Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDSANDiOS
Okładka Dragon Quest VI: Realms of Reverie (NDS)

Dragon Quest VI: Realms of Reverie

Remake szóstej części serii Dragon Quest, wydanej pierwotnie pod koniec 1995 roku w Japonii na konsolę SNES. To również ostatnia odsłona trylogii Zenithia, w skład której wchodzą wszystkie odsłony tego RPG-a od części czwartej do szóstej.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Dragon Quest VI: Realms of Reverie jest odświeżoną wersją wydanego w 1995 roku na SNES pierwowzoru. Za remake odpowiedzialne jest studio ArtePiazza, które przygotowało również poprzednie odsłony cyklu, dostępne na konsolę Nintendo DS oraz urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android na pokładzie.

W grze główne skrzypce odgrywa szóstka bohaterów, którzy mają za zadanie pokonać Deathtamoora, głównego przeciwnika siejącego postrach na świecie, który został podzielony na Real World oraz Dream World, a każdy z nich choć podobny w konstrukcji, wygląda jednak inaczej za sprawą odmienionego otoczenia.

Rozgrywka w dużej mierze opiera się na tych dwóch światach – nasza drużyna może przemieszczać się między nimi, korzystając ze specjalnych portali. Okazuje się to pomocne w momencie, gdy trzeba znaleźć jakiś przedmiot, który nie jest dostępny w jednym świecie – należy wtedy przenieść się do drugiego i w ten sposób popchnąć akcję do przodu. Po raz kolejny powraca znany system losowych walk, a każdą z postaci można szkolić według wybranej klasy, którą w czasie rozgrywki można jeszcze zmieniać.

Reedycja Dragon Questa VI jest utrzymana w tym samym klimacie co odświeżone wersje poprzednich części. Mamy więc rzut izometryczny i ładną, trójwymiarową oprawę graficzną utrzymaną w rysunkowym stylu. Odpowiedni użytek po raz kolejny zrobiono też ze specyficznych możliwości urządzeń przenośnych, dopasowując model sterowania do ekranów dotykowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dragon Quest VI: Realms of Reverie

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest VI: Realms of Reverie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
Najlepsze mobilne gry czerwca (m.in. Hitman: Sniper, Dragon Quest VI i Fallout Shelter)
Najlepsze mobilne gry czerwca (m.in. Hitman: Sniper, Dragon Quest VI i Fallout Shelter)

wiadomość30 czerwca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne szóstego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Hitman: Sniper, Dragon Quest VI, Fallout Shelter, Xenowerk, You Must Built A Boat, Geometry Wars 3, Edge of Oblivion 2 czy Final Fantasy Tactics.

Dragon Quest VI: Realms of Reverie - jRPG-owy klasyk w mobilnej perełce
Dragon Quest VI: Realms of Reverie - jRPG-owy klasyk w mobilnej perełce

wiadomość29 czerwca 2015

Dragon Quest VI: Realms of Reverie to słynna produkcja jRPG, która oryginalnie ukazała się w 1995 roku. Kilka dni temu firma Square Enix udostępniła tytuł w wersji na urządzenia mobilne, więc czas zaprezentować go w mobilnej perełce tygodnia.

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI)
Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI)

wiadomość26 czerwca 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store, Google Play i Windows Phone Store zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI, SBK 15 – Official Mobile Game oraz TinyKeep.

Premiera The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w połowie czerwca

wiadomość13 kwietnia 2011

Firma Nintendo ujawniła wiosenny i letni terminarz, obejmujący premiery gier na Wii, DS-a i 3DS-a. Światło dzienne ujrzały plany dotyczące zarówno rynku amerykańskiego, jak i europejskiego.

Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii
Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii

wiadomość15 lipca 2010

Famitsu, czyli największy japoński magazyn dla graczy opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie tego roku.

NDS
iOS
AND