Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 maja 2015, 12:44

Xenowerk – teaser z nowej strzelanki autorów Space Marshals

Znane z przebojowego Space Marshals studio Pixelbite wypuściło pierwszy teaser pokazujący w akcji następny projekt zespołu, czyli mobilną strzelankę Xenowerk.

Szwedzkie studio Pixelbite kilka miesięcy temu wypuściło wyśmienite Space Marshals, ale to nie wszystko co ci twórcy mają w planach na ten rok. Zespół właśnie opublikował pierwszy filmik ze swojego kolejnego projektu. Jest nim strzelanka zatytułowana Xenowerk.

Na razie informacje na temat gry są dosyć skromne. Wiemy, że akcja toczyć się będzie na terenie arktycznej stacji badawczej. Odizolowanie ośrodka od reszty świata sprawiło, że stał się on idealnym miejscem na wybudowanie laboratorium genetycznego. Prowadzono w nim przez lata tajne eksperymenty, które oczywiście zakończyły się tragicznie. Wyhodowane przez naukowców istoty wydostały się z niewoli i rozszarpały na strzępy całą załogę. My wcielimy się w członka oddziału, który zostaje wysłany na miejsce z misją zneutralizowania tej sytuacji, co oznacza oczywiście wybicie wszystkich monstrów grasujących na terenie bazy.

Akcję obserwować będziemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Xenowerk zapowiadany jest jako klasyczna strzelanką, więc zabawa polegać będzie głównie na walce z hordami potworów. Podczas starć skorzystamy z szerokiego arsenału różnorodnego uzbrojenia, który, podobnie jak pancerze, będziemy mogli w dużym stopniu modyfikować i ulepszać.

Gra zaoferuje sterowanie wykorzystujące wirtualnego pada. Zostanie ono opracowane tak, abyśmy byli w stanie celować swobodnie, niezależnie od kierunku ruchu postaci. Dodatkową atrakcją ma być tryb multiplayer, pozwalający na rywalizowaniu z przyjaciółmi.

Xenowerk powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych korzystających z systemów iOS i Android. Przy okazji publikacji pierwszego filmiku autorzy zapowiedzieli, że gra trafi do sprzedaży latem tego roku.