Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 czerwca 2015, 11:43

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI)

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store, Google Play i Windows Phone Store zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI, SBK 15 – Official Mobile Game oraz TinyKeep.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości będziemy Wam przybliżać najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybierzemy kilka najciekawszych produkcji, które opiszemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawimy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store, Google Play i Windows Phone Store.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Dragon Quest VI: Realms of Reverie

Android: ok. 66 złiOS: ok. 63 zł

Firma Square Enix udostępniła posiadaczom smartfonów i tabletów z Androidem oraz iOS kolejną odsłoną jRPG-owej serii Dragon Quest. Tym razem w ich ręce trafiła część szósta, zatytułowana Realms of Reverie. Konwersja gry, wydanej oryginalnie na konsoli SNES w 1995 roku, bazuje na porcie z Nintendo DS, posiadającym usprawnioną szatę graficzną i kilka dodatków pokroju curlingowej mini-gry Slippin’ Slime. Sama gra oferuje kilkanaście klas postaci, obszerny świat do zwiedzania, turowy system walki (z rozbudowanym, w stosunku do poprzednich części, aspektem tresury stworków) oraz bogaty, choć niezbyt zaskakujący wątek fabularny.

Her Story

iOS: ok. 20 zł

W ofercie App Store zagościła oryginalna przygodówka Her Story. W nowej grze Sama Barlowa, projektanta i scenarzysty horrorów Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories, wcielamy się w detektywa, który podejmuje próbę rozwiązania pewnej niewyjaśnionej sprawy z 1994 roku. Dotyczy ona tajemniczego zaginięcia męża niejakiej Hannah (granej przez Vivę Seifert). Odkrycie prawdy wymaga zapoznania się z siedmioma nagraniami wideo stanowiącymi zapis przesłuchań żony zaginionego i odnalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Grę wyróżnia nie tylko model rozgrywki, ale i szata graficzna, przenosząca nas 20 lat w przeszłość.

Galaxy Online 3

iOS: free-to-playAndroid: free-to-play

Na urządzeniach z iOS-em zadebiutowała kosmiczna strategia Galaxy Online 3 (wersja na Androida jest dostępna od kilku miesięcy). W produkcji studia IGG.COM wcielamy się w dowódcę Federacji Galaktycznej i rozwijamy własną kosmiczną armadę. Zajmujemy się rozbudową bazy, gromadzeniem surowców, kolonizacją planet, ściganiem przestępców, a także budową floty, którą wykorzystujemy w galaktycznych starciach z innymi dowódcami. Zarobione fundusze inwestujemy też w struktury obronne oraz przeznaczamy na pensje dla najlepszych kapitanów.

Siegefall

Android: free-to-playiOS: free-to-playWP: free-to-play

Firma Gameloft wystartowała z kolejną mobilną superprodukcją – efektowną wizualnie grą strategiczną Siegefall, utrzymaną w konwencji średniowiecznego fantasy. W grze, wzorem Clash of Clans, gromadzimy surowce, rozwijamy bazę, budujemy struktury obronne i tworzymy armię, z pomocą której równamy z ziemią wrogie fortece, zarządzane przez sztuczną inteligencję i innych graczy. Do elementów wyróżniających produkcji zaliczają się biorący udział w walkach Bohaterowie, nad którymi przejmujemy bezpośrednią kontrolę, a także system Kart Magicznych, które zagrywane podczas starć wywołują rozmaite ofensywne i defensywne efekty.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje m.in. takie jak:

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej