawców, jak AWOLNATION, Kasabian, The Crystal Method, Deadmau5 czy Queens of the Stone Age.

Minirecenzja Asphalt 8: Airborne – długa, śliczna i emocjonująca gra wyścigowa

PLUSY:
  1. Zapewnia wiele godzin rozrywki;
  2. System akrobacji powietrznych dodaje rozgrywce głębi;
  3. Przepiękna oprawa graficzna – jedna z najładniejszych gier wyścigowych.
MINUSY:
  1. Fizyka czasami potrafi sprawić niemiłą niespodziankę;
  2. Z czasem mikropłatności zaczynają nieco dokuczać.

Seria Asphalt to jedna z najbardziej znanych marek, jeżeli chodzi o gatunek mobilnych gier wyścigowych. Czasami firma Gameloft robiła lepsze, czasami gorsze odsłony, ale w przypadku Asphalt 8: Airborne wspięła się na szczyt swoich możliwości, dostarczając fanatykom szybkich samochodów mnóstwo godzin zabawy z najwyższej półki.

Największą nowinką wprowadzoną wraz z tą odsłoną są powietrzne ewolucje, które nie są tylko widowiskowym bajerem, ale mogą zaważyć o wygranej. Zapewniają one bowiem pokaźne uzupełnienie nitro, ale jeżeli źle wjedziemy na rampę, możemy stracić cenne sekundy. Poza tym czasami lepiej jest się jednak trzymać asfaltu, po którym szybko się pędzi, niż próbować na siłę zaliczać każdą skocznię. Oznacza to, że z pozoru nieistotne, ale tak naprawdę ważne decyzje podejmowane są w locie podczas każdego wyścigu, nadając mechanice rozgrywki większej głębi.

Sterowanie nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale też nikt nie oczekiwał od deweloperów wymyślania koła na nowo. Podczas zabawy przechylamy więc urządzenie na boki, skręcając tym samym pojazdem. Dodatkowo przytrzymując palec z lewej strony hamujemy, a stukając z prawej włączamy nitro. Pod tą prostotą kryje się jednak nieco głębi, co zmusza nas do uważnej jazdy, stosowania dopalacza w odpowiednich momentach i umiejętnego używania hamulców.

Pewną niedoróbką Asphalt 8: Airborne jest fizyka. Zazwyczaj sprawuje się ona wyśmienicie, ale zdarzają się sytuacje, w których samochód zachowuje się całkowicie nieprzewidywanie i nienormalnie, nawet jak na realia gry, której jest bardzo daleko do miana symulacji. Ponadto, jak to często bywa w grach free-to-play, w późniejszym czasie zaczynają dokuczać mikropłatności. Mimo wszystko to stosunkowo niewielkie wady, wynagradzane przez świetny gameplay, długi czas rozgrywki (oprócz potężnego singla mamy także multiplayer i różne wydarzenia) oraz świetną, trójwymiarową oprawę graficzną.

Skoro dotarliście do tego miejsca, to z pewnością wiecie już, że Asphalt 8: Airborne to gra godna polecenia. Ekipa Gameloft spisała się na medal, gdyż tak dobre i dopracowane produkcje to rzadkość. Brać w ciemno!

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Asphalt 8: Airborne

12+

Wymagania sprzętowe Asphalt 8: Airborne

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: 2 GB RAM, Karta grafiki zgodna z DirectX 11, Windows 8

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, Asphalt 8 i Leap Day)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, Asphalt 8 i Leap Day)

wiadomość31 stycznia 2017

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Asphalt 8: Airborne, King Rabbit, Leap Day, Super Phantom Cat oraz World of Tanks Blitz.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Asphalt 8, Pako i PewDiePie: Legend of the Brofist)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Asphalt 8, Pako i PewDiePie: Legend of the Brofist)

wiadomość23 grudnia 2015

Witajcie w nowej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Asphalt 8: Airborne, Junk Jack X, Pako: Car Chase Simulator, PewDiePie: Legend of the Brofist i Shadowmatic.

Asphalt 8: Airborne, czyli czysta frajda ze ścigania (najlepsze mobilne ścigałki #2)
Asphalt 8: Airborne, czyli czysta frajda ze ścigania (najlepsze mobilne ścigałki #2)

wiadomość5 listopada 2015

Przed Wami drugie wydanie naszego przeglądu poświęconego najlepszym mobilnym grom wyścigowym. Omawiamy w nim zręcznościowe Asphalt 8: Airborne od firmy Gameloft.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, King of Thieves i Star Wars: Commander)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, King of Thieves i Star Wars: Commander)

wiadomość22 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Heroes of Order & Chaos, Asphalt 8: Airborne, King of Thieves, Star Wars: Commander oraz World of Tanks Blitz.

Asphalt 8: Airborne otrzymało aktualizację z dodatkowymi samochodami i nowym trybem wyzwań
Asphalt 8: Airborne otrzymało aktualizację z dodatkowymi samochodami i nowym trybem wyzwań

wiadomość15 lipca 2015

Studio Gameloft wypuściło kolejny patch do gry wyścigowej Asphalt 8: Airborne. Dodaje on osiem nowych samochodów oraz niedostępny wcześniej tryb z 1500 wyzwaniami.

PC
iOS
AND
WP