Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 marca 2015, 14:47

autor: Góral

Asphalt 8: Airborne wjeżdża do mobilnej perełki wraz z nową aktualizacją

Z okazji premiery najnowszej aktualizacji gry wyścigowej Asphalt 8: Airborne, postanowiliśmy Wam przypomnieć o tej znakomitej produkcji w dzisiejszej mobilnej perełce.

W dzisiejszej mobilnej perełce ponownie bierzemy pod lupę starszą produkcję. Mowa o znakomitej grze Asphalt 8: Airborne z 2013 roku, która w ostatnich dniach otrzymała nową aktualizację, w której dodano m.in. etykiety na pojazdy, pozwalające jeszcze bardziej dostosować samochody pod własne widzimisię. Oprócz tego tytuł doczekał się zmienionego garażu, w którym możemy od teraz przechowywać także kilka świetnych maszyn firmy Ferrari – Enzo, 612 Scaglietti, 330 P4, F40 oraz F50. Nadarza się więc niezła okazja, by przypomnieć Wam o tym projekcie, który po dziś dzień jest uznawany za jedną z najlepszych gier wyścigowych dostępnych na urządzeniach mobilnych.

Miłośnicy ścigania się na ekranach tabletów i smartfonów z pewnością mieli / mają na swoim urządzeniu zainstalowany hit firmy Gameloft. Jeżeli jednak jakimś cudem przez ostatnie dwa lata żyliście w błogiej, nieświadomości, to postaram się w skrócie przedstawić Wam dlaczego Asphalt 8: Airborne jest tak dobrą produkcją.

Przede wszystkim tytuł może się pochwalić znakomitą oprawą graficzną, trzymającą wysoki poziom nawet dziś. Dodatkowo uzupełniana ona jest przez niezłą, licencjonowaną ścieżkę dźwiękową, w której można usłyszeć muzyków z zespołu Queens of the Stone Age czy też Deadmau5.

Oprawa audiowizualna nie miałaby jednak znaczenia, gdyby nie dopracowano mechanizmów rozgrywki. Zabawa jest czysto zręcznościowa. Gracze, zasiadając za kierownicami różnorodnych samochodów od najsłynniejszych producentów, biorą udział w szalonych wyścigach na zakręconych trasach, znajdujących się w kilku odmiennych lokacjach. Oprócz samego ścigania się po asfaltowych drogach, nierzadko natrafiamy na skocznie, dzięki którym wybijamy się w powietrze i wykonujemy sztuczki kaskaderskie.

Oprócz rozbudowanego trybu dla jednego gracza, w którym uczestniczymy w kilku rodzajach konkurencji, zatroszczono się także o multiplayer (zwykły i asynchroniczny). Krótko pisząc, tytuł oferuje naprawdę sporą ilość atrakcji, wiec jeżeli jeszcze nie mieliście okazji przetestować Asphalt 8: Airborne, to czym prędzej nadrabiajcie zaległości.