Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 czerwca 2015, 11:43

autor: Adrian Werner

You Must Build a Boat - premiera gry logicznej, następcy 10000000

Na urządzeniach mobilnych i pecetach ukazała się gra logiczna You Must Build a Boat, będąca następcą udanego 10000000.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studio EightyEighty Games wypuściło mobilną grę logiczną You Must Built A Boat, będącą następcą udanego 10000000.

Produkcja dostępna jest na urządzenia systemami iOS i Android oraz pecety. Wydania mobilne kosztują ok. 13 złotych i pozbawione są mikropłatności.

You Must Build a Boat łączy mechanizmy gry logicznej typu match-3 z elementami RPG. Podczas zabawy naszym zadaniem jest najpierw tytułowe wybudowanie łodzi i zwerbowanie załogi, a następnie podróżowanie po świecie w poszukiwaniu skarbów i przygód. Początkowo będziemy dysponowali jedynie skromną łajbą, ale z czasem przeobrazimy ją w prawdziwy luksusowy okręt. Konieczne jest także toczenie bitew z potworami oraz eksplorowanie lochów, których struktura generowana jest losowo.

Większość z tych rzeczy wykonujemy w sposób znany z gier match-3. Ma to miejsce na zawierających 48 pól planszach, po których porozrzucane są różne przedmioty. Naszym zadaniem jest oczywiście tworzenie ciągów przynajmniej trzech obiektów tego samego rodzaju. W ten sposób wyprowadzamy ciosy, aktywujemy techniki defensywne, rzucamy zaklęcia i otwieramy skrzynie.

Wszystko to ukazane jest w sympatycznej dwuwymiarowej oprawie graficznej, utrzymanej w stylu retro. Pierwsze recenzje You Must Built A Boat są bardzo pozytywne i według nich gra jest tak dobra i obszerna, że w porównaniu z nią 10000000 sprawia wrażenie dema.