Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2014, 12:32

autor: luckie

Wieści ze świata (The Evil Within, Forza Horizon 2, Geometry Wars 3: Dimensions) 9/10/14

Dziś piszemy m.in. o limitach graficznych w The Evil Within, dodatkach DLC do gry Forza Horizon 2 oraz dacie premiery Geometry Wars 3: Dimensions. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 8.10):

 1. Carmageddon: Reincarnation – obniżka 40% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 10.10):

 • Kerbal Space Program (wczesny dostęp) – obniżka 40% – 16,79 euro (ok. 70 zł), WWW
 • Seria Assassin’s Creed – obniżka do 75% na wszystkie gry z serii, WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 13.10) – obniżka cen 94 tytułów, WWW

The Evil Within

Na oficjalnym blogu firmy Bethesda Softworks, wydawcy The Evil Within, poinformowano, że wszystkie wersje gry, łącznie z tą na PC, domyślnie wyświetlą obraz w maksymalnie 30 klatkach na sekundę oraz w formacie 2,35:1. W przypadku komputerów osobistych udostępnione zostaną polecenia debugowania, które umożliwią zniesienie tego ograniczenia, ale Bethesda odradza dokonywanie tego typu modyfikacji na własną rękę. Nadchodzący survival horror studia Tango Gameworks ukaże się 16 października 2014 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 i Xboksie 360.

WildStar

Carbine Studios zrezygnowało z halloweenowych i bożonarodzeniowych eventów (Shade's Eve i Winterfest) w MMORPG-u WildStar. Na oficjalnym forum gry twórcy wyjaśnili, że nie byliby w stanie wyrobić się z dokończeniem zawartości sezonowej na czas, jako że wciąż potrzeba na to sporo pracy i testowania, a nie chcieliby raczyć fanów dziurawym produktem.

Forza Horizon 2

Twórcy Forza Horizon 2 nie przewidują wypuszczać dodatków DLC w wersji gry na Xboksa 360. Wszystkie popremierowe paczki aut (łącznie z zapowiedzianą niedawno Mobil 1 Car Pack), jak również funkcja Forza Rewards, mają być dostępne wyłącznie na Xboksie One. Informację taką przekazał przedstawiciel studia Sumo Digital na oficjalnym forum samochodowej serii.

Fengkuang Laiwang

Twórcy Fengkuang Laiwang udostępnili publicznie 35 959 prywatnych filmów graczy bez ich wiedzy i zgody. Rozgrywka w tej chińskiej grze mobilnej oparta jest na zasadach znanych z kalamburów – należy pokazać gestami wylosowane hasło, tak aby odgadli je inni uczestnicy zabawy. Problem w tym, że produkcja publikowała nagrania z rozgrywki w serwisie Youku.com bez uprzedniego poinformowania grających o fakcie. Tymczasem, nieświadomi zagrożenia gracze, niejednokrotnie występowali w nich nie w pełni ubrani. Firmy Zhejiang Zhile Network i Beijing's Hortor Soft przeprosiły użytkowników za brak odpowiedniej komunikacji oraz zadbały o usunięcie wszystkich prywatnych materiałów wideo, a także czasowe wyłączenie możliwości dzielenia się filmami z gry.

WWE 2K15

W ofercie sklepu GameStop pojawił się Season Pass do gry WWE 2K15. Przepustka sezonowa zawierać ma trzy dodatki DLC, rozbudowujące solowy tryb 2K Showcase, oraz postać sławnej wrestlerki o pseudonimie Paige. Na GameStopie pakiet wyceniono na 24,99 dolarów – 20% taniej, niż przy zakupie wszystkich dodatków osobno – ale póki co firma 2K nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Sklep GameStop rozpoczął już przedpremierową sprzedaż Season Passów do WWE 2K15 - Wieści ze świata (The Evil Within, Forza Horizon 2, Geometry Wars 3: Dimensions) 8/10/14 - wiadomość - 2014-10-09
Sklep GameStop rozpoczął już przedpremierową sprzedaż Season Passów do WWE 2K15

Geometry Wars 3: Dimensions

Firma Activision ujawniła datę premiery Geometry Wars 3: Dimensions – gra zadebiutuje 25 listopada 2014 roku na PC. Dzień później, 26 listopada, do zabawy dołączą Europejczycy grający na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360. Nowa odsłona zręcznościowego cyklu będzie dystrybuowana drogą cyfrową – w zależności od wybranej platformy sprzętowej, tytuł będziemy mogli kupić w sklepie Steam, PlayStation Network lub Xbox Live.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Yatagarasu: Attack on Cataclysm
 2. The Detail
 3. Space Rogue
 4. Trove
 5. Shadows: Heretic Kingdoms
 6. ArcheAge
 7. Lara Croft and the Temple of Osiris
 8. Digimon All-Star Rumble
 9. Halo: The Master Chief Collection
 10. The Black Glove
 11. Gods vs Humans

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Lara Croft and the Temple of Osiris dziennik dewelopera (PL)
 2. Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn trailer