Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2015, 13:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wiedźmin 3: Dziki Gon - sprawdź narzędzie do konfigurowania opcji graficznych

W Internecie pojawił się program, program, ułatwiający zmianę niektórych opcji graficznych gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki udostępnionym narzędziom można poprawić jakość produkcji bez ręcznego modyfikowania plików ini.

Program MelekTausa pozwala upiększyć PC-tową wersję gry Wiedźmina 3: Dziki Gon. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - sprawdź narzędzie do konfigurowania opcji graficznych - wiadomość - 2015-05-25
Program MelekTausa pozwala upiększyć PC-tową wersję gry Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Premierę Wiedźmina 3: Dziki Gon, jednej z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku, mamy już za sobą. Produkcja ukazała się 19 maja na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych. Pomimo iż tytuł okazał się prawdziwą perełką wśród gier RPG akcji, nie obyło się bez pewnych kontrowersji, związanych głównie z oprawą graficzną. Już przed premierą w sieci krążyły grafiki porównujące tytuł z pierwszych pokazów i jego finalną wersję. Ostatnio studio CD Projekt RED zabrało głos w tej sprawie, wyjaśniając wszystkie wątpliwości, ale nie znaczy to, że kwestie graficzne trzeciego Wiedźmina odchodzą w zapomnienie. Gracze doszukali się bowiem sposobów na ulepszenie grafiki w PC-towej wersji, jednak wymaga to grzebania w plikach ini, co niektóre osoby może zniechęcić do podejmowania prób. Na szczęście z pomocą przyszedł moder MelekTaus.

Stworzył on specjalny program, który wystarczy pobrać, wypakować i wkleić do katalogu, w którym jest zainstalowana gra, a następnie uruchomić (wymagana Java 7). To w sumie wszystko, gdyż po wykonaniu tych czynności otrzymacie dostęp do szeregu konfigurowalnych opcji, w tym narzędzi SweetFX, które w łatwy sposób pomogą ustawić niektóre opcje graficzne.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - sprawdź narzędzie do konfigurowania opcji graficznych - ilustracja #2Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra z gatunku RPG akcji, stworzona przez polskie studio CD Projekt RED. Podczas zabawy wcielamy się w słynnego Geralta, który tym razem musi zmierzyć się m.in. z tytułowym Dzikim Gonem. Tytuł zebrał znakomite opinie w mediach i już przed premierą osiągnął spory sukces – złożono 1,5 mln pre-orderow.