Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka You Must Build a Boat (PC)

You Must Build a Boat

Mobilna gra logiczna typu match-3 z elementami RPG, będąca następcą udanego 10000000. Głównym celem w You Must Build a Boat jest, jak wskazuje tytuł, zbudowanie łodzi, która stanie się domem dla głównego bohatera, jego towarzyszy oraz złapanych przez niego potworów.

Logiczne | elementy RPG | 2D | połącz trzy elementy

Okładka You Must Build a Boat (PC)

data premiery gry:

4cze2015

iOS AND PC

You Must Build a Boat jest grą logiczną typu match-3 z elementami RPG, przeznaczoną na komputery osobiste. Produkcja jest dziełem niezależnego studia EightyEight Games. Mamy tu do czynienia z następcą udanego 10000000, wydanego trzy lata wcześniej na tych samych platformach sprzętowych. Początkowo You Must Build a Boat było planowane jako aktualizacja do wspomnianego tytułu, ale rozrosło się do tego stopnia, że autorzy postanowili przemianować je na samodzielną grę.

You Must Build a Boat nie odbiega za bardzo od tego, co znamy z 10000000. W trakcie kampanii bohater przemierza lochy i krainy w poszukiwaniu skarbów, a przeszkadzają mu w tym rozmaici przeciwnicy. Ciosy wyprowadzamy, łącząc ze sobą odpowiednie ikony – w podobny sposób korzystamy z tarczy, aktywujemy ataki magiczne, omijamy pułapki i otwieramy skrzynie z kosztownościami.

Decyzja o przerobieniu aktualizacji do 10000000 w samodzielną grę nie wzięła się jednak znikąd. Tym razem celem rozgrywki jest – jak zresztą wskazuje sam tytuł – wybudowanie łodzi, która stanie się domem nie tylko dla bohatera, ale też złapanych przez niego potworów i najemnych herosów, pomagających mu w walce. Rozgrywkę rozpoczynamy w ledwie unoszącej się na falach, starej łajbie. Z czasem zdobędziemy fundusze, które pozwolą przeobrazić statek w pełen wygód okręt, czyniący poszukiwania skarbów i artefaktów wyjątkowo przyjemnym zajęciem.

W zakresie szaty graficznej nie wprowadzono większych zmian w stosunku do utrzymanego w dwuwymiarowej stylistyce retro 10000000.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do You Must Build a Boat

Wymagania wiekowe You Must Build a Boat

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe You Must Build a Boat

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 205/Radeon HD 3400 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP(SP3)
Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 205/Radeon HD 3400 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (hybrydy match-3 i RPG w stylu Puzzle Questa)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (hybrydy match-3 i RPG w stylu Puzzle Questa)

wiadomość25 maja 2016

Dzisiejszy odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy poświęcić hybrydom gatunków match-3 i RPG. You Must Build a Boat, Hero Emblems i Dungeon Raid to świetne produkcje na dłuuugie godziny.

Najlepsze mobilne gry czerwca (m.in. Hitman: Sniper, Dragon Quest VI i Fallout Shelter)
Najlepsze mobilne gry czerwca (m.in. Hitman: Sniper, Dragon Quest VI i Fallout Shelter)

wiadomość30 czerwca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne szóstego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Hitman: Sniper, Dragon Quest VI, Fallout Shelter, Xenowerk, You Must Built A Boat, Geometry Wars 3, Edge of Oblivion 2 czy Final Fantasy Tactics.

You Must Build a Boat - premiera gry logicznej, następcy 10000000
You Must Build a Boat - premiera gry logicznej, następcy 10000000

wiadomość5 czerwca 2015

Na urządzeniach mobilnych i pecetach ukazała się gra logiczna You Must Build a Boat, będąca następcą udanego 10000000.

You Must Build a Boat - następca udanej gry logicznej 10000000 zadebiutuje 4 czerwca
You Must Build a Boat - następca udanej gry logicznej 10000000 zadebiutuje 4 czerwca

wiadomość22 maja 2015

Studio EightyEight Games, znane z udanej gry logicznej typu match-3 10000000, poinformowało, że następca zatytułowany You Must Build a Boat zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS już 4 czerwca. Produkcja trafi też na komputery osobiste.

iOS
AND
PC