Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 maja 2015, 11:14

autor: Jiker

You Must Build a Boat - następca udanej gry logicznej 10000000 zadebiutuje 4 czerwca

Studio EightyEight Games, znane z udanej gry logicznej typu match-3 10000000, poinformowało, że następca zatytułowany You Must Build a Boat zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS już 4 czerwca. Produkcja trafi też na komputery osobiste.

4 czerwca na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS, a także na komputerach PC (Windows/Linux) i Mac zagości gra logiczna typu match-3 z elementami RPG zatytułowana You Must Build a Boat. Najnowsza produkcja niezależnego studia EightyEight Games będzie następcą udanego 10000000, wydanego przed trzema laty na tych samych platformach sprzętowych.

Co ciekawe, w początkowej fazie projektowania You Must Build a Boat funkcjonowało jako aktualizacja do wspomnianego 10000000. Gdy Luca Redwood, szef EightyEight Games, przeanalizował całą sytuację, zdecydował się – wszystko wskazuje na to, że słusznie – na udostępnienie projektu pod postacią samodzielnej gry. Tytuł zostanie wydany w modelu premium i będzie kosztować 10-15 złotych.

You Must Build a Boat nie będzie za bardzo odbiegać od tego, co znamy z 10000000. Otrzymamy zatem grę logiczną typu match-3 z elementami RPG. W trakcie kampanii bohater przemierzać będzie lochy i krainy w poszukiwaniu skarbów, a przeszkadzać mu będą rozmaici przeciwnicy. Ciosy wyprowadzimy łącząc ze sobą odpowiednie ikony – w podobny sposób skorzystamy z tarczy, aktywujemy ataki magiczne, ominiemy pułapki i otworzymy skrzynie z kosztownościami.

Decyzja o przerobieniu aktualizacji do 10000000 w samodzielną grę nie wzięła się jednak znikąd. Tym razem celem rozgrywki będzie – jak zresztą wskazuje sam tytuł – wybudowanie łodzi, która stanie się domem nie tylko dla bohatera, ale też złapanych przez niego potworów i najemnych herosów, pomagających mu w walce. Rozgrywkę rozpoczniemy w ledwie unoszącej się na falach, starej łajbie. Z czasem zdobędziemy fundusze, które pozwolą przeobrazić statek w pełen wygód okręt, czyniący poszukiwania skarbów i artefaktów wyjątkowo przyjemnym zajęciem.

Do wiadomości dołączyliśmy pierwszy zwiastun You Must Build a Boat, pokazujący, że w zakresie szaty graficznej nie powinniśmy oczekiwać większych zmian w stosunku do utrzymanego w dwuwymiarowej stylistyce retro 10000000.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

You Must Build a Boat

You Must Build a Boat