Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 maja 2015, 14:07

autor: Góral

Hoplite - tym razem w mobilnej perełce szukamy złotego runa

W najnowszej mobilnej perełce prezentujemy Hoplite - turową strategię z 2013 roku, która niedawno otrzymała aktualizację z Challenge Mode.

Pod koniec 2013 roku jednoosobowe studio Magma Fortress wypuściło na urządzeniach mobilnych ciekawa grę strategiczną Hoplite. Ciepło przyjęty tytuł został niedawno zaktualizowany, dzięki czemu otrzymaliśmy doskonały pretekst, by przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Założenia zabawy są banalne. Wcielamy się w spartiatę, który wyrusza do podziemi w poszukiwaniu złotego runa. Naszym celem na każdym poziomie jest wybicie wszystkich wrogów i to właściwie tyle. Nie oznacza to jednak, że tytuł jest nudny i nieciekawy, gdyż gameplay został wykonany niemal wzorowo, charakteryzując się prostymi zasadami i głębią systemu.

Na każdym z losowo generowanych poziomów, poruszamy się po niewielkich polach. Gdy przeskakujemy na kolejne z nich, przeciwnicy również zmierzają w naszym kierunku lub atakują, jeżeli są blisko. W większości przypadków mają oni przewagę liczebną, więc by przetrwać musimy wykazać się sprytem oraz wykorzystywać zdolności herosa.

Oprócz zwykłego ataku z bliskiej odległości, hoplita potrafi także ogłuszyć przeciwników tarczą oraz rzucić włócznią. Niestety druga opcja, pomimo że pozwala w bezpieczny sposób zabić wroga z odległości, pozbawia nas także na kilka kolejek narzędzia walki – dopóki nie podejdziemy do ciała i nie podniesiemy broni, możemy się jedynie bronić lub uciekać. Wszystko to uzupełniają świątynie, w których uzupełniamy zdrowie i zgarniamy power-upy.

Rozgrywka jest wciągająca i emocjonująca, a do tego tytuł udostępniany jest za darmo (tylko na Androidzie, użytkownicy iOS muszą wydać niecałe 3 euro, czyli około 12 zł), więc jeżeli jeszcze nie graliście, to warto nadrobić zaległości. Zwłaszcza, że nowa aktualizacja wprowadziła Challenge Mode, który stawia nas przed rozmaitymi wyzwania i przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych graczy.